Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » El vagyok keseredve, mit...

El vagyok keseredve, mit lehet tenni ennek megvalósításához a 21. században?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom híres akarok lenni. Nem népszerű, nem celeb, hanem történelmileg is híres, mint különböző korok írói, filozófusai, gondolkodói. Úgy érzem, hogy semmi nagyobbat nem lehet megvalósítani az életben annál, mint, hogy egy gondolattal vagy tettel megalapozzam hírnevem az emberiség történelmében és hogy még életemben tapasztaljam ennek édes és keserű gyümölcsét is egyaránt (mert tudom, hogy legalább annyira rossz, mint jó).

Minden más időleges és felesleges (tudom hogy a történelmi hírnév is időleges, de emberi mértékkel értem),

nincs szükségem vagyonra, semmi más nem kell, csak az, hogy beszéljenek rólam, gondolkodjanak azon, vajon hogyan gondolkodom, ismerjenek fel és adjanak a szavamra.


Ezt szinte lehetetlenné teszi a kor amiben élünk és így az élet értelmét sem látom (a magaméra gondolok), nagyon le akarok valamit tenni az asztalra, de nem tudom eldönteni, hogy az lenne a rossz amit megalkotok, vagy a kor rossz az alkotásomhoz.


2011. nov. 23. 17:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Ha ez igaz lenne, ismerném a neved, mint emberét aki sokra vitte és hatalmas vagyonnal rendelkezik."


Nagy vagyonom még nincs, de speziell a nevem már ismerhető bizonyos körökben, mivel ott díszeleg egyes kiadványok címlapján. Egyébként fiatal vagyok.


Igen, világunk annyira kényelmes, hogy még én is elérhetek benne valamit, pedig igen lusta vagyok. Az én munkaintenzitásommal éhen lehetett halni a XVII. században.


"Másrészről: pl: egy szegény falusi gyerek leérettségizik"


Hány falusi szegény érettségizett le mondjuk 1930-ban? Nézz utána...


Paraszti társadalomban az ember kb. ott marad, ahol született. Modern társadalomban is, de nagyobb az esélye az elmozdulásnak. Nézz utána a társadalmi mobilitásnak, alaposan feldolgozott téma.


"Lehet, hogy írok valamit ami x szerint zseniális, de y szerint nem. Mi dönti el, hogy mi az óriási teljesítmény? ..."


Hogy a nagy teljesítmények objektíve nagy teljesítmények. Platón objektíve nagy filozófus, Newton objektíve nagy tudós, Napóleon objektíve volt nagy hadvezér. Objektíve alatt értsd: szakmájuk mércéje szerint.

2011. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"a földrajzi fekvésről meg szót sem ejtek egy olyan országban, ahol a 10millió lakosból(egyébként már nem annyi) 3 millió, 1 megyében lakik...... Nagyon is befolyásol mindenkit ahová született"


Internet a varázsszó. Akihez be van kötve az internet, az pl. lépést tud tartani a nyugati tudománnyal elvileg egy eldugott borsodi faluból is, ha akar. Régen csak akadémikusoknak adatott meg, hogy könnyen hozzájussanak a legújabb német vagy brit szakcikkekhez, most te is hozzájuthatsz. Hogy nem akarsz hozzájutni, mert egy szakterületen se mélyedtél el annyira, hogy erre szükséged van, az a te saját döntésed, és bármikor változtathatsz rajta.

2011. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Őszintén? És minden tiszteletem, de ez elléggé fura életcél. Azért élni, hogy híresek legyünk? Gondold végig egy kicsit... Azok a, nevezzük híres embereknek, akik a történelemet alakították, formálták, szerinted azok előre kijelentették, hogy: "Na én most megváltoztatom a világot." ? Egyszerű a válasz: nem. Egyszerűen tették ami a dolguk, és volt amiben kiemelkedtek a többiek közül, vagy csak egyszerűen az egyszerű véletlen játszott közbe (pl.: Newton és az almafa)az események történésébe. Ezzel azt szeretném mondani, hogy nem az vezette őket, hogy híresek legyenek, nem is gondoltak világmegváltó tettekre (néhány esetet leszámítva), egyszerűen úgy hozta a sors, hogy amit alkottak, az nagy dolgok megvalósulásához vezetett. A tanácsom az lenne neked, hogy tedd amit szeretsz, és ki tudja, lehet, hogy egyszer majd veled is megtörténik egy hasonló dolog. Éld az életed, és ne ilyen célokkal pazarold el életed nagy részét. Remélem átgondolod ezt az egészet. Mivel különbözőek vagyunk mind, ezért nem tudom és nem is akarom a véleményemet rád erőltetni, pusztán segítséget szeretnék nyújtani. Remélem érkezik válasz. Minden jót.
2011. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"egy szegény falusi gyerek leérettségizik, ösztöndíjat nyer, ügyes bajos módon le is diplomázik, utána ott áll és nem talál munkát, amíg egy gyerek akinek gazdag szülei vannak, akkor is kap munkát, ha lediplomázik, de akkor is, ha lázadozik 25 éves koráig és csak 1 érettségije lesz.."


Tök jó, most megírtad, miért nehéz a középszerű embereknek. Rossz hír: ha a konkrét céljaid középszerűek, akkor soha nem éred el, hogy a neved fennmaradjon a világban. Ahhoz ugyanis, hogy ezt elérd, nem lehetsz középszerű. Még szimplán kiemelkedő sem: a legjobbnak kell lenned. Zenei példát tudok hozni: Scarlatti nagyszerű zeneszerző volt, a maga korában Bachhal vetekedett az elismertsége. Mégis ma alig ismerik. Csak egy picit volt talán "rosszabb" (fura ezt a jelzőt használni egy zsenire, de érted, mire gondolok) Bachnál, mégis elfelejtették. Pontosabban az utóbbi években kezdik játszani a műveit. Bach neve viszont a legutolsó kis faluban lévő Marinéni számára is ismerősen cseng.


Ne mérd magad a középszerhez. Ha a legjobb akarsz lenni, akkor a cél a legjobb túlszárnyalása. Erre ma még több lehetőséged is van, mint bármikor eddig a világtörténelemben. Persze ha kifogásokat keresel, akkor nem fog menni.

Volt egy hozzád hasonló ismerősöm (mindketten zenészek voltunk), hatalmas céljai voltak. Folyamatosan azt magyarázta, hogy azért nem sikeres, mert aki az, annak csak szimplán kapcsolatai vannak.

Holott az igazság az volt, hogy míg ő ezeket a kibúvókat kereste és jó ha napi két órát gyakorolt, akit szidott (és persze irigyelt), az minden, de tényleg minden szabadidejében gyakorolt, napi 6-8 órát. Körülbelül úgy kell elképzelni, hogy reggel ötkor felkelt és nekiült, aztán elment iskolába, utána pedig megint nekiült és este tízig gyakorolt. Naná, hogy sikeres volt. Mert nem a kibúvókat kereste.

Azt akánlom, amilyen területen sikeres akarsz lenni, azzal te is legalább ennyit foglalkozz. Ehhez hatalmas elszántság és lelkierő kell. Hogy amikor este hullafáradtan hazaérsz, akkor nekiállj. De csak ez az út vezet célhoz.

(én például már feladtam, hogy a legjobb leszek, napi 2-3 óránál több gyakorlást nem tudok bevállalni - ez pont arra elég, hogy itt-ott játszogassak, de komoly eredményt, pl. nemzetközi versenyen ezzel nem lehet elérni)

2011. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Scarlatti nagyszerű zeneszerző volt, a maga korában Bachhal vetekedett az elismertsége. Mégis ma alig ismerik."


Fú, én egyfolytában Scarlattit hallgatok, pedig Marinéni vagyok a zenéhez.

2011. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

ma 17:48

Természetesen válaszolok! :)

Persze, világos, a legjobb eredmények, pont abból születtek, hogy alkotójuk az elkészítésükre koncentrált, nem pedig arra, hogy híres lesz e vagy sem. Hidd el számtalanszor átfutott már az agyamon, hogy azzal, hogy felmerült bennem komolyabban a híresség vágya, már kizárom a hírességet és nem lehetek az. Elég sok mindent szeretek ahhoz, hogy 1 bizonyos dologra koncentráljak és egyben elég kevés olyat, amiből kiemelkedő lehetnék. Az írás az amiben megközelítőleg jó vagyok, kaptam pozitív kritikákat stílusból legfőképp és azért is szeretem, mert szerteágazó, mindig van egy olyan kis kanyar, ami korszakalkotó lehet benne.



ma 18:24


Igen ezért is jó az írás, mert 'bármikor bejöhet' :D más-szóval, vannak akik halálra elemzik mások műveit, hogy aztán írjanak, és vannak akiknek hirtelen bejön a mű, amibe ugyan nagy energiát fektettek, de nem kínozták azért magukat.



egyébként 53% ma 20:39 ,

ismét én vagyok, akivel rendszerint 1-1 kérdésnél 50-60 kommenten keresztül eszme-cserélsz (leírod a gondolataid, arra reagálok és általában eszméletlen sok hasznos dolog merül fel :D) az augusztus végi inspirációmra nem figyeltem eléggé, konkrétan ragaszkodtam hozzá, majd átcsapott valami kétségbeesett hajszolásba ahol próbáltam magamnál tartani de végül elszállt :D elég tragikus sztori, bár mondhatjuk, hogy valamilyen szintű temperamentumot-aktívabb temperamentumot sikerült felvennem elődeihez képest, de ez a haladás nagyon lassú az élet hosszához képest, tehát más változásokat is eszközölni kell..

2011. nov. 29. 22:30
 17/19 anonim ***** válasza:

"(leírod a gondolataid, arra reagálok és általában eszméletlen sok hasznos dolog merül fel :D)"


De ez elég szomorú is, mert ha visszaemlékszel, már kb. 1 éve levelezgetünk, és ugyanott tartunk.


Azt a nézetet képviselem ennek során (persze a túlbonyolításhoz én is értek, sajnos részben szakmai ártalom), hogy az élet eléggé egyszerű. A te esetedben annyi, hogy neki kell állni valaminek és komolyan csinálni. Nem kell megfejteni semmilyen titkot, nem kell semmilyen bonyolult összefüggésre rájönni. Hanem annyi, hogy neki kell állni valaminek és azt művelni.


Szeretsz írni. Nekem írtál már vagy 50 oldalt. Nem lett volna jobb 10 oldalnyi verset vagy novellát írni?


Na most a természet energiaminimumra törekszik, az ember is lusta állat. Csak akkor mozog, ha rugdossák, vagy ő maga rugdossa magát. Ezért megértem, hogy valaki hajlandó inkább 100 gépelt oldalnyi kifogást és kétséget gyártani, mintsem nekikezdeni valamilyen hasznos tevékenységnek. Mivel cselekedni (kezdetben) fájdalmas, fárasztó. De elhihetnéd, hogy ha egyszer már benne vagy a munkában, az alkotásban vagy bármilyen kalandban, akkor már teljesen más lesz, sokkal jobb, mint most.


"az augusztus végi inspirációmra nem figyeltem eléggé, konkrétan ragaszkodtam hozzá, majd átcsapott valami kétségbeesett hajszolásba ahol próbáltam magamnál tartani de végül elszállt :D"


Ne gondolkodj túl sokat, hanem tedd, amihez kedved van, engedd magad néha sodortatni az eseményekkel, amikor jó passzban vagy. Mert ha minden új helyzetre rákalapálod az előítéleteidet, akkor bizonyos lehetőségeket nem veszel észre, és nem tudod kihasználni azt, amit lehetne.


Tehát ne legyen feltétlenül határozott kép a fejedben arról, hogy mi egy jó beszélgetés, vagy a jó szex, vagy a jó nő, vagy az érdekes könyv, vagy a jó zene. Mert akkor csak ehhez méricskélsz mindent, és nem fedezed fel, ami az életben adódik és ezeknél az elképzeléseknél is jobb lehet.


Már erről sokat beszéltünk - még mindig nem hiszed el teljesen, hogy a valóság tud és szokott is többet nyújtani a képzeletnél. A gondolkodás hasznos és általában végig kell gondolni mindent, de kell tudni kikapcsolni is a gondolkodást.

2011. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!


"De ez elég szomorú is, mert ha visszaemlékszel, már kb. 1 éve levelezgetünk, és ugyanott tartunk. "


Nem feltétlenül :). 1 éve még bármelyik nap ki tudtam volna írni hasonló kérdést, ez viszont egy elkeseredettebb szerdai nap szüleménye.


"Már erről sokat beszéltünk - még mindig nem hiszed el teljesen, hogy a valóság tud és szokott is többet nyújtani a képzeletnél."


Mert még mindig nem tapasztalom. Persze muszáj, hogy az legyen, hiszen egy csomó dolgot a valóságból tanulunk stb, de kalandokban én egyáltalán nem ezt tapasztalom. Ültem hullámvasúton, találtam egy kis társaságot akikkel elmentem pár hónapja kikapcsolódni, jártam és megyek étterembe, volt részem gyors autózásban - de valahogy ezek akármilyenek is voltak nem tudták túlszárnyalni a képzeletem, bár lehet velem van a baj, mivel lehetőségeket tekintve gyakorlatilag nem sok kaland maradt (elméletileg persze biztosan több-ezer).

2011. nov. 30. 06:40
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az egészet mert uncsi..xD

Legyél hacker!!!!!

Tanulj!!! php,msgl,html,css,stb...

Csatlakozz az Anonymus csoporthoz,vagy légy magányos farkas.

Törj fel dolgokat, hackelj sokat.

Garantálom hogy el fognak kapni.

Ha jól csináltad írnak rólad újságokban stb......

És akár még 20 év múlva is úgy beszélnek rólad mint jelenleg Napoleon-ról!!

2012. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!