Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Itthon vagyunk? Ez Magyarorszá...

Itthon vagyunk? Ez Magyarország? Örüljünk együtt Dörnernek és a művelt színházrajongóknak!

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 2. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Igen, ez Magyarország. De semmi gond, szerencsére még azért többségben vannak azok a színházak, ahol a szakmaiság és a művészet számít, nem a káderizmus.
2012. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Most konkrétan Dörnerrel van bajod, vagy a két tüntetőcsoporttal, akiknek az együttes IQ-ja is közelebb áll a nullához, mint az egyhez?


Szerintem Dörnerbe szakmailag nem lehet belekötni, és ha a politikai nézetei miatt akarják kitúrni, szerintem egy (állítólagos) demokráciában nem épp kivitelezhető.


Attól, hogy ő igazgatja a színházat, nem kerül napirendre a Der Ewige Jude vetítése, és A velencei kalmár Shylock-ja sem fogja gázkamrában végezni.

2012. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

"Szerintem Dörnerbe szakmailag nem lehet belekötni"


Olvastad a pályázatát és a műsortervét? Ajánlom, nézz bele. Ahhoz még csak különösebben érteni sem kell a színművészethez, hogy lásd: teljesen értelmetlen, amit csinálni akar. Levett olyan előadásokat, amiknek a napokban volt a premierje, pl. a Varázshegyet. Miért? A darab megtanulása, a díszletek, stb. iszonyú pénz, egy méltán világhírű kész művet így levenni a színlapról mind szakmailag, mind gazdaságilag kifogásolható.


De ha én nem vagyok eléggé szakértő, akkor csak azt kérdem: ha szakmailag semmi kifogásolható nincs abban, amit csinál, akkor miért határolódott el tőle vajon a szakma???

2012. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Minden vezetőségváltás változtatásokkal jár. Egyszerűen annyi a helyzet, hogy löktek egy gumicsontot az embereknek, hogy ne azzal foglalkozzanak, hogy lassan nincs busza a BKV-nek, a MALÉV nem éri meg a márciust a benzinár lassan 500Ft és 10000Ft úthasználati díjat akarnak bevezetni a fővárosban (a lista folytatható hajnalig). Tényleg ilyen kis szirszar ügyek miatt kell ilyenkor tüntetni?
2012. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Őszintén? Ha a művészetet "szirszar" ügynek nevezed, akkor miért foglalkozol vele?

Szerintem a művészet sokkal fontosabb, mint a malév vagy a bkv. Ez utóbbihoz ugyanis csak pénz kell. Az előbbihez viszont emberség és szellem. Az utóbbiból lesz úgyis, de ha az előbbit kiirtjuk, akkor mi marad, amiért érdemes élni?


Gondolom, ezek szerint nem jársz színházba. A te dolgod. De akkor ne szólj hozzá olyasmihez, amihez semmi közöd nincs.

2012. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Most konkrétan Dörnerrel van bajod, vagy a két tüntetőcsoporttal, akiknek az együttes IQ-ja is közelebb áll a nullához, mint az egyhez? "


A riportban mindenféle kommentár nélkül bemutatják magukat azok, akik kimennek egy (ellen)tüntetésre hőbörögni anélkül, hogy halvány fogalmuk lenne arról, mit is keresnek ott. EZEK magyarok? Ugyan már...

2012. febr. 2. 23:25
 7/14 anonim ***** válasza:

Járok színházba. Nem fogok hazudni, nem túl sűrűn, de letagadni sem fogom.


Ez nem színházbezárás, csak vezetőségváltás, és ha elfogadták a pályázatát, nem lehetett olyan rossz. És igenis komolytalan ügy a többihez képest. Nem is értem miért kell ekkora hűhót csapni miatta (vagyis pont, hogy igen).

2012. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Vagy írj privátot, ha mersz!!"


Minek írnék neked? Sokkal értelmesebb levelezőtársaim is vannak, mint egy ilyen kiabáló félbolond.

2012. febr. 2. 23:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor mostantól csak az übermagyar darabok lesznek színpadon? Arról fognak szólni a dolgok, hogy a magyar az egyetlen "tisztafajú" nép a földön (+ emútnyócév, merkétezerhatbanaszemkilövős). Az előadás végén nemzeti orgiába fullad az egész :D.
2012. febr. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most mi a baj? Talán az, hogy van egy színház, amelynek a vezetése más szempontokat jelenít meg, mint amit az önmagukat véleményvezérnek, monopolista igazság-tulajdonosnak kikiáltó ún. "liberálisok"? Akik annyira szabadelvűek és toleránsok a más vélekedéssel szemben, mint a börtönőr a szökésen kapott rabbal?!! Akik kimondatlanul is azt vallják: "majd én megmondom, mi a demokrácia, a nyitottság, a tolerancia etc.etc. - de amíg ki nem nyilvánítom, addig KUSS"???!! Kik ezek? Mik ezek?
2012. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!