Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyha Magyarország ujrakezdhe...

Hogyha Magyarország ujrakezdhetne mindent, Nagy-Magyarországostól együtt, akkor hogyan képzelnéd el a legjobb politikai/kormányzati modellt?

Figyelt kérdés

Szerintem egy korporatív társadalmi és gazdasági alapú föderáció lenne a legjobb, aminek nem feltétlenül Magyarország, hanem Kárpágmedence-szövetség, vagy valami ilyesmi lenne a neve.

Kettő párt szerintem elég lenne (ugy mint pl. USA-ban)


1.:Regionális gondolkozású, gloabista-ellenes. A föderáció államainak a lakóit helyi alapon különböztetné meg, és egy-egy tagállamban az ott élő népcsoportokat összefogásra bírná.


2.:Nemzetekben gondolkozó, szintén globalista-ellenes. A tagállamok lakosságában nem abban tartana hitet hogy melyik vidéken él, hanem hogy melyik nemzethez tartozik.


Vélemény???!!!


2010. aug. 9. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Konkrétan honnan kezdenénk újra? A tatárjárás utántól?
2010. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Most 2010-ben.
2010. aug. 9. 21:48
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Én a jelenlegi, csonka országban is, és a "Nagy-Magyarországban" is (mit értesz Nagy-Magyarország alatt? Nagy Lajos magyar-lengyel perszonálunióját? [link] körül-belül úgy tudnám elképzelni, ahogy Budaházy Gyuri vázolta a saját elképzelését ( [link]
2010. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem gyorsan függetlenedni akarnának a különböző nemzetiségek. Ezzel a gondolattal már Kossuth is próbálkozott és nem jött be amikor könnyebb volt az embereket félrevezetni. Abban meg nem vagyok biztos, hogy ez az állam magyar vezetéssel jönne létre, akkor meg jobb külön. A nacionalizmus szelleme mindig győz!
2010. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért az se rossz amit te küldtél, de én azzal is meg lennék elégedve, amit Apponyi Albert Vörös-térképe ábrázol.. Tehát: Kárpátmedence :D
2010. aug. 9. 22:04
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az előzőben rossz a link: [link]

Ha lusta volnál elolvasni, dióhéjban: nem minden szavazat egy szavazat volna, hanem többet is érhet a szavazatod, de azt ki kell érdemelni. Hogy mennyit ér a szavazatod, azt a "karizmád" mutatja: ahány karizmád van, annyit ér a szavazatod (de értelemszerűen egy jelöltre kell adnod minden szavazatodat, nem lehet "szétszavazni"). Négy karizma van, különböző feltételek teljesítése esetén kaphatsz meg egy-egy karizmát, melyeket idősebb korodban fokozatosan elvesztesz (hogy ne az idősek döntsenek a fiatalok jövőjéről).

Létezne egy ún. súlyozás, amely azt jelentené, hogy néhány embert jogod van súlyozni. Ha te érdemesnek tartod erre a családtagjaidat, barátaidat, akkor megdobhatod őket még egy-egy karizmával. Az időskori "leépítéskor" ezek a másoktól kapott karizmák megmaradnak, csak a saját jogon kiérdemeltek vesznek el. Az ajándékozott karizmát a súlyozónak bármikor joga van visszavonni.

Az ország irányításához ebben a rendszerben teljesen felesleges két fő közjogi méltóság (elnök, miniszterelnök), bőven elég egy, a cikkben országfőnek neveztetik. Az országfői tisztséget 70 év felett nem lehet betölteni, és ha az országfő tevékenysége nem tetszik a népnek, bármikor kezdeményezni lehet a leváltását.

2010. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ne azt szidjátok amit én irtam hanem találjatok ki jobbat! Ha pl. vki szerint a magyarokon kivüli etnikumokat gettősítani vagy kiirtani kellene, akkor bátran leirhatja..

Én nem veszekedni akarok, csak a vélemyényetek érdekel.

2010. aug. 9. 22:06
 8/17 A kérdező kommentje:
73%: én is gondolkoztam már azon h nem kellene minden embernek ugyananyit érnie a szavazata.. de hogy hány karimája vagy milye van vkinek az csak az életkortól függ? (Igen lusta vagyok végigolvasni budaházy irását:D)
2010. aug. 9. 22:10
 9/17 anonim válasza:
A karizmás rendszer természetesen nem válna be, mert akkor meg a nagy gazdagok mindenkitől megvennék a karizmákat és ugyanúgy egy dúsgazdag réteg kezében lenne az irányítás mint most.
2010. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Végre egy normálisan gondolkodó ember! Ezt szeretem! A pártokról annyit, hogy a 2 elképzelést a konnacionalizmus egybeforrasztaná.
2010. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!