Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért jár...

Magyarországon miért jár együtt a szegénység a szomorúsággal?

Figyelt kérdés

A világ számos területén például Ázsia elég nagy részén, Afrikában, Kubában, Brazíliában vagy Törökország vidéki részein sokkal nagyobb a szegénység, mint Magyarországon, de az ottani emberek mégis pozitívan tudják látni az életet és nem azon görcsölnek egész nap, hogy nem úgy élnek, mint Ausztria vagy Skandinávia.


Magyarországon miért nem ez az uralkodó szemlélet? Csak egy életünk van, ha szomorkodással töltjük akkor elvesztegetjük, ráadásul a körülményeink se fognak javulni attól ha szomorkodunk.


2011. nov. 12. 16:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

A magyarok nagyrésze sem azon izgúl!

Hanem hogy nem képes kifizetni a számláit, és lassan már enni sem, a megalázóan alacsony fizetéséből!


De nem értem hogy miként lehet egy Eu országot összehasonlítani a 3. világgal?

Lassan már a zsíroskenyér is luxuscikk lesz, vagy mi?

2011. nov. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert érezzük azt, hogy a mi sorsunk akár jobb is lehetne, de mégsem jobb.
2011. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés!

Valószínűleg mert '89 után reménykedtünk valamilyen jövőben, és mindig reménykedünk, mert mindig etetnek minket. Etet a politikus, etet a média, és mindenhonnan az folyik hogy vegyél csilli-villi mobilt, új autót, stb.

Ez India egyes helyein, Kubában, stb nincs így, lehet TV sincs, ott nem azzal telik a nap hogy bámulják a dobozt, hanem foglalkoznak egymással az emberek, gyereket nevelnek, játszanak velük, és megelégednek azzal ami van, tudnak így is boldogok lenni.


Volt 1x egy műsor, egy angol 2 gyerekes családot vittek el egy lakatlan szigetre, ahol túl kellett élniük x napot, a végén pedig elvitték őket a helyi őslakókhoz, akik Sony PS, számítógép, LCD TV, és márkás ruhák nélkül is boldogan élték a mindennapokat, és ez hatalmas rádöbbenést okozott az Angoloknak, hogy basszus lehet ők csinálják jól!

Én is azt gondolom.

2011. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
A műsorban az őslakók egy szomszédos szigeten éltek, természetesen nem a lakatlanon. :)
2011. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
10%
A magyarok többsége alapból ilyen. Nem elégedettek soha semmivel, mindenből többet akarnak, a lényeg mindig a szomszéd háza, autója. Az élet szépségei helyett ezzel foglalkoznak inkább, főként hogy kinek mije van, és neki miért nincs. Szerintem nem igazán szomorúak az ilyen emberek, inkább irigyek és gyűlölködőek.
2011. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

kolopele, tükröt tartottál magad elé és leírtad a látottakat? ;)


A kérdésre válaszolva: hát hogyne. Az éhező afrikai populáció bizony nevetgélni szokott, ezért is nehéz őket rávenni a filmeseknek, hogy 2 röhögőgörcs között had vehessenek fel szomorú képeket. Nem gondoltad te komolyan ezt a kérdést...

2011. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Te jártál már Indiában, vagy Afrika éhező területein,hát nem éppen vigyorognak egész nap. Egyébként, talán, mert a többségnek ugyanolyan élete van, nem úgy, mint itthon, ahol a buszmegálló mellett valaki megáll egy 15 000 000-os BMW-vel. Meg talán a napsütés.
2011. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az éhező, beteg Afrikaiakra gondolt, akik az éhhalál szélén vannak.

Menj el Kubába, Nyugat-Indiába, Óceániára, Nepálba, és nézz körül ott. Szinte nincs infrastruktúra, maguk termelik amit esznek (nem éheznek) és mégis boldogok tudnak lenni.

2011. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Ok, talán, mert egyszerűbbek és tanulatlanok. Nem éltek jobb körülmények között. Ők is így nőttek fel, nekik ez természetes.
2011. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Van egy film és pont erről szól, sajnos nem tudom a címét de tanulságos volt!

A lényege, hogy valahol a válságot mi emberek okoztuk mert megakartuk mutatni, hogy nekem is van ezem meg azom! Ez egy olyan buta ELV, hogy közbe észre se vesszük és leszegényedünk. Közbe meg röhögünk azon, hogy másoknak még TV sincs. Most barátaim fordul a kocka ŐK röhögnek rajtunk ha érdekli őket a dolog egyáltalán. Jah és azért nincs ott válság se!!!

Afrikába meg az előttem felsoroltak országokba azért nincs mert nincs rá igény, nem a felhők között akarnak élni, hanem a földön. És milyen igazuk van!

2011. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!