Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nem tudok szépen megrajzolni...

Nem tudok szépen megrajzolni egy arcot. Pedig próbálok. Adjam fel?

Figyelt kérdés

Azt mondta az egyik ismerősöm aki rajzol, és szépen tud rajzolni, hogy nem csak a tehetségen múlik a szépen rajzolás. De vagy 20x próbáltam megrajzolni egy ajkat, és vagy 40szer egy szemet, de tök csálék lettek. Elrontom, kiradírozom, majd megint elrontom....

És kezd elmenni a kedvem az egésztől.


Mégis csak a tehetségen múlik?



2012. máj. 23. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
próbálj halványan alakokat rajzolni az egyik csak jó lesz és azt majd megvastagítod :)
2012. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem pont a kérdésre válaszolok. Meg tudlak érteni, hasonlóképpen vagyok én is. Imádok rajzolni, és nagyon vizuális típus vagyok. Olyan jó lenne megrajzolni mindent, amit fejben elképzeltem, aztán szinte sosem jön össze. Most például egy karakteren dolgozom, de már megszámolni sem tudom, hogy hányszor kezdtem neki. Egyszer már eljutottam oda, hogy gépen elkezdtem kidolgozni, aztán ránézek, és azt gondolom, hogy "Jézusom, milyen sz@r."

Ilyenkor szinte teljesen mélypontra jutok, de aztán mégsem adom fel. Te se add.

2012. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fel ne add! Gyakorolni kell, sokat és kitartóan. A rajz tanulható, ezzel a tehetségesdivel meg az "ügyes kézzel" csak azok jönnek, akiknek nincs idejük meg türelmük megtanulni rajzolni.

Egyébként meg ajánlom Szunyoghy András Rajz ABC-jét, abból nagyon jól meg lehet tanulni arcot rajzolni.

Linkelsz majd saját rajzot?


üdv,

egy grafikus

2012. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress egy párnapos jobb agyféltekés rajztanfolyamot, az sokat segít (állítólag).
2012. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a tehetségen, hanem a rengeteg gyakorláson múlik! És ha épp nagyon nem megy valami, akkor kicsit pihentetni kell, aztán újult erővel vágni bele megint.
2012. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És vannak könnyebben meg nehezebben megrajzolható rajzok?

Mert az ismerősöm azt mon dja nem, aki tud rajzolni az bármit megrajzol...


Amúgy ezt a képet próbáltam lemásolni, de nagyon nem megy... Persze amikor megmutatztam neki azt mondta ezt nem nehéz lerajzolni, de még sem megy...


Ez egy nehéz kép, vagy én vagyok béna?


[link]

2012. máj. 23. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
ez nehéz kép, de az orr nekem nem stimmel.. egyszerűen nincs térhatása, és eléggé borzalmas lett, hogy a ruha nagyon jó de az orr meg egy lapos akármi.
2012. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami problémás ezen a képen, hogy kontúrja van. Ha elmaradna a kontúr, és pusztán a tónus tartaná össze, nyomban térbe kerülne. Az orral meg az a probléma, hogy vagy a fény vagy az árnyék vagy mindkettő hiányzik róla.
2012. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos szerintem a gond ott van,hogy anatómiai ismeretek nélkül nehéz jó fejet rajzolni. Sok gyakorlás is kell.

Szerintem nehezebb fejet rajzolni. Miért? Mert mi emberek erre figyelünk a legjobban. Ha nem így lenne képtelenek lennénk felismerni egymást. Gyakorlatilag arról van szó, hogy kidolgozhatod akármilyen jól a fej részeit,ha nincs meg a megfelelő arány bizonyos pontokon,akkor nem a konkrét személyt ábrázoltad.

Továbbá vannak olyan dolgok,amiket érdeme oda rajzolni akkor is,ha az eredeti képen nem látszanak annyira,mert nélküle nincs szerkezete az arcnak.

2012. máj. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!