Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van olyan, hogy "OBJEKTÍV ÍZLÉS"?

Van olyan, hogy "OBJEKTÍV ÍZLÉS"?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Még a közízlésre lehetne úgy ahogy ráhúzni, de az meg minél nagyobb és változatosabb csoportról van szó, annál inkább problémás fogalom.
2012. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ízlés eleve egy szubjektív közelítése egy dolognak, szóval szerintem az "OBJEKTÍV ÍZLÉS" fából vaskarika.
2012. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés:) Szerintem azért van valami közös dolog a ízlésben,de az,hogy egy dolog konkrétan tetszik,az több dologtól is függ és ez a közös rész csak egy rész.

Ezek a részek a közös tapasztalások eredményei.Ide sorolhatóak arányok (arany metszés), színharmónia,de zenében is vannak ilyen szabályok. Ezek a szabályok a természettől származnak. A kérdés,hogy ezek a dolgok egyetemesek , ha azok akkor objektívek is?

2012. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ezek a szabályok a természettől származnak. A kérdés,hogy ezek a dolgok egyetemesek , ha azok akkor objektívek is?"


Szerintem maguk a szabályok egyetemesek, de attól még eléggé emberi, ezáltal szubjektív, hogy az megfelel-e az ízlésünknek, tetszik-e. Mondjuk, hogy igen, de ha létezik is általános közízlés, attól az még nem lesz objektív.


Amúgy nem is értem, mit akarna jelenteni az objektív ízlés. Ha egy műalkotásra akarunk objektív ítéletet mondani, az a műről szólna, annak viszont nincs ízlése. Ha a közönség ízlését akarjuk megfogalmazni, akkor az adott, maximum statisztikát csinálhatunk belőle. Vagy azt akarná jelenteni, hogy egy ember objektív alapon dönti el, valami tetszik-e vagy sem? Ugye érzitek, mi a problémám? :)

(09:29 voltam.)

2012. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy van. Öcsémnek pl a 35mm-es objektív tetszik de az én ízlésemnek a tele jobban bejön..

:)

2012. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!