Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok véleményt a versemről?

Mondanátok véleményt a versemről?

Figyelt kérdés

Álom


Álomra hajtva a fejem

Csak abban bízok,

Hogy az álom, mit álmodni fogok,

Egyszer valóra váljon.


Hiszek abban hogy mától,

Nem a gyémánt a legdrágább a világon,

Mert többet ér a kőnél egy jámbor,

Valóra vált álom.


Régi álmom most valóra vált,

Ködből feltűnve csapott le reám.

Ez mind oly elérhetetlennek tűnt,

Most pedig betelt a nagy űr.


Betölti egy kedves, öszinte lélek,

És mostmár tudom hogy miért éljek.

Élek, mert Te vagy a legszebb álom

Mit álmodtam, valaha ezen a világon.


2012. szept. 29. 00:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%

"Álomra hajtva a fejem

Csak abban bízok,

Hogy az álom, mit álmodni fogok,

Egyszer valóra váljon."


Nyelvtan!!! Olyat, hogy "bízok", nem írunk. Egyeztetési hiba: "abban bízok, hogy... valóra váljon." Első sor végéről hiányzik a vessző. Egy vers vagy rímeljen, vagy ne, de a bízok/fogok típusú "rímeket" felejtsd el. A szóhasználat túl hétköznapi, semmi költőiség nincs benne.

Csak az első versszakról írtam, nem folytatom. Rossz vers. De sok boldogságot kívánok!

2012. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem közhelyes és a témája is elég elcsépelt,de ne haragudj meg,nem azért írtam.

Azt jó lenne tudni,hány éves vagy és hányadik versed ez.

Mert ha az elsők között van és nem vagy idősebb 16 évesnél,akkor ügyes vagy.

:)

2012. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Helyesen:

"Hiszek abban,hogy mától

Nem a gyémánt a legdrágább a világon."

(Nem rosszból mondom,csak írjunk már akkor helyesen.:))

"Régi álmom most valóra vált,

Ködből feltűnve csapott le reám."

Ezt én így írnám,szebb lenne a rím:

"Régi álmom most valóra vált,

Ködből feltűnve csapott le RÁM. "

Egyébként az utolsó versszak szerintem nem rossz.Nekem az tényleg tetszik.Egyébként nem találkoztál még a poet .hu-val?Mert ha oda teszed fel a verseidet,ott nagyrészt irodalmat szerető,hozzáértő emberek írnának kritikát.

További sok sikert!

2012. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt én így írnám,szebb lenne a rím:

"Régi álmom most valóra vált,

Ködből feltűnve csapott le RÁM. "


Ne haragudj, de ez továbbra sem rím.

És ne a poet-hu-ra tegye fel, hanem küldje el egy komoly folyóiratba, ahol olyan kritikát fog kapni, hogy utána megköszöni az én hozzászólásom szelídségét.

2012. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%
És csak az tegye közzé a verseit bárhol (akár itt is), aki átrágta magát a 20. század végének és napjainknak a költészetén, és ezekhez képst tud valami újat mondani. Tehát Pilinszky, Nagy László, Csoóri Sándor, Tandori Dezső, Kemény István etc. után.
2012. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javításokat!

Utolsónak üzenném: ha jól tudom, ide bárki, bármilyen kérdést írhat. Szóval ne mond nekem hogy ne rakjam ki a versem. poet.hu-ra pedig azért nem rakom ki, mert nem irodalmi szakértők kritikáira vagyok kíváncsi, hanem egy átlagemberére. Tudom hogy irodalmilag nem helyes néhány rím(nem tudom miért vagytok erre annyira rászállva-.-), de végülis ez az én versem nem? Az ember pedig úgy írja saját verseit ahogy az jól esik neki. Az hogy most neked nem tetszik az ki*aszottul nem érdekel. És még egyszer leírom, hogy nem kívánom versírásból megélni, szóval nem fogom átrágni magam a 20. század irodalmán, főleg nem a fentebb felsorolt költők életén, munkásságán(mert szintén nem érdekel).

2012. okt. 3. 16:05
 17/17 anonim ***** válasza:
46%

Nekem nagyon tetszik,csak gratulálni tudok hozzá!

A továbbiakban is sok sikert kívánok! :)

2012. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!