Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen érzéseket, gondolatokat...

Milyen érzéseket, gondolatokat vált ki belőled ez a kép?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 10. 17:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Különben nekem mást mond a kép.Szerintem azt próbálja üzenni hogy az ember hogyan korcsosul szörnyé,és hogy a világ amit felépített mindeközben elpusztul.
2013. jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:

Az egyik kedvenc festőm!! :)


Idézet Tőle:

"Ez lenne hát az, amit tõlem is elvárnak? Hogy tönkretegyem a festményeim az ilyen típusú szövegmagyarázattal? Készítsek egyiptomi álomfejtéseket, rejtett jelentéstartalmakkal: erkölcsi, politikai, általában pedig kegyes humanista eszmefuttatásokkal? Vagy számozzam meg a képeim, és állítsam õket emelkedõ sorrendben két csoportba: jó és ördögi, bölcs és stupid, fennkölt és triviális, folyton párokba állítva õket… Pontosan ez az az általános felosztás, amit még a pestisnél is jobban kerülök, mert minden valóban nagyszerû teljesítményt a teljes közönségesség szintjére süllyeszt le.”

„Festményeimen sohasem alkalmazok jelentéseket. Abszolút mesterkéletlenül festem õket, mintha csak az álmaim fényképezném. Az ötletek egy másodperc töredéke alatt jutnak eszembe, és nem látom okát, ugyan miért kellene ezeket bölcsnek, ostobának, erkölcsösnek, paráznának, építõnek vagy destruktívnak tartanom. Egyszerûen csak azonosak velem, kivitelezésük pedig belsõ szükséglet eredménye. Ezt a magatartást természetesen nem tartom dicséretesnek, de hasonlóképpen nem látok érvet arra sem, hogy szégyenkezzek miatta – mint ahogyan a hajam színe vagy a cipõméretem miatt sem szégyenkezem.


Mindent egybevéve, attól még nem lennék más ember, ha példának okáért ezentúl nem azt festeném meg, ami eszembe jut, hanem különbözõ okoknál fogva azt, amit mások elvárnak tõlem. Végül is miért kellene ezt tennem? Divatból? Kényelembõl? A körülöttem lévõk elismeréséért? Az önazonosság mindig sokkalta fontosabbnak és becsületesebbnek tûnt számomra egy hazugságnál vagy maszknál.”


Egyetértek vele,egy alkotást nem szabad elemezgetni,úgy jó ahogy van :)

2013. febr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán látom értelmét, esetleg a kép címe? Mert így elég gagyi. Semmilyen érzelmet nem váltott, ki értelmetlennek tartom, még a ráfordított időt is.
2013. febr. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Ezt egy pszichés beteg, de igen tehetséges valaki festette. Árad róla a szorongás, rendkívül kifejezően jeleníti meg a festőt gyerek- és serdülőkorában ért sérelmeket, amelyek miatt egy introvertált, érzékeny, áldozat-típusú felnőtt vált belőle, aki beilleszkedési zavarokkal küzd és magányosnak, a társadalmon kívülállónak érzi magát. Labilis idegállapotú, bizonyára gyógykezelés alatt áll vagy állt.
2013. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtató és ijesztő. Én azon gondolkodtam, hogy ez a lény, ember? vajon hova mehet, mi elől próbál elbújni, és hogy lehetett ilyen. Ha ember volt vajon hogy változhatott át ilyen "szörnyé", amúgy briliáns kép, nagyon megfogott, de ijesztő is egyben, nagyon is.
2013. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:

24#


Most februárban lesz 7 éve,hogy megölték...

Biztos nem volt könnyű élete (felesége meghalt,fia öngyilkos lett,stb),de szerintem épelméjű volt..

2013. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön a fehér maszk ütötte meg a szemem. Aztán kibontakozott az alak és a háttér. Majd azon gondolkodtam vajon miért menekül, ez az alak. Kicsivel később pedig, hogy vajon tényleg menekül-e vagy csak elhagyja a tett színhelyét (természetesen ezek másodpercek alatt játszódtak le bennem).

Majd mélyebben úgy értelmeztem, hogy a maszk az az énünk amit szeretnénk a külvilág felé mutatni, de a gonosz mégis ott van bennünk. A vörös szín a fehérben (maszkon, fáslin) pedig vér, ami talán annak a jelképe, hogy a két énünk viaskodik és egy idő után nem tudjuk, hogy a vágyainknak vagy a józan eszünknek engedjünk. De végül rájövünk, hogy a kettőt nem lehet szétválasztani, mert a kettőből lesz 1 teljes egész.

Engem nem szörnyeszet el.

Tetszik.

Ahogy írtam belőlem semmi negatív hangulatot nem váltott ki. Ilyenkor olyan gondolatok cikáznak bennem, hogy lehet, hogy azért nem, mert valamilyen érzelmi defektem lehet.

Amúgy tetszik a kép, tényleg, érdekesnek találom.

Én magam nem helyeslem, azt, ha egy alkotásnak egyetemes tartalmat adunk. Szerintem személyenként változó, lehet, hogy valakit nem érint meg és közömbös számára.

2013. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
Valóban ijesztő kép,de egyben elgondolkoztató.Nekem az első megítélés alapján egy szétesőben lévő halott világ a háttérben és a lény a középpontban pedig egy elcsökevényesedett embermardvány lehet.Az elrejtett arc fő jelképét nem tudom megoldani mit jelenthet,a festő tudja igazán a választ.DE TETSZIK,MŰVÉSZI!
2013. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Nekem erről az jut eszembe, hogy az emberiség nagy része ilyen, nem látják mi folyik a világban körülöttük. Hát sajnos kb. pont az amit a háttérben látni lehet.
2013. febr. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
félelmet, és elborzaszt az alak soványsága, földön kúszása, betekert arca és mögötte a pusztulás, mintha ő csinálta volna
2013. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!