Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A személyiség kiszolgáltatott...

A személyiség kiszolgáltatott helyzetben eltorzul? (Lent)

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről a kijelentésről? Kifejtenétek? (Érveljetek mellette ha lehet)

2012. dec. 10. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted? Anyagilag kiszolgáltatottban? Vagy ha mondjuk egy ember betegség miatt magatehetetlen?

Azt gondolom, nem eltorzul, de változik. Kénytelen változni. Ez nagyon rossz érzés lehet, hiszen valakitől függsz. Muszáj, hogy engedj neki, hogy beletörődj, hogy elviseld azt, hogy szükséges számodra ő a jelenlegi életedhez, míg te az övéhez nem feltétlen.

2012. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem mint például Franz Kafka Átváltozás című művében Gregor az apja zsarnoksága alatt áll. Ő tartja el a családot. Monoton munkát végez, az élete boldogtalan. Munkáját nem szereti. Ebben a kiszolgáltatott helyzetben egy féreggé változik. (ami a lelki torzulást szimbolizálja)


Vagy például Németh L. Iszony című művében. Nelli kiszolgáltatott helyzetbe kerül kényszerházassága révén, így személyisége eltorzul, gonosszá majd gyilkossá válik.

2012. dec. 10. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennek lehet valóságalapja.

Szerintem egyéntől függ.

2012. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem attól is függ, hogy ez a kiszolgáltatottság mennyire hoszzútávú. Ha van remény, nem feltétlen torzul, ha nincs, akkor igen, szerintem igaz(persze ez is mindenkinél mást jelent, valamilyen függőséget, depressziót vagy épp gressziót).
2012. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez igy van, de lényegében az számit, hogy mennyire erős az a személyiség.Például:

Lezuhan a repülő valami sportolokkal és választaniuk kell, aközött hogy éhen hallnak, vagy megeszik halott embertársuk húsát.Elképzelhető az is, hogy inkább éhen hal, minthogy ilyet tegyen.


Más példa: békés ember, rettentő nagy stressz alatt van, bunkók közé kerül, de nem mehet onnat el, csak ha feladja tanulmányait.Napi szinten megy a szivatás, hiszen gyöngy van a disznók között és valahogy nem illik oda.Egy idő után békés emberből keserü, utalkozó ember lesz, mert az idegei annyi idő elteltével a végsőkig feszültek és a tanulmányait nem akarta feladni.

2012. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez szerintem nagyon igaz.. Oldalakon keresztül lehetne erről írni..

A kiszolgáltatottság az egyik legszörnyűbb érzés a világon.. És a legtöbb ember ki is használja azt ha valaki ki van neki szolgáltatva..

2012. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!