Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a "művekről"?...

Mit gondoltok a "művekről"? :D Van tehetségem?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

1.: ez amolyan Tim Burton próbálkozás.

2.: tűfilc rajz, A4-es lap.

3.: barátnőmről rajz.

4.: életem első portré festménye.

5.: 5 perc alatt készült órai firka.

Rajztanárhoz, tanfolyamra, stb. nem jártam/járok. 13/L

Vannak jobb rajzaim is, talán majd még fel tudom őket tenni, egyelőre ennyi.



2013. ápr. 13. 16:44
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
És amúgy az utolsóhoz hasonlóan, úgy látom, sokan elfelejtik, 13 éves vagyok, nem valami művészeti sulis, akit kioktattak, mit hogyan kell.
2013. ápr. 13. 17:38
 12/41 A kérdező kommentje:
Bocs, utolsó előttihez hasonlóan.
2013. ápr. 13. 17:39
 13/41 anonim ***** válasza:
37%

Hát amit te 5 perc alatt firkantottál,nálam min. 2 óra kéne hozzá.:D Átlagon fölüli a rajztudásod.Így tovább!;)

13/L

2013. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2013. ápr. 13. 18:05
 15/41 anonim ***** válasza:

Második voltam.

Hm, a kor annyira nem fontos, láttam már bámulatosan rajzoló 14 éveseket s 40 éves totál kezdőt is.

A gyengébbek sem "gázak", az ember nagyon, nagyon sokáig hihetetlenül béna tud lenni emberrajzolásban, mivel rohadt nehéz. S normális ember/kritikus nem néz le mást azért, mert valamit nem rajzol még jól. Senki sem született úgy, hogy jól ment neki a rajzolás, ez egy természetes állapot. Az a gáz, ha valaki kezdő ÉS el van ájulva magától, kritikát kér és megsértődik az őszinte építő hozzászólásokon, plagizál, másol, s tagadja, ésatöbbi. Én sokat kritizálok egy grafikus fórum megfelelő témakörében, láttam pár öntelt és sértett eltévedt ifjoncot, aki elitista bunkónak nevezte a legjobb kritikusokat és kijelentette, oda se jön többet :D Na az a gáz. A normális kezdők, akik meghallgatják az építő kritikát, pláne ha alkalmazzák is a tanácsokat, azok nem azok, bármilyen is a műveik színvonala. Egyébként láttam már sokkal rosszabb rajzokat is a fentieknél (ezek egy része saját volt, persze, eleinte meg voltam róla győződve, hogy antitehetség vagyok). Sokmindent láttam már, az a helyzet. Van, akinek láthatóan halvány sejtelme sincs arról, hogy hogyan néz ki egy emberi arc, pedig naponta látunk példákat rá. Nehezebb téma az, mint ahogy látszik. Nekem nagyon sok évig tartott, míg valami fogalmam lett róla. Bár én elég lassú vagyok, azt hiszem.

2013. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Laikusként azt mondanám, hogy van érzéked hozzá.(én ha meggebednék se tudnék ilyet rajzolni, művészetisnek kb 5 perc lenne)

A kérdés, hogy mit kezdesz vele, és hogy mennyire tudod kibontakoztatni tanulással, gyakorlással. Kezdetnek szerintem abszolút jó.

2013. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Utsó előtti, remélem nem hiszed, én az "elvagyok ájulva magamtól" típus vagyok. :) Csak kicsit úgy éreztem, néháyn válaszoló, azt hiszi, hogy egy 13 évesnek egy olyan rajz, amit belinkeltél, alapnak kéne lennie, és 10 perc alatt meg kéne valósítania. Mert nézzük a valóságot: 13 éves vagyok, aki még rajzszakkört sem látott, mégis úgy lehurrogtak néhányan, mintha nem is tudom.... Művészetire járó 18 éves lennék.:D
2013. ápr. 13. 18:44
 18/41 anonim ***** válasza:

Gina, Nincs tehetséged ne is álmodj róla. Vonalvezetés szinte nincs, árnyékolás sincs (ahol meg van ott rossz).

Teljesen úgy rajzolsz mint egy átlagember, amivel semmi gond nincs, de ne képzeld magadat Picassonak.

2013. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
91%

6-os, és akkor mi van, ha művészeti suliba jártál? Én is jártam oda, és nem hordom fenn ennyire az orromat.


Őszintén szólva, fogalmam sincs, tehetséges vagy-e vagy sem, de a tehetség annyira nem is számít. 1-2 rajzod egész jól néz ki, persze sokat kell még gyakorolnod, és ha szereted csinálni, hát hajrá! :) Jobb agyféltekés tanfolyam maximum alapnak jó, de ha valaki igazán jól meg akar tanulni rajzolni, ahhoz több kell mint egy-egy ilyen tanfolyam. Akár menj ki a természetbe rajzolni, rajzolj mindenfélét (mondjuk ez nem egyszerű, mert én is embereket szeretek a legjobban :D), és gyakorolj.


Sok sikert kívánok a továbbiakban! :) És ne hallgass azokra, akik lehúznak, mert nincs tehetséged; sokan ilyet sem tudtak rajzolni 13 évesen, és még bőven van időd, hogy jobb legyél.

2013. ápr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Ezek elég jók! Nekem nagyon tetszenek!!
2013. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!