Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok, ez milyen...

Mit gondoltok, ez milyen sztori lenne? Ti szívesen olvasnátok? Vagy túl "snassz"?

Figyelt kérdés

Szóval: a helyszín New York legforgalmasabb negyede, Manhattan. Adott egy fiatal lány, a főszereplő, Daisy. Daisy egy egyszerű pincérnő nem messze a lakhelyétől, egy kis átlagos, benzinkút melletti kajáldában (ha figyeled az amerikai filmeket, sok van ilyen, el tudod képzelni), ugyanott, ahol a barátja dolgozik. Már ez is egy érdekes sztori, ugyanis a barátjával úgy jött össze, hogy egyszerre vettek ki egy albérletet, és mint később kiderült, egy helyen is fognak dolgozni... Az idő és az együttélés pedig összehozta őket.

A történet egy reggel indul. Délutánra kell mindkettőjüknek menni dolgozni. Estefelé betér a bárba egy furcsa külsejű nő: ébenfekete hajához és szeméhez hófehér bőr társul, ami félelmetessé, mégis elragadóvá teszi a jellemét, amire rátesz egy lapáttal szokatlanul vastagon, fekete szemeruzával kihúzott szeme. Szóba elegyedik Daisy-vel, beszélgetnek erről-arról. Daisy furcsán érzi magát, mintha vonzódna a nőhöz, pedig sosem voltak leszbi hajlamai...

Másnap is megjelenik a nő, és hétvégére vacsorázni hívja Daisy-t, aki belemegy. A vacsorából nem lesz semmi, hanem leállnak a parkba, és "kiélik vágyaikat". Miután ez megtörtént, taxiba ülnek, és a csaj elviszi Daisy-t a saját házába. Útközben beszélgetnek, hogy mi lenne, ha Daisy felmondana, és a nő kocsmájában dolgozna ezentúl.


Mikor megérkeznek, Daisy-t meglepetés éri: egy hatalmas telken egy annál is hatalmasabb, 5-6 emeletes villa áll. Bemennek, és kiderül, hogy ez korántsem "kiskocsma", hanem egy luxus bordélyház, és Daisy-nek ezentúl ott kell dolgoznia. Párszor megpróbál megszökni, a barátjával előzetesen már szakít, így rá nem számíthat, saját magának kell kijutnia onnan... Ez sehogy sem sikerül, ezért muszály maradnia.

Külön csavar lesz a sztoriban, hogy Daisy végig szerelmes marad a nőbe, és ragaszkodni fog hozzá, de a nő megveti és lenézi, mondván, ő csak egy r*banc... VAgyis nem teljesen, mert lesznek pillanatai a nőnek, mikor normális, ilyen kattogós k*rvának tervezem, akinél nincs minden rendben agyilag.

Itt jön a "töltelék" rész, mikor a csaj rákap a drogokra, rájön, hogy nem olyan rossz ez, sok pénz, stb... Majd egy napon megjelenik a (volt) csávója, és észhez téríti, hogy menjen haza vele. Igen ám, de ez a nőnek, aki elvitte Daisy-t (most ugrott be: Miranda lesz a neve), nem tetszik, és bekattan (mint előtte már sokszor), bevágja autóba Daisy-t, a csávót elviteti a biztonságiakkal. Ő elhajt Daisy-vel, száguldoznak az úton, közben Miranda sírva meséli, hogy milyen rossz gyerekkora volt, és hogy Daisy volt az egyetlen, akiben próbált megbízni, de ő ezt nem értékelte, mert mindig el akart szökni, stb stb... A nagy kiabálás közepette elérnek egy hídhoz, amiről lehajtanak...

Daisy pár nappal később ébred a kómából a kórházban, ahol közlik vele, hogy Miranda meghalt. Daisy sírva fakad, és itt vége a történetnek... Legalábbis azt hinnéd.

Lesz egy epilógus, amiben Daisy bemegy a volt munkahelyére, ahol egy csinos szőke lány dolgozik most épp. Szóba elegyedik vele, az utolsó mondat pedig az lesz, amit neki mondott Miranda, mikor elhívta vacsorázni... Ebből az okos ember kitalálja, hogy Daisy vette át Miranda helyét a dinasztiában...


*Hopszi, a csávó akkor megy oda, mikor Daisy épp be van lőve, és elzavarja a csávót... Majd később döbben rá, hogy hülyeséget tett, régi barátnője is megtalálja, és ez téríti észhez... De akkorra túl késő lesz, a csávó elköltözik.

Ez így jobb szerintem.



Bocsánat, az egészet egy facebook üzenetből másoltam ki, nem volt kedvem újra leírni. Ti szivesen olvasnátok egy ilyet? Ha jól csavargatom a történetet, szerintetek lehet belőle valami? Ha kell segítség a szereplők elképzeléséhez, itt egy videó (konkrétan innen merítettem az egész dolgot): http://www.youtube.com/watch?v=URdf7WX-nlc


2013. márc. 31. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj az őszinteségemért, de ilyen rosszat rég olvastam. Az elején még reménykedtem, de a fura külsejű nő felbukkanásakor minden reményem szertefoszlott.

Pozitívumai, hogy korrektül fogalmazol, és rendben van a helyesírásod. De ilyen drogos, szexista, rossz gyerekkoros, szenvedős, kavarós agymenéssel nem fárasztanám magam, ezer jobb módja van annak, hogy hogyan rontsam el a saját kedvemet és fecséreljem lehangoló dolgokra a szabadidőmet.

2013. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

" Daisy furcsán érzi magát, mintha vonzódna a nőhöz, pedig sosem voltak leszbi hajlamai... "


Idáig olvastam el. Amit eddig elolvastam az sem hozott lázba, sőt kétszer ásítottam is... Annyira unalmas, és semmit mondó hogy végig sem olvastam.

Ha a könyv is ilyen lenne, 2 dolgot sajnálnék.

1. minek kellett erre pénz kiadnom

2. minek pazaroltam erre időt..


Tudom nyers voltam, és ezért bocsánatot is kérek, de annyira rossz hogy egy "bocsi, de ez nagyon unalmas" nem adta volna vissza amit gondolok a könyvről (már ha könyv lenne belőle)

2013. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez valami borzalom.. Komolyan. Szerinted érdekelne bárkit is ez a sületlenség?? Egyébként nekem ez túl sok..Már a második mondatnál tudtam hogy kár ilyenre pazarolni a napomat.
2013. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Akik eddig válaszoltak, megkérdezhetem, hogy milyen stílusú könyv érdekli őket? Romantikus, fantasy, ismeretterjesztő, akció... vagy milyen? :)

Köszönöm az őszinte véleményeket. Csak azért gondoltam erre, mert talán a sok drogozós könyv között egyedi lenne, még nem nagyon hallottam, hogy valaki írt volna luxusprostis történeteket. Egyik ismerősömet megfogta, pedig lány, és először mikor írtam neki, azt hitte, hogy valami nyálas sztori lesz, ilyen Nora Roberts-es f*s...


Ezek szerint nem ti lesztek a célközönségem. :)

2013. márc. 31. 18:16
 5/19 A kérdező kommentje:
1-es: "Az elején még reménykedtem, de a fura külsejű nő felbukkanásakor minden reményem szertefoszlott." Az eleje egy snassz kezdés, nagyváros, pincérnő, akinek van egy fiúja... Akkor az emberek ezt akarják olvasni? Hogy adott 2 ember, akinek megszokott az élete, semmi fondorlat, csak úgy vannak?
2013. márc. 31. 18:18
 6/19 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Általában krimiket olvasok, illetve műfajtól függetlenül mindent, ami klasszikus. A "Mit nem olvasok?" kérdésre könnyebb válaszolni: vámpírosdit, vérfarkasosdit, tvájlájtot, szjg-t, sztárok által írt könyveket, Fejős Évát, Nora Robertset, Lőrincz L. Lászlót és hasonlókat. Fenntartásaim vannak a bestsellerekkel, modern sikerkönyvekkel, nagyon dekoratív borítójú könyvekkel és egy kicsit a romantikus művekkel szemben is.

Megmondom, miért reménykedtem az elején. Mert egy semmitmondó bevezetésből még bármi lehet. Enyhén emlékeztetett a Ponyvaregény című Tarantino-film elejére, bizonyára az átlagos amerikai kajálda miatt. De akár még egy Columbo-szerű jó kis krimi is lehetett volna belőle.

A fura nő felbukkanásával aztán tönkretettél mindent.

Hogy miért nem tetszik? Ennek számos oka van. A lényeget úgy tudnám összefoglalni, hogy én azért olvasok, hogy az olvasás által gazdagodjak, ergo olyan könyveket olvasok, amelyektől kapok valamit. Ez lehet akár egy könnyű krimi is, amely azáltal ad, hogy elszórakoztat, vagy mint például Rejtő, megnevettet. A te irományod ellenben lehangol, lever, elkedvetlenít, de nem ám úgy, ahogy pl. Boris Vian, hogy közben időtálló értékekre és alapvető létkérdésekre hívja fel a figyelmemet és elgondolkodtat. A te írásod egyszerűen csak lever, mert rossz, színvonaltalan, érdektelen és lehangoló.

Ha rám hallgatsz, valami életigenlőbbet írj, mert ahhoz, hogy ez tetsszen valakinek, minimum mániás depresszióban kell szenvedni.

Ha lepukkant, ellenszenves emberek elcseszett életére vagyok kíváncsi, kimegyek az utcára és körülnézek. De nem szoktam kíváncsi lenni ilyesmire.

2013. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ma 17:56

Én könyvmoly vagyok. Imádok olvasni és rengeteg könyv büszke tulajdonosa vagyok. (a rengeteg könyv majdnem 1000 könyvet jelent)

Ebből kifolyólag minden olvasó vagyok. Csak ritka esetekben nem olvasok el egy bizonyos témájú könyvet.

Én szeretem olvasni a fanyar humorú Vavyan Fable könyveit. Imádom Agatha Christie krimi könyveit. Szeretek Stephen Kingre borzongani.. Lebilincsel még ma is Verne kalandjai.

Szeretem olvasni a görög, római mitolóógiai témákat, Charles Dickens régi angliai történeteit is elolvasom. Nem tudnám letenni saac Asimov könyveit vagy Philip K. Dick sci-fi könyveit..

Bármi jöhet, kivéve azok amiknek nincs semmi mondandójuk.

Azt hogy te egy kalapba akarod tenni a szexuális témát, a drogot, a lelki dolgokat az eleve súlyos hiba..

Ha a könyv témája hogy a főszereplő hogyan lesz öngyilkos, mi vezeti a véghez még lehet érdekes is, de ne bombázzuk meg felesleges témákkal. A szexuális világ nem tartozik az öngyilkos történethez..

Tudod vannak témák amiket halál egy csokorba tenni.. Mert így a történetnek se füle se farka.. Amit te leírtál az úgy ahogy van pocsék.. Nemhogy én nem adnék ki pénzt érte, de egyetlen 1 könyvkiadót nem találnál aki ezt kiadná neked..

Ha írni akarsz valamit, akkor nem árt ha előtte olvasol. Sokat. Minden témában. Hogy tud mi a dráma, mi a tragikomikum, mi a kalandregény, mi a misztikus regény, mi a horror stb...

2013. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

én inkább azt mondom hogy mit nem olvasok el..

nem olvasok vámpirós ökörségeket. Egy kivétel van csak a Bram Stoker által írt Drakula könyv

Nem olvasok el olyan könyvet ami lehangol. Ilyen amit te írtál..

Nem vagyok én sem lehangolt, sem depressziós hogy ilyen hülyeségeket olvassak. Ha erre vagyok kíváncsi, akkor kimegyek az utcára ahogy előttem is írták..

2013. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én is sokat olvasok, egy időbe szerettem Stephen Kinget is. Ma is elolvasom, de a mai írásai sehol sincsenek a Ragyogáshoz, az Állattemetőhöz és a Cujo-hoz képest. Konkrétan magatoknak mondtok ellent, ugyanis akárhogy olvasom Stephen Kinget, engem semmire sem tud megtanítani, csak elkönyvelem, hogy van valaki a világon, akinek élénk a fantáziája - esetleg LSD-zik.

Rengeteg Robin Cook kötetünk van itthon, mindet végigolvastam. Egy idő után az is unalmas lett, mindig nyomozós-felderítős könyveket olvasni sok volt. Ekkor kb. 16 éves lehettem, és elhatároztam, hogy valami egyedit fogok írni. Az ihlet csak most jött...


Gondolkodtam én is krimin, de azt már ezer-pár író lelőtte előttem. A horrorhoz nekem nincs elég élénk fantáziám, nem tudnám hogyan leírni. Romantikus könyvből kismillió van, akcióról nem is beszélve.

Azt írtátok, hogy ez csak egy újabb drogos könyv, nincs mit mondania (itt is magatoknak mondtok ellent, újfent hangsúlyozom, hogy Stephen King könyveinek sincs semmi mondandója). Nos, révén nem rég vagyunk túl (vagy még benne vagyunk) a dubajozáson, úgy gondolom, hogy lesz mit mondania a könyvnek. Nem egy sima szexelős-drogozós f*snak tervezem, hanem olyannak, amivel megpróbálom átéreztetni az olvasóval egy olyan lány helyzetét, akit gyakorlatilag elrabolt az a nő, aki iránt ő szerelmet táplál. Meg akarom értetni az olvasóval, hogy az öngyilkosságnak semmi értelme (nem is tudom, hol olvastatok öngyilkosságról, a hídról VÉLETLEN hajtanak le - ha ez nem volt tiszta, akkor elnézést), és hogy valahogyan talpra kell állni. Azt is éreztetni akarom, hogy a mai anyagias világban mekkora hangsúlyt fektetnek az emberek a pénzre - hiszen a lány is rákap a pénzre, elveszi az eszét, és csak az fog neki számítani. Majd az egészet nem a szokásos "boldogan éltek..."-sz*rral fejezem be, hanem egy kicsit súlyosabb, komolyabb véget szánok, amivel éreztetném, hogy hiába jön meg egyszer a lány esze, visszatér a pénzhez, hiszen milyen egyszerű jövedelemforrás a madamkodás...

A könyv külön érdekessége, hogy a főszereplőt nem ruházom fel semmilyen szuperképességgel, semmi különleges nem lesz benne, hanem a mellékszereplőt (madam) csavargatom, írom le úgy, hogy több személyisége legyen. Tudom, a rossz gyerekkor elég idióta, majd kitalálok helyette mást.


Úgy gondolom, hogy mégiscsak tanít valamit a könyvem. Ennek ellenére lehetnek olyanok, akiknek nem tetszik, és ezt el is fogadom.

2013. márc. 31. 19:04
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem érdekes a történeted, csak majd dolgozd ki jobban a karaktereket. És a magad kedvére írd a történetet!
2013. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!