Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a "művekről"?...

Mit gondoltok a "művekről"? :D Van tehetségem?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

1.: ez amolyan Tim Burton próbálkozás.

2.: tűfilc rajz, A4-es lap.

3.: barátnőmről rajz.

4.: életem első portré festménye.

5.: 5 perc alatt készült órai firka.

Rajztanárhoz, tanfolyamra, stb. nem jártam/járok. 13/L

Vannak jobb rajzaim is, talán majd még fel tudom őket tenni, egyelőre ennyi.



2013. ápr. 13. 16:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

véleményt kértél, azt se a kérdésben, se a leírásban nem írtad hogy segítséget kérsz ;)


ezzel csak azt akarom írni hogy ne lepődj meg ha sok ilyen választ fogsz még kapni.


tanácsok:


először is: szeretsz rajzolni? ezzel szeretnél foglalkozni? (ha szeretsz rajzolni akkor ne akarj ezzel foglalkozni mert megutálod)


esetleg csak annyit szeretnél hogy elájuljanak a barátnőid a rajzaidtól?


ha eldöntötted mit szeretnél, és arra jutsz hogy neked ez a szintű tudás nem elég, többre vágysz; akkor ajánlom hogy jelezd a rajztanárod felé. járj szakköre, nézz youtube videót vagy olvass könyvet a témában az eszközőkről és eszközhasználatról..


két színnel és egy lapos ecsettel pl ilyen szép virágokat tudsz csinálni ha ismered a módját:


http://www.youtube.com/watch?v=Tvh4Bj91gP8


rengeteg olyan technika van amivel szép képeket lehet csinálni és az ember nem is gondolná hogy milyen egyszerű..


az ilyen trükköket inkább youtube videokból tudod megtanulni, míg a rajzolás alapjait könyvekből (tér rajzolás, arányok, ceruzával mérés melyik lap mire való, hogyan kell használni a különböző eszközöket stb)

2013. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
28%
Elég nagy különbség van a 2 szem közt a nőnek. Meg milyen orra van wtf
2013. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Mondjuk, aki felismerte, hogy Gina van a képen, az végülis bók volt, hisz ezt azt jelent, a rajz olyan, mint ő. :D
2013. ápr. 13. 19:50
 34/41 anonim ***** válasza:
48%
ne áltasd magad...:D szimplán elolvasta a portré alatt hogy Gina..
2013. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Hajajj, kezd zavarni, hogy letiltottam a nickem kijelzését, lehet, hogy majd csinálok egy másikat vagy nem foglalkozom azzal a kommentemmel, ami miatt letiltottam... shiNIN vagyok és én voltam a második pl.


#24: No speciel ez hiba. Fontos a jó referencia kiválasztása. Tipikus kezdő hiba, hogy rossz minőségű, túl közeli, tehát torzított, rossz megvilágítású arcot próbálnak másolni, amit nagyon nehéz és nem lehet olyan jó az eredmény, mint egy rendesen megvilágított fotó vagy akár egy jó festmény használata esetében.

Az új kép már láthatóan nem 5 perces... Teljesen oké egy kezdőnél, nyilván tudsz már valamit az arc anatómiájáról (vagy másolásban tehetséges vagy :P), bármit mondanak mások, láttam már szar portrékat, azok nem ilyenek voltak. Van, aki 4 évvel a kezdés után nem jut el erre a szintre, bár ez mit se jelent, van, aki sosem fejlődik, de mégis, azért kezeljük helyükön a dolgokat.

Kérdező, látom, megvan a magad véleménye és nem tudnak csak úgy megingatni, az jó, egyébként hasznosabb hozzáértőbbeket kérdezni egy grafikus fórumon, de ha így általában érdekel az emberek véleménye és kibírod a vegyes hozzászólásokat, akkor oké.

2013. ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Az utolsót, amit belinkeltem,pont hogy kb 15 perc alatt rajzoltam.:D
2013. ápr. 14. 14:48
 37/41 anonim ***** válasza:
15 az nem 5 :P Amúgy rosszul fogalmaztam, azt próbáltam kifejezni, hogy nem egy kósza firka hangulata van, hanem igyekezet és némi tudás is látható rajta, bár másolásnál nehéz megítélni, nekem is ég és föld van a saját és a másolt cuccaim között... 15 perc az nem rossz, illetve nyilván rajzoltál a múltban is, ez már áll egy bizonyos szinten, amihez idő és gyakorlat kell.
2013. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

A Gina portré lett a legjobb, de tetszik a fűfilces és a Tim Burton is. Az órai firkádnak tetszik a haja, de az anatómiát elrontottad. Ez azonban nem nagy probléma, ha utána olvasol, gyakorlod, könnyen tudod orvosolni.

Úgy látom, az orr rajzolására kell még ráfeküdnöd. Első portré festésnek azonban korrekt az a nő.


"Rajztanárhoz, tanfolyamra, stb. nem jártam/járok. 13/L"

Pedig jót tenne neked. Saját példámból tanultam meg, hogy ha nem is tanár, de egy-két kritikaíró KELL, aki tényleg csak segíteni akar, nem ócsárolni, mégis szembeállít a hibáiddal, és elmondja, hogy mi a jó. Így a jót viheted tovább, a rossz pedig fokozatosan kikopik a stílusodból.


Pár hónapja az árnyékolás még nekem is probléma volt, azt ajánlom, hogy játssz kicsit a fénnyel. Világíts meg valamit, és nézd, hova hogyan esik az árnyék. Azt, hogy hol legyen a fényforrás, döntsd el még a színezés kezdete előtt, onnantól már könnyű dolgod van.


Tehetséged, érzéked az van hozzá, és ha szeretsz rajzolni, akkor igazából nincs határ, amit ne érhetnél el.


Egyébként 13 évesen én nem tudtam így rajzolni, bár én inkább a manga stílust űzöm...Nos, a 2008-as rajzaim nincsenek bescannelve(jobb is! XD), 2005-ben meg rohadt vastag körvonalat csináltam, girnyó testet, csúnya hajat és hatalmas szemeket...szóval el tudod képzelni, most meg már egész jól megy. Persze még közel sem tökéletes, de sokat fejlődtem...


Na, 2011-es képem pont van: [link]


Itt pedig 2013-asak: [link]


[link]


[link]


...és még fogok is fejlődni, rengeteget! van is hova!


Ha komolyan érdekel a rajzolás, akkor ne add fel! Gondolj arra, hogy híres énekeseknek, festőknek is mondta a tanára, hogy az ő tantárgyából bizony sohasem fognak remekelni, aztán világhírűek lettek!

Tehát, ha TE folytatni akarod, semmiképp ne hagyd abba, mutasd meg az itteni rosszindulatú embereknek is, hogy mire vagy képes!


(Ja...és tehetség létezik! Vagyis, az elnevezés nem biztos, hogy találó, én inkább azt mondom rá, hogy egyéni látásmód, remek megfigyelési képesség, amihez hozzáadod a saját fantáziádat)


(Ja2. xD A weheartit-en nagyon szép képeket gyűjtöttél össze, ízlésed tehát van, próbáld ezeket beleültetni a rajzaidba :D)


17/L

2013. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Az utolsó belinkelten szerintem iszonyatosan eltoltad az arányokat és az árnyékolást

Ha ezt látod, az már út a fejlődéshez. Próbáld meg megfigyelni a hibákat, és ugyanezt mégegyszer lerajzolni, nagyobb odafigyeléssel.

Amúgy szerintem érdemes foglalkozni vele, képezni magad.

2013. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Nézd, minden csak gyakorlás, türelem és kitartás kérdése. Ha valóban szereted ezt csinálni, akkor szívesen fogsz majd gyakorolni is, és ezáltal nagyon sokat tudsz fejlődni :)
2016. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!