Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akik szoktak "regényt" írni!...

Akik szoktak "regényt" írni! Előfordult már veletek, hogy egyszerűen nem tudtatok nevet adni a főszereplőtöknek?

Figyelt kérdés
És olyan volt már, hogy azért nem tudtátok folytatni egy írásotokat, mert közben megutáltátok a főszereplőt? XD

2013. máj. 10. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A főszereplő nevével nem szoktam gondban lenni, mivel nálam általában az illető jelleméből következik a neve. Igazán nagy gondban a mellékszereplők nevével sem vagyok soha, őnáluk előfordul néha, hogy az elején adok nekik valami random nevet, csak mert .......-ot igazán nem írhatok, ahányszor csak szerepelnek. Aztán idővel, ha eszembe jut valami jobb, megváltoztatom.

Még sosem utáltam meg főszereplőt. Az előfordul néha, hogy annyira megkedvelek menet közben egy mellékszereplőt, hogy az ő főszereplésével is írok egy történetet.

2013. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem.

a főbb szereplők nevei már a kezdettől fogva világosak a számomra, az egyik első dolgom a személyiség megformálásánál a névadás. egyszerűen hozzájuk tartozik, és kész.

kisebb szereplőknél velem is előfordul, hogy csak ideiglenes "projekt-nevük" van, amíg nem jut eszembe más, jobb stb.


és nem, nem volt. mindegyik szereplőt szeretem, amit kitalálok.

ha félbehagyom vagy abbahagyom az írást, annak más oka van.

2013. máj. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Általában nekem is névvel együtt jelennek meg a szereplők, tényleg hozzájuk tartozik, és nem mindegy, hogy hívják őket. Ha meg akarnám változtatni valakinek a nevét, azzal a karaktere is megváltozna.

Most adódott egy ilyen problémám, hogy megvolt a karakter, a neve meg rejtély maradt... de azóta már sikerült "megtudnom" a nevét :-)

Még az szokott probléma lenni, hogy senkit sem szeretek közeli rokonaim, barátaim után elnevezni, ezért ha valamelyikük neve ugrik be, igyekszem másikat találni. Nagyon gyakran viszont ezzel sem kerülök szembe.

2013. máj. 12. 12:17
 4/5 anonim válasza:

igen, a legtöbbször bajban vagyok a nevekkel.

aztán egyszer csak a nyelvem hegyére ugrott. lehet hogy nem tetszett a név, de már az volt a neve, és úgy kellett folytatnom.

a főszereplőmet viszont még sosem utáltam meg. az írást igen, mert nehéz volt folytatni, de aztán mindig visszatértem hozzá.

2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, velem előfordult hogy nem tudtam eldönteni mi legyen a neve, de valahogy mégis kitaláltam. És olyan is volt, hogy megutáltam a főszereplőt. Ezt úgy oldottam meg, hogy mellékszereplőt faragtam belőle, s amikor már nem kellett annyit foglalkoznom vele lassan újra megbarátkoztam vele :)
2013. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!