Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészek, ti mit tesztek...

Művészek, ti mit tesztek alkotói válság, blokk esetén?

Figyelt kérdés

Amikor képtelenek vagytok alkotni. Nálam már tart egy-két éve, pedig előtte versenyeket nyertem, sikeres voltam. Vagy a teljesítménykényszer blokkol le, vagy már az is megfordult a fejemben, hogy ennyi volt, nincs bennem több. Ti mit csináltok ilyenkor?

Örülnék, ha kort is írnátok. Én 30/F


2013. aug. 26. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem az alkotásaimból élek, az alkotás csak egy hobbi, ezért nem teszek semmit, megvárom, hogy elmúljon. Az erőltetésnek sok értelme nem lenne, hiszen nem kell időre megírnom X oldalt, vagy ilyesmi.

Jó ihletforrás lehet egy utazás, egy kirándulás, egy látogatás valami érdekes helyen, vagy akár egy inspiráló könyv, film vagy zene. Ezek segíthetnek alkotni, ha mindenképpen valamilyen "művészi serkentőszerhez" szeretnél folyamodni.

2013. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és 27/N.
2013. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sándorjános ***** válasza:
Én ilyenkor nem gondolok semmire. Ha úgy vesszük egész életemben alkotói válságban voltam, hiszen vagy nincs kedvem, vagy ötletem nincs, ha ez a kettő meg összeáll, NA PONT AKKOR ŰLÖK LE ÉS CSINÁLOM. Szerintem még ha nem is előnyös, de segít kiélni a stresszt, hogy "jajj nincs ötletem, meg kedvem se..." Nem szabad szorongni rajta, hanem, mintha szembenéznél a problémával alkotni. Lehet, hogy az ilyenkor készült művek nem lesznek annyira a kedvenceid, de az is biztos, hogy amíg csinálod sem kell a válságodra gondolnod, hiszen mégis csak teremtő tevékenységet végzel. 18/F
2013. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy művész,de ha nincs nagy ihletem,akkor gyakorlok,hogy amikor az ötlet jön,akkor meg tudjam csinálni.

Kort nem írok,de nálad idősebb vagyok.

2013. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenkor legjobb élményeket gyűjteni (ahogy már írták is). Lehet utazás, de néha elég egy pillanatnyi hangulat elkapása is. Ehhez néha csak nyitott szemmel kell járni.

(39F)

2013. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Tulajdonképpen a választ, megoldást magadban kell megtalálnod. Ne hidd el hogy képtelen vagy. Sokat segít az inspiráció kiállítások, művekben való szemlélődés. "Ilyet én is szeretnék csinálni" Valami ami kizökkent a válság állapotából az ezzel kapcsolatos gondolataid körforgásából. Akár drasztikusan szembesíteni magad, áttörni ... katarzisélmény. Vagy megteremteni magadnak az alkotáshoz szükséges környezetet, a megszokás keretein kívül s megadni magadnak a lehetőséget. Türelemmel és megértéssel. Ha szeretnél rá fogsz találni. Bízz benne. 22/N
2013. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok nagy művész, hiába dolgozom ebben az ágban, a barátom az. Nála két eset van. Amikor nem gond, hogy nincs ihlet, mert magának dolgozik, illetve amikor igenis nagy gond, mert felkérésre készülne a dolog, közönség elé. Az első esetben nem tesz semmit, csak vár, szemlélődik, magában kutakodik. A második esetben viszont keresi az ihleteket, élményeket. Ilyenkor nagyon sűrű az élete, állandóan csinál valamit, mindenben látja az ihletnyerés lehetőségét. Be is szokott jönni neki.

Az én korom nem lényeg, ő 31 éves férfi.

2013. szept. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én eldöntöttem hogy x időnként elkészítek egy alkotást. Aztán meg javítgatom. átdolgozom, hogy ne legyen összecsapva.

Az egyik író azt csinálta, hogy kiválasztott 2 időpontot, hogy mondjuk 4-6-ig nem tehet mást, csak írhat. Ha nem ír, akkor mást nem csinálhatott, és végül elkezdett írni, már csak unalomból is.

Ajánlom neked Julia Cameron: A művész útja c. könyvet.

2014. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, 21/N
2014. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én nem tartom, magam művésznek, nem akarom magam annak tartani, nem dolgozok, mert a munka nekem büdös, de amit csinálok, abból élek meg, és az a dolgok létrehozása, vagy hogyismondjam (fényképezek, festek, szobrászkodok, írok).

Lényeg a lényeg, ha engem elfog a válság, amikor egyszerűen képtelen vagyok produkálni, azt csinálom, hogy nem csinálok semmit. Ez eddig bevált.

A produkálás néha át tud menni kényszerbe, vagy a megbízók, vagy a saját elvárás miatt, és ilyenkor az anno vidám önmegvalósításból egyszerű darálás, sorozatgyártás lesz. Az ilyennek pedig nincsen semmi értelme.

Nekem arra a bizonyos "alkotói válságra" a legbeváltabb megoldásom a B...ni bele, ergo kivenni némi szabadnapot, és tényleg kivenni azt, eltölteni néhány napot-hetet, lehetőleg hónapot azzal, hogy egyáltalán nem törődök a tennivalókkal.

Ezt mindenkinek tudom tanácsolni, aki megakadt a maga varázslásában, ha nem megy, nem kell erőltetni, hagyni kell egy csöppnyi szüntetet, kitisztítani a fejet, majd újult erővel belefogni.

Senkiből nem lesz szuperhős egyetlen pillanat alatt, senkit nem sürget az idő, ha valaki csinálni akar valamit, egyedül az a fontos, hogy tisztességgel megcsinálja, és nem az, hogy mikor lesz vele kész

2015. aug. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!