Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A legtöbb fantasyben miért...

A legtöbb fantasyben miért ugyan azok a "fajok" vannak?

Figyelt kérdés
Rengeteg, egymástól független könyvben, filmben és egyéb műben feltűnnek a tündék, trollok, orkok stb.. ki fektette le ennek az alapjait és hogy-hogy ilyen sokan használják ezeket a fajokat a műveikben?

2013. dec. 25. 12:06
1 2
 11/16 anonim válasza:
a válasz egyszerű: mert nem tudnak újat kitalálni. és ha valakinek sikerül, akkor vagy befut, vagy nem
2013. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azért vannak még jó fajok, csak kevésbé sikeresek. pl. az Elder Scrolls Argonianjai és Daedrái meg az eredarok és a draneiek a warcraftból......mondjuk a warcraft világában rengeteg új faj van, amiket fel lehetne használni könyvekbe/szerepjátékokba


Még valami.....igaz, van ez a tünde-ember-törp triumvirátus, de nem mindegy, hogy hogyan ábrázolják és hogyan képzelik el őket.Ezt bizonyítja ez a sokféle "alfaj":nemes elf, éjelf, vérelf, sötételf, faelf/erdeielf stb... pl. a Káosz-könyvek a tündék általános jellemvonásait nem nagyon tartották meg. Nem egylényegűek a világ anyatermészetével, hanem egy másik világból jöttek át. Egyes fajtáik pedig vérengzőek és velejükig romlottak.

Illetve a tündékhez hasonló fajok, amiket tünde helyett lehet használni: tündér,manó, kobold, stb.(Ugyanezek ork meg goblin helyett is felhasználhatóak). Hobbit helyett félszerzet vagy gnóm, ami ugyanazt a szerepet tölti be. A törpöket klánjuk szerint szokták változtatni.(Lásd warcraft: feketebőrű sötétvas törpe, sárgás bőrű vadpöröly törpe és fakó bőrű bronzszakáll törpe)

A káosz világán is rengeteg új faj kapott helyet és a regénysorozat mégis befutott különlegessége és egyedisége miatt.


Ezeket a tünde-törp-ember alapokat a fantasy keretein belül Tolkien fektette le, de a források a kelta mitológiából vannak. pl.:Valinor, a messzi, nyugati sziget, a túlvilág.(A kelta mitológia szerint a három fő istenség 3x50 szigetei ezek),a goblinok, trollok, tündérek, elfek, manók és törpök a kelta mitológiában szintén jelen vannak és persze gandalf, a druidának beazonosítható mágus. Illetve ezeken kívül a helyiségnevek is olyan "keltásak"(és szinte minden fantasy ilyen nyelvezetet használ).


Nekem is van néhány ötletem új fajok megteremtéséhez, de az a lényeg, hogy az író minél jobban ábrázolni tudja a faj kinézetét és kultúráját meg persze hát ízlések és pofonok, kinek milyen faj tetszik....ha minden ember valamilyen szinten azonosulni tud azzal a fajjal, akkor garantáltan nagy sikere lesz...

2014. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja és még kihagytam a dnd fajait pl.:Eladrin(elfangyal), Aasimar, Genasi Tiefling és Warforged....Szerintem az Eladrinon kívül mindegyik egyedi és fantasztikus faj.
2014. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Engem nem zavar, én is ha írok, a megszokott dolgokat használom, csak pl. a tündéknek rengeteg alfaját kitaláltam.

Ez kellemesen otthonos közeg, megszokott és egyszerű.Ha nem Tolkien lenne a fantasy királya, az első és legfőbb fantasyíró, hanem valaki más, aki más fajokat talált volna ki, azok lettek volna az alapok.Én kisebb koromban megpróbáltam egy új fajt kitalálni, de csalódottan állapította meg, a nevüket kivéve mindenben ugyanolyanok mint a tündék.(mert már olvastam a GYűrűk Urát)

2014. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: Különböző népek régi lengendáiból. Tolkien kitalálta középföldét, de a lények nagy része már létezett előtte. A britt, angol legendákban van szó elfekről, orkokról stb... Ez ugyanolyan, mint nálunk a sárkányok, vagy a magyar mondavilág híres alakja, a gonosz Kalamona varázsló. Valaki egyszer régen kitalálta, és azóta él.
2015. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én egyszer készítettem egy fantasy térképet. Sok új fajt találtam ki, és írtam le részletesen. A kedvencem: Az Arkadathi tűzfalók. Ők vulkánok között élnek, és a forróság élteti őket. Ételük a láva, amit durva kőkelyhekből isznak. Arkadath királya előszeretettel alkalmazza őket a seregben, mert tűzállóak, és szívósak. Csak a víz pusztíthatja el őket. Vadak, bizalmatlanok, és ravaszak. Alacsony termettel, de zömök testalkattal vannak megáldva. Tigris arcuk, és ember testük van. Kemény, szürke anyag borítja testüket, amely néhol felrepedezett. Ez a furcsa bőr vékony kőlemezekre hasonlít. Erősek. Súlyuk 50x-esét is elbírják. Ha dühösek, szürke, kemény bőrük felizzik, kis idő múlva már lángol az egész lény. Ilyenkor célszerű elmenekülni, Mert pár méteres körzetükben mindent hamuvá égetnek. Na milyen? Én nem tudok ehhez hasonló lényekről, de ha mégis léteznek, bocsi.
2015. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!