Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kell elképzelni egy...

Hogy kell elképzelni egy feliratos színházi előadást?

Figyelt kérdés

A barátnőm vett mára két jegyet a nemzetibe. Kiderült, hogy román nyelven lesz (román társaság adja elő) magyar felirattal. Volt már valaki feliratos színházi előadáson? Milyen volt? Hol ment a felirat? Követhető volt?

Köszönöm!



2015. ápr. 25. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom a Nemzetiben milyen, de úgy 4 éve voltunk az Operában, a Cosi fan tuttén, ott úgy ment, hogy olaszul volt, de a színpad felett egy kijelzőn ment az angol felirat. Akkor még sem olaszul, sem angolul nem tudtam valami fényesen, meg amúgy se az én műfajom az egész, szóval szörnyű volt, de egyébként követhető gondolom.
2015. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nemzetiben nem tudom, hogy van, én csak operába járok :D

Oda viszont csak úgy, hogy előtte elolvasom a cselekményt. Úgy jó, mert ha nem is értem, a színpadkép alapján be tudom lőni, hogy hol tartunk éppen. Úgyhogy neked is ezt ajánlom. Ciki, de a vihart nem ismerem, nem tudom, hogy van-e időd még elolvasni. De egy rövidebb osszefoglalót mindenképpen keress és olvass el indulás előtt. Vagy nyomtasd ki és vidd magaddal :)

2015. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A színpad felett egy kijelzőn megy a magyar felirat, teljesen követhető, még jobban, mint a moziban, mert a színházban nincsenek ugye hirtelen vágások. :)
2015. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszi :)
2015. ápr. 25. 15:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Mary Poppinst is feliratozva láttam, bár magyar nyelven folyt a darab, a színpad felett feliratozva volt angolul :) Plusz a Sevilla-i borbélyt én is olaszul láttam az Erkelben, hát nagyon nem az én műfajom az opera, de az is követhető volt.
2015. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!