Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki segítene mangát rajzoln...

Ireland00 kérdése:

Valaki segítene mangát rajzolni? A többi lent.

Figyelt kérdés
Elég régóta érdeklenek az animék és fanartokat szeretnék készíteni, ehhez pedig rajztudás kéne... Ami nekem nincs, már próbálkoztam online megtanulni, de nem sok sikerrel... Szóval, ha valamelyik mangaka elmondaná, hogyan tanult rajzolni, annak nyagyon örülnék

2015. aug. 12. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mangakák csak japánban élnek. És aligha tudnak magyarul, vagyis ők elmagyarázni nem fogják.


Valamilyen szinten tanulható a dolog, de ha nem vagy jó rajzos, nem igazán fogod elérni a kívánt eredményt, mindegy mennyit gyakorolsz.


Én szeretek rajzolni/festeni/stb, tehetségem is van hozzá, de a mangarajzolás már egy másik kategória, csak sok gyakorlás után tudtam egyáltalán hitelesen LEMÁSOLNI egy szereplőt. Utána már önállóan is zökkenőmentesen ment minden. A legegyszerűbb módja az, hogy másolni kezdesz. Így sok arcformával, szemmel, stb találkozol, begyakorolhatsz néhány arcsablont is, hogy az elején könnyebben menjen.


Viszont egy arc rajzolásának is meghatározott módja van, amivel sokkal könnyebben tudsz rajzolni, mintha csak úgy firkálnál a nagyvilágba. Nem írom ezt le, mert megtalálod videón is. Itt egy példa: http://www.youtube.com/watch?v=4NABndKnAzo

2015. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne úgy kezdj bele a rajzolásba, hogy "én most mangát fogok rajzolni". Legyen meg egy alap tudásod hozzá, arányok, anatómia, ilyenek, aztán ahogy rajzolsz, majd belejössz és kialakul egy saját stílusod. Nem kell feltétlenül mangás stílus ahhoz, hogy fanartot rajzolj, rengeteg gyönyörű fanart van, ami távol áll az eredeti rajzstílustól.

A másolgatást én személy szerint nem ajánlom, inkább magadtól rajzolj, sokat, akár rosszul is, mert akkor látod, hogy min tudnál még javítani, miben tudsz még fejlődni. Inkább keress fotós referenciákat.

2015. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A másolgatás megy, saját erőből nem megy. De akkor elkezdem másolni mások rajzait, csak az árnyékolás a gyengém, abban valaki tudna segíteni?
2015. aug. 13. 16:30
 4/7 anonim válasza:

Találd ki, hogy mit akarsz rajzolni. Pontosan, részletesen képzeld el és egyszerűen kezd el megrajzolni.(először vázold fel, hogy jók legyenek az arányok) Színezéssel, kontúrral, árnyékkal ne bajlódj, halványan, ceruzával rajzold. Ha megvan, aludj rá egyet, kezd el ugyanazt megrajzolni tiszta lapra, ami nem tetszett az előző rajzon, arra jobban figyelj.

A másolás(szerintem) jó ötlet, én is így gyakorlom.

Árnyékolás alatt mit értesz? Tónusosan, éles határral, vonalkázással..

2015. aug. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az árnyékolásnál csak annyit teszek, hogy elképzelem a lerajzolni kívánt személyeket 3D-ben, és hogy tegyük fel, ha a jobb oldalról süt a nap, akkor szépen elképzelem magamban, hogy az hogyan vet árnyékot. Egyébként annyi a trükk, hogy a vonalhoz közel erősebben színezel, távolodva gyengébben. Pl, ha jobbról süt a nap, és te egy manga arcból árnyékolod az illető egyik arcába lógó hajszálát, akkor a hajszál bal oldalát kell árnyékolni kezdened, vonalkázva, sűrűn. A haj vonalához közel többször áthúzod, hogy sötétebbnek tűnjön, távolodva a vonaltól már csak ritkábban, és természetesen halványabban. Ugyanígy minden mást is. Arcrajzolásnak az első is írta, rengeteg videó van, testhez szintúgy, megvan mindennek a maga aránya. Én is ajánlom a másolást, de nem úgy, hogy átrajzolod a képet, hanem megnézed, hogy van az a vonal, megpróbálod lerajzolni, javítasz rajta, csinálod tovább... Mivel látod, hogy ő hogy csinálta, ez irányt adhat, hogy mit kéne gyakorolnod, és mit hogyan kéne csinálnod.

Egyébként csak rámész a youtube-ra, és beírod, hogy How to draw __________, vagy _________ drawing tutorial, és egy rakást fogsz találni :D

Mindent bele, aztán ha kész van egy, és meg is vagy vele elégedve, mutasd is meg! :)

2015. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lesz egy pont, ahol már a másolás nem lesz elég. Én személy szerint sokkal többre tudok tartani valaki olyat, aki rosszul, de teljesen kútfőből áll neki rajzolni, mint aki hajszálpontosan másol le egy rajzot. Referenciát használj, de ne hajszálpontosan ugyanazt másold le, amit látsz, próbálj meg valamit magadból is belerakni, amitől tényleg a te rajzod lesz.
2015. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2015. aug. 15. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!