Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehetett pl. Leonrdo...

Hogy lehetett pl. Leonrdo daVinci balkezes, ha abban az időben átnevelték a gyerekeket jobbkezessé?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 02:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Átnevelés az olyan dolog, hogy azt el lehetett érni, hogy a gyerek a szülei stb előtt a jobb kezést használja, de amúgy amilyen kezes születésétől fogva az úgy is megmarad benne.
2015. aug. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átnevelték, ha sikerült. De volt, akinél nem jött össze a dolog: hiába erőltették rá a jobbkezességet, ha ő ballal volt ügyesebb, akkor ballal írt-rajzolt-evett.
2015. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Gondoltam, hogy ilyesmi lehet, csak abból indultam ki, hogy ha ez akkoriban nem volt annyira elfogadott, akkor hogy maradhatott fent az információ? Úgy értem, ha ez akkoriban egy helytelenített tulajdonság volt, akkor csak nem dicsekedtek vele mindenkinek.
2015. aug. 13. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ellentmondásos a balkezessége, mert vannak elméletek amik szerint nem született balkezes volt, hanem a jobkezének sérülése, deformáltsága miatt kényszerült a balkezének használatára. (mind III Edward meg Thomas Carlyle és őket is született balkezesnek szokták beállítani.)


Egyébként szerintem az átnevelés az újabb találmány, "hogy ne kelljen vele külön foglalkozni" attól, hogy régen ferdeszemmel néztek rá.

2016. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszod
2016. febr. 2. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!