Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A "művészet" fogalma alatt a...

A "művészet" fogalma alatt a legtöbb ember miért a valóságtól elszállt művészetekre, pl. szürrealizmusra gondol?

Figyelt kérdés
miért van olyan beékelődött sztereotípizálása az embereknek erről, hogy azt nevezzük művészetnek, ami egy idiótaság, és nem intelligens, precíz munkákat?(legalábbis nem erre asszociálnak a "művészet" szóból)
2015. dec. 13. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég rossz környéken élhetsz, ha nálatok a legtöbben így gondolják.

De jobban belegondolva, talán azért, mert a művészek általában máshogy látják a világot, mint mi, és ezt nem képesek felfogni/elfogadni. Abba már nem is gondolnak bele, hogy mennyi munkát, időt és energiát kell belefektetni egy mű elkészítésébe, így könnyebb kritizálni őket.

2015. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem épp a környezetem, de innen-onnan hallom az ilyen általánosításokat, ráadásul már olyan emberektől is hallottam, akik elég értelmesek és műveltek is ezen a téren, azon kívűl, hogy nem csinálják, persze nem tudnák elképzelni így, hogy mennyi idő/erőfeszítés van egy jó mű elkészítésével.
2015. dec. 13. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi bajod a szürrealizmussal? :)
2015. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akiktől ilyet hallasz, azok semmiképp sem intelligensek.A művészetnek rengeteg ága, formája van.

Én inkább olyat hallok, hogy a művészek amolyan "elvont" emberek.Vannak, akik ezt így gondolják.Nos, lehet hogy van ilyen is, de ezt sem lehet ráfogni mindenkire.

2015. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a környezetemben nincs annyira sok profi művészkedés, de akinek ilyen berögződsei vannak, hogy 'hülyeség', az a nagyokhoz sem viszonyulna annyira elismerően, ennyi erővel nem is lehet elvárni az idiótáktól sem, hogy teljesítményeket mutassanak, minek kritizálni.
2015. dec. 13. 16:28
 6/9 A kérdező kommentje:

# 3

Imádom! Az égvilágon semmi bajom, ilyen stílusban szoktam is rajzolni, másoknak van baja vele, amit nem értek én sem.

Ha valaki azt mondja, hogy hülyeség, "megsértődöm" és valahol elhiszem, pedig mindig azok mondják, akiknek semmi közük hozzá, de akkor minek foglalkozni vele.

2015. dec. 13. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
pedig nem hülyeség. Dalínak például vannak egész egyszerűen értelmezhető képei is.
2015. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem sem az, én is az értelmező oldalról nézem az ilyen műveket, mégis néha magamra veszem az ilyen értelmetlen állításokat.

bár egyértelmű, hogy annak nem kell elvárnia bármilyen értelmet, akit nem is értékel a jobb végeredmény, az úgy olyan képmutató okoskodás:-/

2015. dec. 13. 16:48
 9/9 A kérdező kommentje:
érdekel*, illetve nem értékeli
2015. dec. 13. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!