Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a giccs számtokra? Illetve...

Mi a giccs számtokra? Illetve melyik a leggiccsesebb film, zene, könyv, amit láttatok, olvastatok, hallottatok?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 14:01
 1/6 anonim válasza:
A szerb film elég giccses?
2016. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, mert egyetlen szerb filmet sem láttam emlékeim szerint. Valószínűleg ez az én szegénységi bizonyítványom.
2016. okt. 31. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom,de az amerikai romantikus filmek gyakran azok tudnak lenni. Jellemzően nem bírják,ki,hogy mindenki happy legyen.., vagy szóljon még valamit,amitől még édesebb legyen a dolog. Az angolok sokkal jobbak ilyen szinten.

Szóval giccs az,amikor mindennek szépnek és jónak kell lennie annyira,hogy az már abszolút nem életszerű.

2016. okt. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 1


"A szerb film elég giccses?"


Nem az. Legalábbis az a 100-150 szerb film, amit eddig láttam az elmúlt évtizedekben, ritka kivételtől eltekintve egyáltalán nem volt giccses.


De kíváncsi vagyok, hogy te konkrétan melyik szerb filmeket tartod giccsesnek.

2016. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
"A szerb film" a film címe....a világ legbetegebb filmje, senkinek nem ajánlom:)
2016. okt. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én elég beteg vagyok... A szerb filmben is van művészet. Bár erőteljes gyomor kell hozzá, de, aki olvasott de Sade márkitól, annak meg sem kottyan majd.

A leggiccsesebb dolog, amit olvastam valaha az az Anna Kareninaés az Anyegin volt. Borsódzik tőlük még most is a hátam. A giccs alapvetően nálam ott kezdődik, hogyha valami mesterkélten akar tökéletes lenni (egyszerű kifejezéssel élve: fenn van a saját hátsójában). Úgy gondolom, hogy egy emberi lény önmagában tökéletes, így amit létre hoz, az is az lesz. Nem kell görcsösen ragaszkodni mások mércéjéhez. Ez az erölködés teszi művé és élettelenné a dolgot. Az, hogy annyira művészi akar lenni, hogy átmegy undorítóba.

2016. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!