Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdemes elkezdenem gitározni?...

Érdemes elkezdenem gitározni? (14/L)

Figyelt kérdés

Hello, sziasztok!:)


Gondoltam felugrok az oldalra és felteszem ezt a kérdést. :D Szóval, tizennégy éves lány vagyok, és nagyon régóta vonzanak a gitárok, meg konkrétan a rock zene. Tartottam már a kezemben akusztikus gitárt, de nem szépítem a helyzetet: az össz tudásom annyi volt, hogy lepengettem pár népdalt, aztán örültem a fejemnek :D Mert amikor sikerül valamit összehozni rajta, az annyira jó érzés volt, és annyira csinálnám is még, csakhogy... Nincs saját gitárom. Nah, de egy ideje már gyűjtök, plusz idén ugye ballagtam is... Úgyhogy van 70 ezer forintom. xD Igen, még ilyen kis családomon élősködő forma vagyok, de lényeg, hogy van 70 ezer forintom és azt arra költhetem, amire csak szeretném. Elektromos gitárra gondoltam, annak ellenére, hogy számtalan helyen azt olvastam; akusztikussal érdemes kezdeni... Persze azért mertem ezt a döntést hozni, mert egyes tapasztalt gitárosok szerint, idézem: "Ha te a hard rock/ heavy metál stílust kedveled, miért ne kezdhetnél elektromossal? Előbb vagy utóbb úgyis arra váltanál".


Szóval a kérdés már csak annyi lenne, hogy 14, sőt inkább majdnem 15 évesen érdemes egy ilyen drága hobbival kínlódnom NULLA tudással, illetve 70 rugóból tudnék viszonylag normál elektromos gitárt venni? :)


Bocs a regényért, kösz, ha elolvastad :D (azt meg még inkább köszönöm, ha válaszolsz is :DD)


2017. jún. 18. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
éppen ezért vegyél akusztikus gitárt, mert nem olyan vészes az ára és ha nincs kitartásod vagy tehetséged nem buksz akkor pénzt. Elektromos gitárhoz még erősítőt is kell venned.
2017. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Mivel saját pénzedből veszed, nem ajánlom.

70 ezer fölött vannak kezdőknek általában, ahhoz még tokot kellene venned, kábelt, erősítőt, valakit, aki tanítana.

Ez, saját szakállra (szerintem) túl sok, főleg ha anyuci-apuci tart még el.

Én basszusgitárral kezdtem, persze 6 év zongora után.

2017. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Waff ***** válasza:

Üdv!


50-60 ezer körül már lehet venni használható elektromos gitárt, ami kezdésnek teljesen jó. Ha rockot/hard rockot/heavy metalt szeretnél, én a Squier Bullet/Affinity gitárokat ajánlom, ezek sztrató formák, keress rá, hogy bejön-e külsőre is. Ezek sűlyra könnyű, kényelmes nyakú gitárok.

Jól mondták fentebb, még erősítőt is kell beszerezned. Én otthoni gyakorlásra egy 10-15 wattos kombót javaslok. Plusz kábel is kel, de az már tényleg csak pár ezer ft...

Kizárólag új cuccokban gondolkodsz?

2017. jún. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Waff ***** válasza:

Üdv!


50-60 ezer körül már lehet venni használható elektromos gitárt, ami kezdésnek teljesen jó. Ha rockot/hard rockot/heavy metalt szeretnél, én a Squier Bullet/Affinity gitárokat ajánlom, ezek sztrató formák, keress rá, hogy bejön-e külsőre is. Ezek sűlyra könnyű, kényelmes nyakú gitárok.

Jól mondták fentebb, még erősítőt is kell beszerezned. Én otthoni gyakorlásra egy 10-15 wattos kombót javaslok. Plusz kábel is kell, de az már tényleg csak pár ezer ft...

Kizárólag új cuccokban gondolkodsz?

2017. jún. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Waff ***** válasza:
Bocs, valamiért 2szer küldte el...
2017. jún. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! (Az irasod stilusabol nosztalgiaval vegyes joerzessel tapasztalom, hogy a tizennegy evesek nem valtoznak, ugyanilyenek vtak husz eve is, ugyanigy gondolkodtak, beszeltek, szoval jo erzes volt olvasni:). ) Ami a gitart illeti: Semmikepp ne koltd el a penzed! Ha mobilisabb vagy, nezz a jofogason olcso hasznalt elektromos gitarokat 20-25 korul. Nem kell elsore sqiuer, johnson, stb. Jo az sx, vorson,de meg a regebbi kinaiak isjok tanulasra. De mindenkepp probald ki, hogy jo legyen a fekvese a kezedhez.Ha kenyelmes, nem repedt, torott, a bundok nem kivajtak, akkor megveheted. Veszel hozza kis 30 wattos kombot, es irany a youtube, gutarplayer, stb. Oktato programok.Ha szerencsed van, 35-40 bol megvan a tanuloszetted. Ha kozlekedeshez vagy kotve, akkor neten erdemes elektromos tanuloszettet rendelni az olcsobbik fajtabol, a youtubon vann fenn sok bemutato video. Jo tanulast!
2017. jún. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Waff ***** válasza:

Jajj ne... :(

Szettben sosem vegyél gitárt egy az. A másik meg, hogy ne halgass az előttem válaszolóra. A "vorson", " sx" meg hasonló, Kínából Európába tartó hajókon gyártott borzalmaktól óvakodj. Tökéletesen jók arra, hogy elvegye egy életre a kedved a zenéléstől. Ez a 30-35 ezerből gitár, kombó, kábel egy hülyeség, egy használható kis kombók is 20 rugó körül mozognak most a gs-en...és ez az alja...

Továbbra is a belépő szintű Squiereket ajánlom, olcsók, de már használhatók. (Igazából én kezdésnek akusztikus gitárt javaslok...de az egy másik tészta...:) )

2017. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért javasoltam az olcsóbbakat, mert én is szettben vett gityón tanultam meg normálisan gitározni.Most biztosan sokan elhúzzák a szájukat, de egy valódi Harley Benton kinai stratoról van szó. Igaz, nem a szettes kombóját használtam, hanem egy Parkot, ami szintén nem egy nagy etvasz. Még mindig meg van, pedig volt, hogy még vendéglátóztam is vele, és nem szabaduló buliban.:)(na nem mintha ez a műfaj lenne az etalon, de nem dobáltak meg minket a gatya hangzás miatt...)

Szerintem tanulni jó egy jó állapotú olcsóbb cucc is, és ha elmegy a kedv, nincs akkora bukta, mint egy Squier-en. De hát minden igénynek a pénztárca szab határt.

2017. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Waff ***** válasza:
Értem. De...ha vesz egy 20-25 ezres gagyit, a "jófogáson", aztán ráun, a kutyának se tudja eladni, nem véletlen...esetleg ha rászalad egy másik balekra, de arra kicsi az esély. A Squier sem egy nagy márka, de ha megveszi 50-ért, később eladhatja 40-ért simán. Egy kezdőnek igenis használható gitár kell...50 alatt nemigen vesz használhatót, max falidíszt...
2017. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy hallottam, hogy szettben nem igazán éri meg gondolkodni :D Aztán lehet, hogy ki lehet fogni jókat, de... sosem voltam szerencsés típus :"D Húú, már körül néztem használt gitárok tájékán is, persze bújom a gitáros blogokat, keresem a videós tippeket és ezek után úgy gondolom, hogy egy gyengébb gitárral elég... kiábrándító lenne kezdeni, vagy.. nem? :D A Vorson márkától meg egy ismerősöm egyenesen óva intett. Ettől függetlenül mindenkinek ment az a bizonyos zöld pacsi, mert jó olvasni olyanok véleményét, akik azért tapasztaltabbak ebben a témában nálam :) Nem hiszem, hogy valaki visszatévedne erre a kérdésre, deee ha mégis akkor... :D Találtam egy gitárt, ami nekem tetszene. 50 ezer ft (mindjárt be is linkelem), és mivel sikerült találnom egy könnyed nyári melót, egy gyengébb erősítő, plusz a tartozékok árát csak össze tudnám szedni... :D Áhh, lehet, hogy hülye ötlet. Még agyalok. (Mellesleg erről a picikéről lenne szó: [link]
2017. jún. 25. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!