Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a rajzaimról...

Mi a véleményetek a rajzaimról? Megérné megpróbálkoznom a Copic Markerrel?

Figyelt kérdés

Néhány rajz, amit az elmúlt hónapokban készítettem, saját ötlet alapján, szóval nem másoltam. Arra gondoltam, hogy veszek pár Copic Markert, de nagyon drága, és nem szeretném, ha hiába venném meg. Szerintetek megérné venni?

[link] (ez egy régebbi)

[link]

[link]



2018. febr. 2. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első gondolatom az volt, hogy inkább még fejleszd magad előtte, aztán eszembe jutott, hogy én is hatalmasakat fejlődtem amikor drágább eszközöket vettem, olyankor az ember megbecsüli azt amit vett, és a legjobbat próbálja meg kihozni magából, szóval azt javaslom hajrá! :)
2018. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de a rajzok nekem tetszenek.
2018. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit vársz el a markertől. Ha hasonló stílusban akarsz rajzolni, akkor hajrá, kicist ás lesz markerrel, lehet hogy jobb is, de ha mondjuk modellről akarsz realisztikus portrét csinálni, akkor a markertől nem fogsz megtanulni. De ezt te is tudod szerintem:D Itt nem az a lényeg, hogy milyen minőségű dolgot csinálsz vele, hanem hogy élvezed e csinálni. Mert ha élvezed és tetszik a végeredmény, akkor már megérte az árát, nem? Amúgy csak annyi, hogy a touch marker annyival nem rosszabb mint a copic, ha ecsetvégűt veszel abból is, viszont pár száz forinttal olcsóbb. És azt javaslom, hogy inkább világos színeket vegyél, azokat jobban ki lehet használni. Meg mondjuk ha tudod hogy bőrt sokat fogsz rajzolni, akkor vegyél egy bőrszín sort. Viszont ha olyan marker rajzokat akarsz készíteni amik a neten keringenek, ahhoz a legtöbb esetben sok marker kell, különben nem lesz olyan a hatás. Meg marker papír, ugyanis a sima nyomtatón meg dipán nagyobb felületek gyorsan megszáradnak és ha rádolgozol újabb színnel már nem lesz olyan szép az átmenet. Meg jobban is szívják a festéket.
2018. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyosak a rajzaid, szép a színezés.

Megérné a Copic, mert azt pont mangára találták ki, DE már vannak olcsóbb alternatívák is a piacon, amik tudnak annyit, mint a Copic. Touchnew, Touchfive, így keresd őket.

2018. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kephost helyett használj Deviantartot. Ott találsz Copicos tutorialokat is.

Szerintem megéri a Copic is, meg a Touch is. Ami még a Touchoz hasonlóan olcsó, az a ProMarker.

2018. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szépek a rajzaid!! Csak így tovább!

A kérdésre válaszolva szerintem először válassz egy olcsóbb alternatívát, próbáld ki neked hogyan kényelmesebb színezni. Elég lesz akkor beruházni rájuk, amikor már biztosabb vagy velük.


Amit én kifejezetten ajánlanék neked az a finecolor filcnek az ecsetvégű változata. Sok szép bőrszín és világosabb szín van benne, könnyű velük kezdeni.

EF102-ként keress rájuk ebay-en.


Illetve ha nem akarsz külföldről vásárolni a leplume filceket itthon is meg tudod venni, a művészek boltja árulja. Ezek is ecsetvégűek és gyönyörű színük van. Személy szerint jobban szeretem őket mint a copic-ot. :^)

2018. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!