Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan legyek kreatívabb? Nem...

Hogyan legyek kreatívabb? Nem tudom mit fessek, vagy rajzoljak.

Figyelt kérdés
Régebben sokat rajzoltam és festettem, tehetségem is van hozzá, de mindig valahonnan másoltam a rajzaimat. Az iskolámban meghirdettek egy versenyt, ahol kreatívnak kell lenni, és szeretnék nevezni rá, de nem vagyok kreatív, nem tudom mit fessek vagy rajzoljak. Ötletek?

#rajz #festés #kreítivitás
2018. febr. 12. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Innen meríthetsz... :)

[link]

2018. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismerős probléma... Szerintem nézegesd mások képeit s egyéb vizuális dolgokat... Elkerülhetetlen az ilyesmi, a kreatív grafikusoknak is kell ilyesmi, nem szűkülhetnek be (bár tuti van pár kivételes lény, akinek a saját fantáziája is elég egy életre).

Az OK, ha ihletet kapsz, csak ne másold le egy az egyben. A semmiből nekem se szokott menni semmi (mondjuk én durván nem vagyok kreatív), de ha valami megragad, akkor onnan kiindulva már tudok rajzolni valami távolról hasonlót, de azért határozottan mást, sajátabbat. Még amit hozzáteszek, sokszor az sem a semmiből kipattanó egyedi dolog, egyszerűen eszembe jut a több évtizedes emlékeim alapján, néha pedig nem is tudatos, csak a kezem húz egy vonalat, ki tudja, honnan...

Ha eddig csak másoltál, nehéz lesz, de próbálj bízni magadban. Jobb, mintha ott toporogsz félénken, mint én szoktam :(

2018. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) Utolsó: ha már megvan a felismerés, hogyhogy toporogsz félénken (szavaiddal élve)?
2018. febr. 12. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem a kedvenc zenéim inspirálnak, vagy elképzelem, hogy egy jó könyvhöz készítek illusztrációt.
2018. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. voltam. Nem tudom, mire jó neked, ha az én rossz személyiségű (lusta fajta is vagyok, jobban való nekem a programozás, ahhoz jó a lustaság. rajzhoz kevésbé, bár jobbak rém egyszerűen tudnak remek műveket alkotni) antitalentumos esetemet boncvolgatjuk, de OK.

Nos, nem jön az ihlet és ez roppantul lelomboz és keresgélek, nézegetek, gondolkodom, de nem kezdem el konkrétan az alkotást. De ha elkezdem, sokszor akkor se lesz semmi jó belőle :( Főleg, ha nem vagyok formában. Mert ha mindennap rajzolgatok, akár másolás szintjén is, akkor sokkal könnyebb összehozni valamit. De kimarad pár hét (néha hónap) és úgy érzem, semmi közöm a rajzoláshoz. Ez durva érzés annyi év gyakorlás után...

Néha pedig mindenkinél van olyan, hogy semmi ötlete és kedve nincs, az a legrosszabb.

2018. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elő lehet hozni a kreativitást, csak erőltetni kell ha magától nem megy. Ülj le egy papír elé és rajzolj bármit amit látsz, random vonalakat, akár úgy hogy nem nézel oda és később egészítsd ki, stb. Ha csinálod akkro fejlődsz, ha ülsz a lap előtt és agyalsz hogy de mit akkor nem. A legjobb ha mindig van nálad egy kis vázlatfüzet és folyton rajzolsz. Mindent. Nem baj ha nem néz ki jól, nem baj ha nem tökéletes. Abból is nagyon sokat lehet fejlődni ha valamit elrontasz és helyre akarod hozni. Ezért érdemes pl tollal rajzolni, amit nem tudsz kiradírozni ha nem jó, hanem kénytelen vagy valamit kitalálni hogy megmentsd. Nem lesz tökéletes a végeredmény, de rá fogsz jönni, hogy igenis tudsz kreatív lenni.
2018. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!