Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hova tudnam elvinni az irasaim...

MoniGabi kérdése:

Hova tudnam elvinni az irasaimat, milyen kiadohoz?

Figyelt kérdés
Rengeteget irok, verseket, hosszabb torteneteket, (konyvnek is neki lattam) evek ota, es csak kivancsisagbol elszeretnem vinni az irasaimat kiadokhoz, szivesen meghallgatnam a velemenyuket hogy mit gondolnak, netan erdekesnek tartjak e, tudnatok kiadokat ajanlani Budapesten akik szivesen fogadjak ujoncok iromanyait? Elore is koszonom.

2018. márc. 4. 15:13
 1/4 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem első körben olyan személy(ek)nek mutasd meg őket, vagy egy részüket, akinek a véleményében megbízol, és aki hozzá tud szólni érdemben. Nem kell olyannak lennie, aki ért hozzá, hanem inkább olyannak, aki szeret olvasni, akinek van már rutinja abban, hogy elolvasva egy könyvet/novellát/verset (de inkább az előbbi kettő, a versekhez kicsit több kell) látja, hogy mi tetszik benne és mi nem. Persze, ez csak egy vélemény lesz, de kiindulópontnak megteszi. Ha több embernek mutatod meg, többet tudhatsz meg.

Nem tudom, hány éves vagy (bár nem feltétlenül számít), de egy-egy komoly irodalomtanár is tud segíteni, felismeri, ha van spiritusz az írásodban (nem feltétlenül kell jónak tartsa konkrétan, de látja, hogy mi az, amit érdemes megtartani stílusban - esetleg témában is -, mi az, amin javítanod kell, és mi az, amit nyugodt szívvel kukázhatsz.

Esetleg ismerősök révén valamilyen helybéli irodalmi közszereplő segíthet (már ha olyanja van), biztosan vannak a lakóhelyed közelében is írók-költők, akik talán országosan nem, de a környezetedben ismertek. Vagy irodalmi körök.

Az is egy megoldás lehet, hogy blogban publikálod (egy részüket akár) és a reakciókat figyeled (bár itt a névtelenség miatt a trollok inkább árthatnak). Vagy valamilyen erre szakosodott oldalra teszed ki őket (most hirtelen a wattpad jut az eszembe, bár amiket én eddig olvastam rajta, hát...).

Próbálkozhatsz pályázatokon, egy-egy jó írással ha nem is nevet szerezhetsz, de esetleg egy szintet feljebb léphetsz, netalán kaphatsz lehetőséget publikálni is irodalmi portálon vagy hasonló helyeken.

Ha mindenképpen kiadót keresel, akkor szerintem olyan helyen keresgélj, ahol ismeretlenül is foglalkoznak veled. (A nagy és ismert kiadókhoz nehéz/lehetetlen bekerülni; ha még nem publikáltál, pláne.)

Ilyesmi pl. a Publio.

[link]

De van több ilyen oldal. Segítenek formába önteni és kiadni.

Szóval szerintem türelem és kitartás :-)

Ja, és gyakorlás :-)

2018. márc. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, 58 eves vagyok, es mar kb 20-30 eve irogatok..rengeteg embernek megmutattam mar az iromanyaimat, es altalaban mindenkinek nagyon tetszik, ezert kerdeztem hogy hova tudnam esetleg elvinni az irasaimat..megegszer koszonom a hasznos valaszodat, megprobalom azt az oldalt amit emlitettel.
2018. márc. 27. 12:04
 3/4 kispotzak válasza:
Nincs ilyen jellegű tapasztalatom, csak azt tudom leírni, én mit tennék: amilyen témában/műfajban írsz (szépirodalom, krimi, bármi), nyilván (gondolom) olyan témákban ill műfajokban olvasol is, talán van is kedvenc kiadód. Annál lenne érdemes próbálkozni :) Olyat válasz (a műfajon belül), ahol láttad, hogy jelentetnek meg kortárs, kezdő íróktól regényeket, ott nagyobb az esély szerintem.
2018. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Könyvmolyképző Kiadónak minden évben van pályázata. Regényeket és mesekönyveket jelentetnek meg.

Nem kell belefizetni a kiadásba, hanem az író kap pénzt, és minden könyvesboltban ott vannak a könyveik. De ehhez nagyon jól kell írni.

[link]

2018. máj. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!