Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A rajzolás tanulható?

A rajzolás tanulható?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint igen. Évekkel ezelőtt én is rajzoltam, és sokat fejlődtem, viszont utána idő és ihlethiány miatt abbamaradt. Meg nem éreztem, hogy csak úgy magamtól tovább tudomk fejlődni.

Nem tanultam sose ilyen anatómia-rajzot, meg ilyesmi. Csak úgy hobbiból tettem.

Láttam sok olyan rajzot, ami ilyen régen-most kép volt, és a különbség szemmel látható volt. Elképesztőeket lehet találni.

Szóval szerintem tanulható. Kicsit múlik azért a tehetségen is, mert mindent nem lehet erőltetni. De a szándékom meglenne, a kitartásom.

Most újra akarnám kezdeni, de tényleg tanulni, az anatómiát, árnyékokat, fényt, mindent...ami ehhez kell.

Milyen otthoni anyagokat tudnátok javasolni?

Vagy megvásárolható/letölthető könyvek/videók?



2019. jan. 12. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden tanulható. Ez pedig gyakorlat kérdése, mert gyakorlat teszi a mestert. Minél többet gyakorolsz valamit,annál jobban fog menni. Ajánlom figyelmedbe Betty Edwards jobbagyféltekés könyvét. Én személy szerint nem sokat lapozgattam,mert lusta vagyok. De elvileg nagyon király,nézz utána;))
2019. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha az alapoktól akarod kezdeni, akkor Barcsay Jenő: Művészeti Anatómia.


#1 A jobb agyféltekés rajzolás szimpla parasztvakítás. A Reneszánszban lefektetett alapokat kicsit átfogalmazták mögé raktak pár hangzatos hülyeséget és eladták mintha valami csoda lenne... Az már az emberek szégyene hogy ilyenekkel át lehet verni őket.

2019. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A jobbagyféltekés rajzolást én sem ajánlom, az csak másolni tanít meg. Kettes jó könyvet ajánlott, abba már én is belenéztem. Még ezt tudom ajánlani:

[link]

Illetve nézegess Youtube-on videókat, Instagramon is vannak rajzoldalak, Facebookon, DeviantArt alapból erről szól. Szóval a neten is sok mindent találhatsz, főleg ha angolul keresel rá.

2019. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 12. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, tanulható, gyakorlás kérdése. Ajánlom még Szunyoghy András Rajz ABC és Kis rajziskola könyveit. A Betty Edwards-féle módszer csak másolni tanít meg, de rajzolni nem, ráadásul a technika inkább festés, mint rajzolás, minvel foltokból épít vonalak helyett. Ráadásul ahhoz, hogy egy formát meg tudj rajzolni, tudnod kell, hogy helyezkedik el a térben.

A tehetségben én nem hiszek. Persze, vannak, akiknek jobb a szílátása vagy jobban meg tudják figyelni a részleteket, irányokat, de mindazok (mondjuk kezdők és gyerekek), akikre azt mondják mások, hogy tehetségesek, pusztán többet gyakoroltak másoknál. Légyeg, hogy akard cisnálni, mert nyilván aélkül nem megy. Vannak dolgok, amiket ezen kívül meg kell tanulni, mint a formák (ehhez kell az anatómiai és forgástest ismeret), az irányok (perspektíva), fények és árnyékok, arányok.

A YouTube tényleg jó, nagyon sok oktatóvideót találsz, de még a Deviantarton is vannak tutorialok, ahol lépésről lépésre megmutatják, hogy kell például kezet rajzolni.

2019. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak egy bizonyos szintig tanulható...


Akinek nincs meg alapon az érzéke hozzá, az csak hobbi szinten eljut egy átlag ember által megalkotható szintre.


Saját szórakoztatásra és ajándékozásra megfelel.


Amikor beugró hennás voltam falunapon a határ mellett egy kis faluban, megismertem egy kisebb gyerekcsoportot.

Ott az egyik kislányra egyből felfigyeltem; alig 9 éves volt s volt érzéke a rajzhoz, majdnem tökéletesen rajzolta le az általam rajzolt mintákat lapra, merthogy "ez tetszik nekem" -mondta mosolyogva.


Beszélgettem vele s megkértem mutasson pár dolgot. Egy ideig tanítottam, majd saját érzékeire s vonalkezelésére hagytam; figyelemmel kísérem mai napig.


Tanítani bárkit lehet, az már más, hogy megreked korlátai miatt vagy ellenkezőleg, szárnyal az adottságai miatt.

2019. jan. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az 5-ösnél az hogy inkabb foktokkal dolgozik, mint sem vonalakkal. Azt nem ertem, hogy erti.
2019. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!