Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van esélyem így művésznek...

Van esélyem így művésznek lenni, vagy esélytelen lesz célközönséget találnom?

Figyelt kérdés

Egy ideje művészeti egyetemre akarok továbbmenni, a kedvenc művészem, mondhatni példaképem Edvard Munch, de Van Gogh, Dalí, Monet és Mednyánszky festményeit is nagyon kedvelem. Általában sötét témában festek, bár sokszor világosabb, azonban mindig szürkés, fakó színekkel, zavaros és alaktalan, az absztrakt és szürrealista stíluskeverékkel, főleg festékkel.

Kedvenc íróm Dosztojevszkij, az eddigi filmek közül pedig a Sodoma 120 napja (ha ez számit is bármit).


A gondok főleg a személyiségemmel van, próbálok röviden fogalmazni.


Rengeteg parafíliám van, amik eddig nem fajultak tettegességik. Vonzódom például a halottakhoz és a gyermekekhez, valamint szadizmusra is erős hajlammal rendelkezek. Folyamatos öngyilkossági gondolatok gyötörnek (hat éves korom óta), valamint a fent említett parafíliák is kísértenek (egyes filmeknél vagy reklámoknál inkább elhagyom a helyiséget, ha nem tudom kizárni a gondolatokat. Drasztikus hangulatingadozásaim vannak, valamint paranoiám (ha elsétálok egy kisutcában parkoló autó mellett, kisebb pánik tör rám, és akaratlanul is elképzelem, ahogy valaki beránt az autóba. Hallucinálni is szoktam, bár szerencsére nem sokszor. Ha álmodok, azok szinte mindig rémálmok nemi erőszakról és gyilkosságról valamit pedofíliáról (hol én teszem meg, hol velem történnek ezek), valamint alvászzavarral is küzdök, átlagosan 3-5 órákat szoktam aludni egy nap. Könnyen dühös leszek, azonban ez percek alatt elmúlik, viszont szerintem (bár ebben vagyok a legkevésbé biztos) tudnék embert is ölni. Sok dologgal szemben érzéketlen vagyok.


Azonban ezekről senki sem tud (egy barátomon kívűl). A tanáraim általában a kreatív, intelligens, jó képességű, átlagtól eltérő gondolkodású jelzővel illetnek.


Nem magamat akarom ezzel különlegesnek beállítani, szívesebben lennék normális, hisz ezek a folyamatos gondolatok néha már az őrületbe kergetnek (ezért is akarok annyiszor öngyilkos lenni), viszont mindenképp ki akarom hozni magamból a legjobbat. Van így esélyem a művészi pályán?



Ui: nő vagyok, ha ez számítana.



2019. febr. 24. 21:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%

Esélytelen művésznek lenned, mivel a valódi művész egyszerűen csak művészi vénával bír, és nem mások igényét elégíti ki.


Összetéveszted a valódi művészetet, az alkalmazott "művészettel". Az utóbbi kiszolgál, az előbbi önmagát adja.

2019. febr. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
55%
Simán, a furcsa emberekből leszenel a legjobb művészek :)
2019. febr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
39%
*lesznek
2019. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Annyit mondok: Probáld meg!


Csak ne magát a gyerekeket s a szadizást.


Alkoss, majd csinálj blogot vagy weboldalt s kezd el hirdetni a linket több közösségi oldalon, forumokon...stb

Kutakodj pályázatok után.


Ha van érzéked s tehetséged úgy is felkapják az emberek a fejüket s veszik.


Én ugyan nem festek, mert számomra nem az igazi, de rengeteg művészeti ágon s sok technikával, anyagokkal dolgozom.

Az emberek veszik, mint a cukrot csak jól kell eladnod magad.

A nettel pedig világszerte tudsz kialakítani vevőkört!


Tedd meg a lépést s alkoss!

2019. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%
Persze alkosson.. És miféle alkotás az amihez feltétlenül fel kellett hozni a pedofil, meg a szociopata hajlamait?
2019. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Kedvenc íróm Dosztojevszkij, az eddigi filmek közül pedig a Sodoma 120 napja (ha ez számit is bármit)."


Ez nem hátrány, de nem is előny ahhoz h alkosson az ember.

Hogy jön ide...? Akadnak művészhajlamúak az egyszerűbb lelkek között is (lehet h ritkább, de akad.) Épp így közel se minden bonyolult lélek művész, és közel se minden elmebeteg művész.

2019. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo

"A tanáraim általában a kreatív, intelligens, jó képességű, átlagtól eltérő gondolkodású jelzővel illetnek."

: "átlagtól eltérő gondolkodású jelzővel illetnek"

* miert nem fordulsz szakember(ek)hez?

* tenyleg miert volt fontos most ezeket kozolni ha ezzel a "bemutato" lehetoseget kizartad?

a stilusod ennyire ismerik, meg az osszes keped?

mert pl. ha most festenel egyet kizarolag #Kerdes kedveért akkor azt mas nem latta még, de stilus alapjan rad ismerhet, de mint mondtad igy is (kerdesben leirtak alapjan)

ellenben tegyel fel egy teljesen uj felismerhetetlen Kerdes-t (ettol a kerdestol fuggetlen, kulonalloan) kepeddel amit legkevesbe ismernének fel (vagy mert uj, vagy mert nem lattak még, es kisse elterobb a tobbitol) de megis a stilusodat jol jellemzi

ennyi maris kozelebb lennel hozza


* ellenben miert dobanának ki? valamilyen betegseged van, beteg emebereket nem dobalnak ki

sokan gondolkodnak mindenfélét, de megsem teszik meg es ezzel maguk is tisztaban vannak, te is lehet ilyen vagy csak kicsit mar "több" ugy erzed meg is tenned ezeket, de ha nem teszed akkor mi a gond? es ha jora akarsz törekedni?

* tehat ha jóban vagy ismeroseiddel, akkor barataid remelhetoleg, es lehet kisse furcsalkodnak majd, de nem lesz semmi gond

csak akkor ha ök a rossz dolgokat nem csak gondoljak, hanem meg is teszik

akkor most ki is a rosszabb?

* vagy attol felsz az idoszakig tarto ferdeszemmel nezes es hozzad viszonyulas (kapcsolatokban) kivaltana az ongyilkossag megvalosulasat? vagy valamilyen buntetet, agresziot, eroszakot (belöled)?

* szadizmus kapcsan "megnyugodhatsz" az emberek tobbsege (még a mazoistak is!) hajlamosak ra valamilyen szinten, az alsobbrendu erzetuek is a felsobbrendu erzetuek meg "erthetoen"

a szadizmus sokfele formaban megnyilvanulhat, a lenyege eppen az hogy valaki(k)nek a szenvdese teszi boldogga, es szenvedni nem csak fizikai behatastol lehet, de ez utobbi is jellemzo emberi tulajdonsag, tudod a kisgyerekek is szeretik tarsaik bantani, piszkalni

ez a tarsas kapcsolatok velejaroja, ami persze szélsöségessé valhat, olyana amit a kozosseg nem fogad (tür) el

peldaul ha valaki(ke)t minden-nap(!) addig ütnel/kinoznal mig padlora nem kerul (es tovabbra is...) - ez nem eppen megszokott dolog lenne

* ellenben az is nagyon veszelyes dolog ha "magadba-folytod" ezeket es mindeg azt dedelgeted belül hogy ezeket meg szeretned vegre tenni, mivel kerdes alapjan tisztan latod onmagad igy ezt is tudnod kell, es ha igen akkor lepned kell valamit

nem neztel meg utana problemaidnak? itt Gyakori-n vagy interneten szakoldalakon, vagy forumokon, hogy mit tudnal tenni, mert azert pusztan maguk a gondolatok sem jok, vagy netan ezek segitenek a muveid letrehozasaban? kepekben kiadni öket nem is rossz megoldas vegülis

* keves alvas nem tul jo

kerdes lehet hogy milyen az eletmodod, mivel taplalkozol, mit iszol, fuggosegek, szenvedelyek, kornyezet, "sport" stb.

* lehetseges hogy pusztan "egyszeru" orvosi vizsgalat is hasznos lenne, lehet fel van borulva benned valami

* igy talan csak olyan felelmed lehet ami "nyilvanvalo" hogy ezen gondolataid elveszetését félted mert akkor muveszeti kepesseged is megvaltozna

* el kell dontened melyik a jobb szamodra

es ha el se vesztenéd? es ha nagyobb, teljes iranyitast nyernel gondolataid felett?

* baratod (aki tud ezekrol) mit mond? vele szoktal ezekrol beszelgetni? tud segiteni? hasonlo gondolatai neki is vannak? vagy csak vele a legmelyebb a baratsagod?


* ongyilkossaggal ertelmetlen foglalkoznod "megelözés" címén, amikor bunt kovetnel el akkor kell eldontened le tudsz-e megis allni vagy megprobalod a vegso "megoldast" hogy ne masnak okozz kart hanem inkabb magadnak

* de valahogy nem ugy tunik nekem mintha olyan lennel aki ne lenne kepes uralni tetteit, gondolatokat pedig nehez uralnia mindenkinek, kulonbozo technikaikat talalnak ki ezekre, es sokan ezert (is) fordulnak a vallashoz (barmilyenhez)

nem tudom szamodra "szukseges-e", vagy "helyesnek" tartod-e


kisse elgondolkodtat vajon az a sok elkepeszto buneset tettese hasonlokon gondolkodott-e (onmagukban legalabb) mint te , hiszen mint tudni sokan bánják utana amit tettek, igy elotte is "bánhatták" (gondolataikat)


Xy4

2019. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Hű... A leírásodban teljesen magamra ismertem, szívesen beszélgetnék veled
2020. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Kérdező szimpatikus vagy.

Nekem is vannak olyan gondolataim amiről.nem beszélek senkivel

2022. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!