Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy néz ki egy novella vagy...

Hogy néz ki egy novella vagy könyv terve?

Figyelt kérdés

Szóval mielőtt nekiülsz megírni a történetet kell egy "csontváz" mit felöltöztetsz vagy "állványzat" ami összetartja amíg megáll a saját lábán.


Nálad ez hogy néz ki a gyakorlatban?

Miket írsz le?

Cselekmény pontról pontra?

Karakterek motivációja minden felvonásban, fejezetben, stb?

Csavarok, párhuzamos cselekmény vagy kronológia?

Mibe írod excelbe, wordbe vagy noteszba?

Hány mappád, pinterest boardod, zenelistád van egy valamihez?


Neked mi működik és mi az ami csak blokkolja a kreativitást?



2019. márc. 19. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gugli: hogyan írjunk könyvet
2019. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Az írók nagy része nem így ír, hanem van egy alapötlete, és menet közben építi fel a többit. Hiába tervezel ennyire előre, ha a szereplők felrúgják mindezt.

De többféle író van, olvasd el A siker tintáját, ott erről is szó esik.

2019. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Személyes véleményt akartam kérdezni első.


Nyilván tanultam írástechnikát, azt is tudom, hogy van aki durrbele balázs módjára ír, más meg körülményesen szöszmötölős típus...

A kérdés az utóbbiakhoz szól, és nem az a baj, hogy nem találtam technikákat hanem pont az, hogy melyiket válasszam a sokból.


Bizonyos könyveknél lehet csak úgy nekiülni, de pl a Trónok harca vagy a Szilmarillok típus igenis igényel tervezést mert át kell látni hogy ki mit csinál, honnan jött, hova tart és miért.

2019. márc. 21. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanultál írástechnikát? Őszintén, szerinted melyik nagy író alkotott úgy, hogy előtte elment tanfolyamra? Capote? Shakespeare? Tolsztoj? Nietzsche? Wilde? Tolkien? Saját ötlet, saját lelkesedés alapján írj. Az olvasók rád kíváncsiak, nem betanult sémákra.
2019. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!