Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kicsit proli a Halloween és a...

Kicsit proli a Halloween és a Valentin nap ünneplése, nem?

Figyelt kérdés
2019. okt. 24. 08:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Ez mindenkinek a saját döntése. Sajnos otthon a farsangot már csak az oviban ünneplik, így a jelmezes bulikat halloweenkor szervezem. A Halloween átvételével egyáltalán nem.volt bajom, sőt, egészen megkedveltem. A Valentin-nappal kapcsolatban vegyesek az érzelmeim, de alapból nincs vele gond. Sok külföldivel dolgozom együtt, így nagyon sok kultúra keveredik az irodában, de a Halloween és a Karácsony szinte mindenki ünnepe nálunk
2019. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bírom a Halloweent amúgy, csak nekem így jön át. A Valentin napot nem is értem, sosem tartottam számon.
2019. okt. 24. 10:31
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Miért lennének azok?


Mindkettőt szeretem és ünneplem.


18/L

2019. okt. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Mi a fenétől lenne "proli", megmondanád?! Hülyeségnek hülyeség mindkettő, de mitòl proli?
2019. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Amerikai majmolás mindkettõ. Nem proli, inkább divat.
2019. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az Amerika-majmolás és alapvetően a divatkövetés a proliság egyik nagyon jellemző megnyilvánulása.
2019. okt. 25. 10:53
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudjátok, hogy egyik ünnep sem amerikai? Mindkettő európai eredettel rendelkezik, és rengeteg európai ország (Anglia, Olaszország, Finnország, stb) csak valamiért mindkettőt Amerikával azonosítja, holott ennek semmi létalapja.


18/L

2019. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De, amerikai eredetű itt nálunk. Filmekben látták, akik tartják, azt utánozzák. Hogy Amerikába Európából került a lakossággal együtt, az más kérdés. Itt nálunk egyértelmű az amerikai hatás.
2019. okt. 25. 11:55
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez azok baja, akik nem tudják, mit szeretnek vagy utálnak.


Azonban sem a Halloween, sem a Valentin-nap nem amerikai eredetű, akkor se, ha sokan (akik utána se néznek) ezt hiszik.


18/L

2019. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
71%
Nekem a proli kifejezéseddel van bajom ilyen jelentésben. Ez csak szőrszálhasogatás, de egyetlen munkásember ismerősöd sincs, az ismerősi vagy családi körödben? Ha nincs, akkor lehet bajod egy csőrepedéskor. Lehet, csak 40 felett, de szerintem ők vállalják a proli megnevezést, és nem érzik gáznak, mint te.
2019. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!