Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti nem tartjátok kissé gusztus...

Ti nem tartjátok kissé gusztustalanak a halloween erőltetését? Miért próbálják ezt is ránk tukmálni mint a Valentin napot!

Figyelt kérdés
Akkor legyen itt halloween,amikor Washingtonban busójárás.
2012. nov. 1. 16:30
 1/10 anonim válasza:
60%

Szerintem hülyeség ez a Halloween, magyarországon vagy, ünnepelj magyar ünnepeket.

De ha a mi országunk elkezdi majmolni az amerikaiakat akkor már elég szánalmas lesz.

Én csak ennyit teszek hozzá, kb ilyenek lesznek előbb vagy utóbb nálunk is csak rosszabbak.


[link]

2012. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen fölösleges évődni.


Lassan tényleg több szokás kezd errefelé begyűrűzni, színesíteni a kalendáriumot.


Senki nem erőlteti, senkihez nem fognak pisztolyt hogy ünnepelje, bulizzon, Valentin-napkor sem kötelező plüssszivecskékkel, meg aranyos marhaságokkal elárasztania a nagy Ő-jét.


A Halloween az olyan, hogy ha akarod, van, ha nem akarod, nincs.


Szerintem a halottak napjára való költekezésre buzdítás gusztustalanabb, mert most kérem: minek pénzt költeni 24 órás virágokra, csicsás, színes-szagos mécsesekre? Sok pénzt. Ez nagyobb lehúzás, mert ez a.. ez a nap (szerintem nem ünnep) beleivódott az emberekbe, hogy menni kell, venni kell.


semmi se KELL.



Ráadásul, sokan hiszik, hogy Halloween és Halottak napja 1 napra esik. Hát nem, mert az előbbi okt. 31, utóbbi nov. 2. Köztük van egy nap.

2012. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Kevesen tudják, de a mai nap a magyar hadtörténelem nagy eseménye: Mátyás király 1484. október 31-én döntötte el, hogy elfoglalja Bécs városát, ami végül 1485. június 1-jén következett be. Innen ered ünnepünk, a Helló, Wien!
2012. nov. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert üzlet ügyanúgy mint a Valentin nap. El lehet adni a sok kacat álarcot, arcfestéket, lehet hajnalig mulatni a szórakozóhelyeken, elfogy egy csomó alkohol, cigaretta, a taxisoknak is pörög az üzlet, stb.

Az államnak pedig ez mind-mind adóbevétel.

2012. nov. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos a kérdezőnek igaza van. Ránk tukmálják, mert az iskolában is van halloween - holott én nem akarom, hogy majd ha gyerekem lesz, ilyen marhaságokban kelljen résztvennie - miközben az agyonsajnált pedagógusaink jelentős részének (mielőtt megjönnek az ügyeletes nyavalygók, elismétlem: nem mindnek, de jelentős részének) eszébe nem jut egy igazi betlehemest megtanítani az osztályának. Na ez a gáz szvsz.
2012. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Senki sem erőlteti, de nem értem, mi bajod azzal (vagy mi közöd hozzá), ha valaki ünnepelni akarja...

Nem kéne folyton másokat lesni, és leszólni, foglalkozzon mindenki magával.

Ha te nem akarod, ne ünnepeld, és kész.

Én azt nem értem, miért nem lehet békén hagyni és tolerálni egymást!?

2012. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem ezt csak sznobok ünneplik nálunk. Nem hiszem hogy bárki tukmálná, de a boltoknak jó üzlet, hogy faragható tököt meg jelmezt sózhatnak az emberekre, amit egyénként soha a büdös életbe nem tudnának eladni. De hát a sznobizmus velejárója a felesleges dolgokra való pénzszórás, ez meg csak egy jó ürügy hozzá.
2012. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Mi is faragtunk tököt, nagyon jól szórakoztunk, és nem érzem magam sznobnak.

Mondjuk a véleményetek nem érdekel, csak megjegyeztem, hogy azért elég durva ez alapján megítélni embereket.

Én meg az ilyeneket ítélem el, mint ti: begyöpösödött, bigott, mindent jobban tudó, nyervákoló "vén"emberek. (Még, ha ténylegesen nem is vagytok öregek, akkor is úgy viselkedtek!)

2012. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Én is csak kereskedelmi célzatot látok ebben az "ünnepben",kíváncsi leszek melyik lesz a következő:(((
2012. nov. 2. 18:50
 10/10 Gábor von Balogh válasza:
67%
A Halloween (All Hallows' Eve) egy európai kelta ünnep, amit a nyugati kereszténység átvett a legtöbb helyen. NEM AMERIKAI ÜNNEP! A Valentine nap pedig Szent Valentinus (szintén európai, és keresztény) ünnep. A busójárás ezzel szemben nem magyar, hanem SOKÁC ünnep! Tehát a fenti kérdést nem értem! Nem minden amerikai, ami külföldi! Ezek európai ünnepek, a mi kultúránk része is!
2012. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!