Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A különféle országok szerintet...

A különféle országok szerintetek hogyan tekintenek a babák pelenkázására?

Figyelt kérdés
Pl. én azt láttam, hogy míg Magyarországon bárki -talán vonakodva- elvégzi ezt a műveletet, Németországban sokan szó szerint hánynak tőle.

2019. okt. 31. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

LOL, a németek mitől nem hánynak? Kint voltam egy bajor családnál Au-Pair-ként, hogy vigyázzak a kis Fritz fiúra, aki egyszer majdnem szájbapisilt pelenkázáskor, csak hátradőlt, nézett a semmibe azt "Zsutty!" pisisugár.


Fura népek ezek a Fritzek, de legalább jól fizetnek.

2019. okt. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Nem teljesen értem a kérdésedet. Én Németországban élek magyarként, de még kisgyerekem is van. Akinek kisgyereke van az pelenkázza. Ha magyar, ha német. Az lehet, hogy nem szívesen. Ha épp tele van fosva én se szívesen teszem, de ez van. Nem látok ezen a téren különbséget a magyarok meg a németek között.


De ha már a pelenkázás multikulturalizmusa érdekel, akkor érdekességként bedobom, hogy indiai kollegám mesélte, hogy náluk nem szokás a pelenkahasználat. Ha a gyerek valahova odacsinál simán csak feltakarítják utána.

2019. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!