Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A babona szerint ma vagy...

A babona szerint ma vagy holnap nem szabad baromfit vagy halat enni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Nekem mindegy, mert én nem baromfit eszek, hanem csirkét. Sakk matt, babonák *dab*
2019. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én a biztonság kedvéért egyik nap sem eszek baromfit e két napon.

de inkább szilveszterre vonatkozik, hogy a disznó előtúrja a szerencsét a tyúk meg elkaparja.

Ma kocsonya van, sertésvirsli lesz éjjel franciasalátával, tormás tekerccsel és aszpikkal. Holnap lencse lesz disznócsülökkel, bürkével.

2019. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aparalyza válasza:
11%

A babonák az alacsony gondolkodás mestereinek oktatására vannak.


Egyél. Ne egyél. Illetve az egyiket. Neeee! A másikból egyél. Valamit még egyél hozza, mondjuk vörös téglaporral hintve? A karácsonyi maradékot edd. Légy környezettudatos, egyél hódot!

2019. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Ez csak babonaság, ami rossz! Egyél, amit megkívánsz.
2019. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Babona szerint azért nem szabad baromfit enni ( még csirkét sem) mert a baromfi alkaparja a pénzedet, halat meg azért nem szabad, mert a pénzed elúszik.. Vagyis ha jövőre nem akarsz csóró lenni, akkor betartod a babonát.

Újévkor azért kell enni lencsét, vagy mákos kukoricát, mert a lencséből, és mákból is sok van, így a pénzed is sok lesz.

Aranyos babona szerintem..

2019. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek a babonákban egy fikarcnyit sem, de leírom:

úgy tudom, hogy Újév napján disznóhús dukál, mert az előtúrja egész évre a szerencsét, ugyanakkor halat nem szabad fogyasztani, mert azzal egész évre elúszik.

2019. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Én is ismerem ezt a babonát de olyan belemagyarázás...a hal nem csak eluszni tud hanem ki is lehet fogni és akkor aki mégis halat eszik annak is szerencséje lesz. A disznó megeszi a szerencsédet. Mindent bele lehet látni
2019. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: TERMÉSZETESEN MINDEN babona belemagyarázás.

Ennek ellenére a hagyomány (vagy ha jobban tetszik babona) szerint szilveszterkor szárnyast vagy halat kell enni, mert az a régi évvel és annak minden negatívumával együtt elúszik vagy elrepül, új év napján meg disznót kell enni, mert az elörefelé túl és elötúrja a szerencsét. Emellett a mák, kukorica, lencse, bab, rizs - mivel sok darabból áll - sok pénzt hoz abban az évben.


Szerintem az emberek többsége nem azért tartja ezeket, mert tényleg hisz benne, csak egyszerüen hagymányból, azért mert így szokás!

2019. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 jdfGabrella ***** válasza:
22%
Ma is meg holnap is.
2019. dec. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as pontos, csak annyival egészíteném ki, hogy a hagyományos SERTÉSvirslit is ezért szokás éjfél után felszolgálni.
2020. jan. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!