Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigány kultúrához miért...

A cigány kultúrához miért tartozik hozzá a bizsu?

Figyelt kérdés

Bizsu alatt az aranynyakláncokra és halmozottan hordott feltűnő testékszekerekre gondolok. Ennek milyen jelentősége van a kultúrában és honnan jön ez az irányzat? A gengsztereknél is hasonló szokás megfigyelhető, de a két társadalomnak nem sok köze van egymáshoz, így feltételezhető, hogy egymástól különállóan fejlődött ez ki a két rétegben.


És amúgy ha már hordanak bizsut, akkor miért nem valódit hordanak? Miért csak egy gyenge műanyag utánzatot?



2021. szept. 6. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Kivagyiság. Olyan alacsony értelmi szinten vannak, hogy azt hiszik így kell megmutatniuk mennyi pénzük van. Minél vastagabb az aranylánc annál gazdagabbnak látszik. A legtöbbnek az az összes vagyona amit magára aggat. Akik meg a bizsut hordják azok csak a pénzesebb cigókat utánozzák akiknek telik aranyra. Nyilván azt hazudják egymásnak hogy igazi arany.
2021. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az értelmi szinttel nem értek egyet, mert pont a közszereplő, lakodalmas és búcsús cigányok vonultatják fel magukon a bizsugyűjteményeket. Nem gondolom, hogy ők alacsony értelmi szinten lennének. A vagyonos megnyilvánulást sem teljesen értem a részedről, mert a bizsunak pont az a lényege, hogy gagyi utánzat, nincsen értékük. :)


"Nyilván azt hazudják egymásnak hogy igazi arany."


Igen, erről én is hallottam, de szerintem egymás között sem nagyon hiszik el. :D Valaki nyilatkozhatna erről, ha jobban belelát hogy tényleg így van-e.

2021. szept. 7. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

kérdező ez meg maradt náluk mert ugye a divat nyugatról jött be amerikában is volt egy ilyen divat ahol a fux tudod a fux-al ent a vagánykodás na ez náluk meg maradt!

amúgy én láttam sok igazi aranyt is és tényleg bika láncból...

hát igen legtöbbnek azaz összes vagyona.. ja kb 1-2 milliókat érhetnek... az fél kilos arany láncok...


a bizsu ahogy mondtam vagánykodás és visszamaradt divat szerencsére ma már csak az öregebbek csinálják ezt ha csak nem tényleg igazi mert már észre veszik azt is a bulikon és akkor az már szégyen :"D

2021. szept. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Indiában, ahonnan jöttek, van egy olyan szokás, hogy a férfi vastag karika aranyfülbevalót ad a nőnek, mert a kultúrájukban jogában áll bármikor szabadon ereszteni a nőt.

Az igazi arany ékszert pedig eladhatja, hogy utána legyen miből élnie, ne kopjon fel az álla.

2021. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 VZ2 ***** válasza:
32%

""""Az igazi arany ékszert pedig eladhatja, hogy utána legyen miből élnie, ne kopjon fel az álla.""""

Miért kopna fel az álla? Dolgozni nem tud az a nő?

2021. nov. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

indiában ahonnan jöttek lol ":D téged is honnan szalasztottak...

a cigány kultúra inkább indo-iráni és greco-európai mintsem indiai

2021. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!