Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit tegyek ha nem akarja a...

Mit tegyek ha nem akarja a disznóvágást?

Figyelt kérdés

Évente legalább 2-szer, de sokszor 3-szor is szoktunk vágni disznót.

Apám idén, hogy többet volt itthon rendbetette az udvart. Nem akarja engedni hogy itthon vágjuk, mert összevérezzük az udvart. Elkezdte hogy "Te tudod mennyi vér folyik ki 2 disznóból? Képzeld el mi lesz az udvarral". Mondtam hogy nem vagyok dilis, nyilván azt a rengeteg vért direkt a kanálisba folyatnám, ott vágnánk le. De mind jön azzal, hogy biztos nem lesz úgy és hogy tönkreteszük amit ő csinált és hiába mosod le, sokáig látszani fog.

Nem tudom mi van vele. Ha a kanálisnál szúrnánk le, a vér direkt belefolyna. Hagynánk hogy ott vérezzen ki. De nagyon akaratos. Más opció pedig nem nagyon van.

Mit tudnék csinálni?



2021. nov. 11. 22:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

10

Köszönöm szépen a választ.

Nagyon kézenfekvő megoldás, mégse jutott az eszembe hogy terítsünk le valamit. De ez jó ötlet. Van néhány használhatatlan sátorponyvák, az nem is engedi át a vért. Lehet ez jó megoldás lenne. Köszönöm nagyon szépen még egyszer 😊

2021. nov. 12. 07:57
 12/21 anonim ***** válasza:
örülök, hogy segítettem 🙂
2021. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Vagy kitakarítod alaposan a disznóólat és ott levágod, sok helyen csinálják, amúgy a vér nagy részét fel szokták fogni. Érdemes lőni, ha lehet, mert akkor nem szenved a nyomorult és könnyebben lehet kezelni.
2021. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Disznót bontani meg állványon érdemes. Akkor sincs vér.
2021. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

13

Nincs disznóólunk... A disznót faluról vesszük.

Mi nem lőjjük hanem megszúrjuk. Hogy rúgja ki magát, távozzon minél több vér belőle.


14

Nincs ehhez való alvanyunk. De különben is paletteken szoktuk.

2021. nov. 12. 14:55
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem furcsán hangzik az egész. Amikor mi vettünk vágásra disznót faluról, akkor a helyszínen szúrtuk le. Az élő disznót szállítani és lemérni is nehezebb.

Az eladó talán még örülne is, ha otthagynád neki a vért.

2021. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16

Mindig itthon vágtunk a disznót. 15 éve tőle vesszük.

Mit csinálna ő a vérrel? Nem kell neki se.

2021. nov. 14. 13:28
 18/21 anonim ***** válasza:

megkérdezted tőle?

A mi falunkban bármelyik szomszéd elfogadná.

2021. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18

Ismerem nagyon jól. Nem foglalkoznak ilyesmivel.

2021. nov. 14. 14:16
 20/21 anonim ***** válasza:
Ne öljetek meg egy disznót se, ez a legempatikusabb és legegészségesebb megoldás, a disznók olyan intelligensek mint egy 5 éves gyerek, szóval ha nem ölsz meg és eszel meg egy óvodást akkor vele se tedd. Az ő élete is számít. :)
2022. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!