Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyenek a Székelyek?

Milyenek a Székelyek?

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok és van egy két székely magyar is itt. Pozitív és negatív szereotípiák is érdekelnek. Kifejezetten, hogy a kettő alapján tudjak ítélni.
2022. okt. 9. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Azt hallottam, hogy nagyon vendégszeretőek.

Csak két székellyel találkoztam életemben, egy anyával és a lányával, kedvesek voltak, rábeszéltek hogy menjek át vacsorára, de komolyan, nem fogadtak el nemet válasznak, pedig igenek voltunk egymásnak, kelletmetlennek is éreztem a dolgot, a neveikre sem emlékszem. Csak ez alapján igaznak tekinteni ezt a szereotípiát azért nem merem, de letagadni pláne nem.

2022. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
idegenek*
2022. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Vendégszeretők. Szűkszavúak. Érzékeny lelkűek.
2022. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Emlékezetből idézem Kányádi Sándor költő sorait:

Ha székely ember szemébe nézek,

úgy érzem, senkitől se félek.

2022. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Kulfoldon lakom es talalkoztam nehany szekellyel itt kint. Ugy vettem eszre hogy patriotak, baratsagosak es nekem teteszik a tajszolasuk :D

Aki nem tudja milyen a szekely tajszolas annak parasztosnak hangzik, viszont nem parasztok. Az egyik szekely no k.rva jol nez ki es szexi ahogy beszel :D

2022. okt. 12. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

A régi sztereotípia szerint buták. Ezért is vannak székely viccek: az a lényegük, hogy a buta, tanulatlan emberek is képesek valamilyen logika mellett okosat mondani.

A valóságban meg egyik ilyen, másik olyan. (Akiket én ismerek, azok többnyire nem túl okosak. Ezért is népszerű annyira Viktor köztük.) Általában nem szép emberek. Aki mégis szép, az vagy az anyaországból beköltözött ember leszármazottja, vagy félromán.

2022. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Erénynek tartják a magyarságot, büszkék rá, hogy magyarok, bátrak, kedvesek, segítőkészek, jó a humorérzékük.
2022. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi
2022. nov. 1. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!