Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A székelyek tényleg általában...

A székelyek tényleg általában kisfröccsöt isznak?

Figyelt kérdés

Mert azt gondoltam, hogy a fröccsféle italokat a svábok isszák, ők találták fel.

A székelyek meg tisztán isszák, amit isznak.



#ital #sör #pálinka #bot #fröccs #székely szokások #sváb szokások
2019. febr. 9. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Mindent megisznak,csak ingyen legyen.
2019. febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ezt honnét szeded. Így hirtelen nem tudnám megmondani, hogy mi a legnépszerűbb ital a székelyek körében (a székelyek – különösen manapság – könnyedén hozzáférnek gyakorlatilag bármihez, amihez Közép- és Kelet-Európa többi lakója), de a higítgatás – amennyire meg tudom ítélni – valóban kevéssé jellemző. Nem, általában nem kisfröccsöt isznak. (Hagyományosan (úgy értem, még a régi, premodern időkben, évszázadokkal ezelőtt) a borkultúra egyébként sem volt túl fejlett a Székelyföldön, mivel a szőlő nemigen termett meg a hegyek között. Minthogy a helyieknek nem állt állandó rendelkezésére nagy mennyiségű, középszerű minőségű bor termelői áron vagy ingyen, arrafelé nem nagyon fejlődött ki fröccskultúra sem).
2019. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2

A Gyurcsány mondta , teljes magabiztossággal.

2019. febr. 11. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy mondott ilyent Gyurcsány.

Azt mondta, hogy "Nem az hazafi, aki három fröccs után el tudja énekelni a székely himnuszt" stb.

Arra utalt, hogy a magyarkodó magyarok szokása részegen székely himnuszt énekelni. Tehát nem a székelyekről, hanem az itthoni magyarokról beszélt.

Azért pont fröccsöt mondott, mert Mo-on mostanság már leginkább csak a lepukkant kocsmákban fogyasztanak fröccsöt az emberek. Régebben ez máshogy volt, 2-3 évtizeddel ezelőttig talán a leggyakrabban fogyasztott alkoholos ital volt nálunk. Ezért is alakult ki legalább tízféle változata. Mivel sört a rendszerváltás előtt ritkán lehetett kapni, főleg falun meg külvárosokban, nagyon lerészegedni meg nem mindig akartak az emberek, ezért szénsavas alkoholos italként a fröccs állt rendelkezésre.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, Székelyföldön még a mai napig is népszerű a fröccsözés.

[link]

2019. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a még a mai napig ist nem egészen értem/nem egészen értek egyet vele. A beidézett cikk csak azt bizonyítja (és ez különben igaz), hogy ma már a Székelyföldön is ismert és létező műfaj a fröccs, semmi egyebet. A cikkben említett borok, borászatok mind magyarországiak. A székelyföldi ásványvizekre kimondottan azt írja: fröccsbe nem valók. A megidézett tekintélyek (Krúdy, Hamvas) és egyéb kapcsolódó valóságelemek (bérházak és házmesterek) szorosabban nem kapcsolódnak Székelyföldhöz.

A székelyeknél ez nem élő hagyomány, csak egy italfogyasztási modalitás, amely történetesen odáig is eljutott.

2019. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!