Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Székelyek, anyaotthonban élő...

Székelyek, anyaotthonban élő honfitársaitokra, hogy tekintetek?

Figyelt kérdés
Budapest belvárosában születtem és nőttem fel. Pár éve Kolozsvárra költöztem munka miatt, jelenleg is itt élek.. De sajnos a sok mokány és elrománosodott magyar miatt nem túl szimpi ez a város, koszról nem is beszélve. Lenne lehetőségem ugyanilyen munkakörben elhelyezkedni Csíkszeredában. Azt hallottam, hogy ti egy szűk mini társadalmat hoztatok létre, ezáltal nem vagytok nyitottak. Mondjuk mikor ott jártam, akkor nem tapasztaltam ezt. Mennyire jellemző rátok? Nem vagyunk lenézve az elnyugatiasodásunk miatt?
2018. júl. 19. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

"Nem vagyunk lenézve az elnyugatiasodásunk miatt?"


A magyarok hol nyugatiasodtak el? A többség szerint még Orbán is liberális.

2018. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

"a sok mokány és elrománosodott magyar miatt nem túl szimpi ez a város"


Nem románosodtak el. A magyarok mindig is ilyenek voltak. Azt hiszed, hogy a romániai magyarok különbek az itteni magyaroknál? Miért? Csak mert ők Romániában élnek?

2018. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Habár Magyarország már nagyon elnyugatiasodott, de azért náluk is ismerik a gyermeküket egyedül nevelő, nehéz helyzetben lévő édesanyák sorsát ezért szerintem megértéssel tekintenek az anyaotthonban élő honfitársaikra.


Mondogasd nekik, hogy ők mokány, erománosodott magyarok, biztos rögtön szimpi leszel nekik.

2018. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem senkit nem szabad amiatt elítélni, mert anyaotthonban lakik. Még mindig jobb, mint az utcán, vagy egy erőszakos apával. Remélhetőleg gyorsan rendeződik a helyzete, és ki tud költözni az anyaotthonból.
2018. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2, sajat tapasztalatbol beszelsz?

Csikszeredai vagyok, es igen, Szekelyfoldon kivul rengeteg magyar elromanosodott, sok a vegyes hazassag, mig itt a makacs székelyeket nehezebb betorni. Itt lassan a romanokra jellemzo hogy magyarosodnak.

Kérdezőnek, epp ez a makacssag az alapja a "mini tarsadalomnak". Bunkok lesznek, akik csipobol letáposoznak, mint ahogy az anyaorszagiak is románoznak. De ha normalisan viselkedsz hamar ossze tudsz haverkodni az itteniekkel. Rajtad IS fog mulni hogy jol erzed-e majd magad.

Penzugyileg is megeri koltoznod?

2018. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bírlak titeket... Bár kicsit sértő, hogy zsigerből fideszes vagyok :(
2018. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ojjeszus srácok, ezt csúnyán elírtam anyaotthon anyaország akart lenni.. Baráti körben nálunk anyaotthonnak hívják :D sorry. Független gyerektelen fiatal nő vagyok. :D köszönöm mindenkinek a választ. Sokat filózok, hogy költözzek haza Budapestre vagy Csíkszeredába, de nincs az a pénz, amiért itt maradnék Kolozsváron. Anyagilag megérné egyébként kiköltöznöm, csak kiváncsi voltam, hogy az anyaORSZÁGBAN élő "bevándorlókra" nem néznek e esetleg rossz szemmel :) elnézést ha félreérthető volt.
2018. júl. 19. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
7, Velem teljesen normálisak voltak. Bár sajnos él az a sztereotípia, hogy "határon túli"=fideszes
2018. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!