Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Disznóvágás lesz. Mit kell...

Disznóvágás lesz. Mit kell ezen annyit filozofálni?

Figyelt kérdés

A sógoromék meggyőzték a feleségem, hogy vágjuk együtt a disznót aztán ő addig járt a fejemre, ameddig belementem. 3 disznót fogunk vágni, egyet most hétvégén, egyet januárban és egyet februárban.

Előre írtóztam a gondolattól, mert tudom milyen emberek, ezért jobb szerettem volna nélkülük. Most viszont beigazolódni látszik a félelmem. Már egy hete megy a stresszelés: hogy miket kell venni, mikkel kell készülni, mennyi szalonnát csinálunk, hogy csináljuk a kolbászt, májast stb. Semmi nem jó nekik, mindent máshogy akarnak csinálni. Abban se tudunk megegyezni, hogy mi legyen a disznóvágáson a kaja.

Tegnap mondtam, hogy ebből nekem elegem van és vagy beszéljen a testvérével a feleségem, vagy vágják külön. Erre elkezdett sírni, hogy a testvére és nem értem meg. Ma adtam még egy esélyt a dolognak és beszéltem a sógorommal, de a második szava már megint az volt, hogy “kellenek rongyok, tálak, jó minőségű kések, fűszerek, gázpalack, stb”.

16 éves korom óta vágok disznót, rohadtul idegesít ez a hiszti. És tudom, milyen az ha el van cseszve a disznóvágás hangulata. Ezért kérdem: Mit lehetne tenni? Mit javasoltok? Esetleg tapasztalatok hasonló helyzetből?



2022. dec. 11. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Fel kel osztani a feladatokat a beszerzéseket. Ki melyik feldolgozásban vesz részt. Pl. aki vállalja a kolbászt ő fűszerez a többiek kóstolnak stb.

Kitartást, ismerős szitu. Mérlegeld, hogy a békesség többet ér-e mint egy disznóvágás.

2022. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Hú én erről mennyit tudnék mesélni, pedig még 30 sem vagyok :D hát kell az egész dologhoz egy kis stresszkezelési képesség. A másik megoldás pedig amit a legtöbben választanak, vagyis leiszod magad és előjön a leszarom attitűd. Ma már csak a szűk családi kör vágja mivel sajnos páran meghaltak, páran kimentek külföldre. Gyerekkoromban viszont ottvoltunk mi, nagyszüleim, anyám bátyjáék és az ő fiáék. Ez 4 család és ne tudd meg néha mi ment :D hangolás, kiabálás, cirkuszolás, okoskodás stb. Nem elvenni akarom a kedved de ez sajnos ilyen... most megcsinálod ezt a 2-3at és ha olyan lesz ami neked nem fér bele akkor megmondod konkrétan hogy figyu ez nekem így nem ok, jövőre nézzetek mást.
2022. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

Nos a helyzet az, hogy a sógoromék még életükben nem vágtak disznót (apósomék igen, de ők nem). A feleségem egyszer volt disznóvágáson velünk, amikor udvaroltam neki. Tapasztalata sincs, 20 éves. Ő nem is akar okoskodni, de védi a testvérét akinek fingja nincs az egészről és ma délután is világháború volt itthon, mert a sógorom kezdte hogy a vitát a kolbásszal (a fokhagymát mi nem szoktuk beletenni, csak a levet, hogy ne zöldüljön meg) és mi aznap szoktuk, nem hagyjuk másnapra.

A disznót én adom, én vágom, nálunk dolgozzuk fel, mi fogjuk füstölni, stb mégis semmi nem jó neki, nem képes alkalmazkodni… És még egyszer mondom, úgy ad tanácsot, hogy soha nem vágott disznót, csak YouTube videókat nézett erről…

2022. dec. 11. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Kitartást.
2022. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Legyél alkalmazkodó, mert nem te hívtad meg őket, hanem ők hívtak meg téged. Csinálj mindent úgy, ahogy ők akarják.
2022. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Hogy mi legyen a kaja disznóvágáskor: a legfinomabb a sült vér, de ezt te is tudod.
2022. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5

Nem hívott meg senki senkit. A disznóvágás nálunk lesz. Ők hívatták meg/jelentették be magukat. Meggyőztèk a feleségem.


6

Nem eszünk olyasmit, pörköltet szoktunk vagy sültet, a kolbász masszának egy részéből pedig fasírtot.

2022. dec. 12. 11:37
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
100%

"A disznót én adom, én vágom, nálunk dolgozzuk fel, mi fogjuk füstölni, stb"

Innentől kezdve ha valakinek valami nem tetszik, menjen máshová disznót vágni.

2022. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekel, hogy mi lett végül.
2023. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9# Már rég elfogyott:)
2023. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!