Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amikor még pottyantós wc-k...

Amikor még pottyantós wc-k voltak, mit csináltak régen, ha megtelt a budi?

Figyelt kérdés
2023. márc. 6. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Külső kerületben éltem, időnként jött egy hivatalos ember egy mérőrúddal és ha úgy gondolta, tett krétával egy keresztet a kapura, majd jött egy gyűjtőautó és elvitte..
2023. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá a használója fantáziáján múlott, miféle ezer más módon oldotta meg a problémát.
2023. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 UlfOrmson ***** válasza:
100%
gyakran lefedték és újat ástak helyette
2023. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen kimerték és trágya lett belőle.Beleásták a földbe.
2023. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 NTBS ***** válasza:
85%
Trágyáztak vele. De nem telt meg gyorsan.
2023. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mamámnak volt ilyen. Azt tudom, hogy nem telt meg gyorsan, még én is használtam... viszont az olyan helyen volt, hogy nem lehetett kiszedni autóval.
2023. márc. 6. 18:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A környékünkön kimerték és a veteményesbe hordták.

Egy amerikai regényben lefedték és újat ástak helyette. gondolom, ott nagyobbak voltak a telkek.

2023. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Voltak"

Ember, nekünk is megvan még, meg kb. mindenkinek a környéken, aki direkt nem bontotta el. Öregek sokfelé megszokásból kijárkálnak ma is még. Az egy más kérdés, hogy mi nem nagyon használjuk már, mindenféle lomokkal van telerakva... Csatorna duguláskor volt használva legutóbb pár éve.

Hát szomszéd anno (30-40 éve) még lelkesen trágyázta vele minden évben a veteményest, felásáskor széthordta, beleásta, volt is valami fedeles ajtó meg hátsó akna pluszban a budija mögött, hogy hozzá tudjon kényelmesebben férni kipucoláskor... Mi meg megmondom őszintén, nem nagyon csináltunk vele semmit. Egyetlen egyszer emlékszem gyerekkoromban, hogy volt egy ilyen történet. A komposztdomb se volt 30 éve elhordva, és mégse nő az égig a halom. Gyakorlatilag összeesik, összeaszik, elszívja a föld lefelé, lebontó baktériumok, fagyökerek eltüntetik idővel a 95%-át, marad vmi földkupac... Ott lehet ebből rendszeres probléma, ahol hetesével szülik a gyereket, és egész nap zabálnak, nálunk azért nem volt az úgy túlhasználva, hogy három köbméteres gödröt teletöltsél évente.

(Azért ha nekem kéne eltávolítani, akkor előtte pár hónapig megtiltanám, hogy bárki használja. Utána csak "földet" kell kilapátolnod, max megkövült szagtalan darabokat. Volt azért mindig többféle vécé lehetőség egyszerre.)

Hallottam történetet öregektől, hogy nem tisztogatták azt, ha megtelt, három erős ember megfogta, odébb tolták egy méterrel az egész kertivécét épületestül új gödör fölé.

Mondjuk, a mienk kicsit komolyabb annál, hogy tologatni lehetne, betonalap meg még villanyáram is van bent, csak '86 óta nincs használatban, de használható ha kell, ahogy a többi szomszédnál is. És mielőtt valami tanyára gondolnál, mindez a Nagykörúttól 20 km-re.

2023. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem lehetett kiszedni autóval."

Ez régen volt, az 50-es években, nem volt szippantó kocsi, talicskába rakták/szedték, leszórták talán klórmésszel, kivitték a gyűjtőkocsiba.

2023. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még most is beleborzongok, milyen volt az a talicskás ürítés!

Hát még előtte, mikor már majdnem televolt ...

Brrrr ...

2023. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!