Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ausztriában szoktak "puszi!"-v...

Ausztriában szoktak "puszi!"-val köszönni?

Figyelt kérdés

Tegnap néztünk pár nemzetközi művészfilmet, köztük a Nackte Männer im Wald (Naked Men in the Woods, azaz Meztelen Férfiak az Erdőben)


Eredeti német nyelven adták. Amikor a karakterek telefonáltak, sokszor azzal tették le, hogy "puszi!" - így, magyarul.


Osztrák film - tudtommal nincs magyar vonatkoztatása, bár ott azért elég jelentős számban élnek magyarok, így gondolom átragadt. A "ciao!" és egyéb külföldi köszönések is népszerűek, tudom, de ezen a puszin azért meglepődtem :D


2023. jún. 6. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, söt ugy is, hogy pà-pà, elbucsuzaskor, de ezt nem csak a kisgyerekeknek mondjak, hanem a felnöttek egymas között, söt TV-ben is a müsorvezetö a müsor vegen. Gondolom ezek a köszönesi formak meg az Osztrak-Magyar Monarchia alatt alakultak ki.
2023. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrák köznyelv különbséget tesz a csók (Kuß) és a puszi között, elképzelhető, hogy így köszönnek el.
2023. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A magyar nyelv nem indogerman, sem german! Sorry, ez tevedes. Semmi köze hozza. Itt egy idezet a goethe.de-böl, de a nemet wikipediaban is ez all:


Fast alle europäischen Sprachen gehören zur indogermanischen Sprachfamilie - das Ungarische nicht; es bildet die Ausnahme, zusammen mit dem Finnischen und Estnischen (mit denen es entfernt verwandt ist), dem Baskischen, dem Maltesischen und dem Türkischen.


Visszaterve a puszira. Ausztriaban-es csak is ott- baratok között mondjak bucsuzaskor, hogy Bussi- ami ugy hangzik, hogy puszi. Es a puszi szo ebböl ered, vagyis a Bussi-t magyarositottak a magyarok, puszi-ra. Többek között azert is igy hangzik, mert sz betü csak a magyar nyelvben letezik.

2023. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

ast alle europäischen Sprachen gehören zur indogermanischen Sprachfamilie - das Ungarische nicht;

------------


Azt leszarom, hogy ezek itt anat is makognak, a magyar nyelv indogermán s germán nyelv, és A germán.


Nem rakom, hogy te hogy rakod olvasni a fenti mmondatot, vagy regyórakást, ha azt mondod, hogy a magyar nem indogermán és germán nyelv.


Én úgy rakom a németet, hogy és úgy beszéltem is, hogy azt mondtam, hogy a magyar egy germán nyelv, így a magyartól raktam a németet...



Olyan nem van, hogy te rakod a fenti mondatot, nálam nem is volna, hisz nem volnám rekna(itt fähig), rakni, ha azt mondanák, hogy a magyar nyelv nem indogermán s germán, ha az.

2023. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Sag mal, hast du alle Tassen im Schrank???


Du meinst, dass du das besser weisst, als Wikipedia?? So eine eingebildete Person!

Kein Mensch versteht, was du hier sagen willst!!


Oriasi tevedes, a magyar nem indogerman vagy german eredetü!


Kerdezö, nehogy elhidd, amit itt ir az elözö, a magyar nyelvnek semmi köze az indogerman vagy german nyelvcsaladhoz. Kicsit összevissza beszel.

2023. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a négyesnek az anyanyelve nem magyar. Magyarul rosszul tud. Csak sejteni lehet, h. mit akar, de nincs igaza.
2023. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

#5 "Kicsit összevissza beszel." Kicsit????

#6 #4 ezeket az "okosságokat" minden témához beírja, ha odatartozik, ha nem. Ez nem nyelvtudás kérdése. Hasonlókat írt arra is, hogy miért áll a magyarban - Európában kivételként - elől a családnév. Nem érdemes neki válaszolni.

2023. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 4-es nem normális, nézzétek, itt miket írt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nepszoka..

Ahhoz képest az itteni még elég érthető.

2023. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Valoban teljesen lökött!
2023. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bussi -t mondanak
jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!