Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért lett ilyen agresszív,...

Kedves Vezető kérdése:

Miért lett ilyen agresszív, kötekedő, kibszó, kedvességmentes, diktaturikus áthallású Magyarország, azon belül mondjuk Budapest ?

Figyelt kérdés

Nemrég késve értem haza repülővel, a Köki ig jutottam, ahol már lekéstem a vonatot, váróterem semmi. Reggelig sehova se tudtam leülni, csak néha valami kőre. Átsétáltam a Határ útig, ott volt pár pad, leültem, de jöttek is a rendőrök hogy miért ülök.

Az utcán egy lélek se, csak rendőrök, taxisok.

Régebben nyitva voltak a várótermek, ugye

"váró-terem", meg lehetett várni amíg indul valami, esetleg pihenni is lehetett reggelig. De a terek-ről is eltűntek a padok. Ma, most vettem az Ecseri úton egy lángost, valaki állva eszik, öregek is, vagy leülnek valami szánalmas kőre.

15 be jártam erre utoljára, akkor még 100ft volt 1 lángos, és voltak padok.

Valaki mondta hogy azért nincsenek, hogy a hajlék nélküliek éjszaka ne tudjanak rajta ülni, aludni.

Tényleg, régebben este láttam pár fedél nélkülit az utcán, de pont azért hogy ne bsztassák őket, nem szemeteltek, meg volt elég pad, hogy elfértek ők is.

(Legalábbis engem, akiket ismerek sose zavartak)

Tehát ez nem tudom mennyire releváns ok arra hogy sehova se lehessen leülni senkinek.

De akkor a buszmegállók:

Ma, vannak ezek a 3 személyes üvegkalitkák, aminbül mondjuk 3 öreg, melkette áll még vagy 6, meg fiatalabbak is sokan.

Árnyék szinte sehol.

Klíma nem megy a buszokon, vilkamoson, csak a sofőrfülkében.

4-6 oson néha, ritkán megy.

Mikor legutóbb Tenerifére mentem, vettem egy akkubankot A Köki terminálba, kipróbáltam.

A biztonságiőr kirántotta az akksibankot és hozzámbszta h nem lehet tölteni ott.

Közvetlen előtte osztottam szét pár holmim a kollégáinak, mert nem fértek el a kézipoggyászban,(hajnyíró, ruhák, stb)

Tenerifén leszállok, minden padba, buszon usb gyorstöltő van, elmegy mellett 2 rendőr jointot szívva.

Wtf.. Azt hittem valami másik dimenzió :D

Szóval miért lett ilyen agresszív, baxogató, kibaxó , embertelen, a magyar mentalitás?

(Mert nem ilyen volt, főleg nem a 90s évek végén, 2000s elején)



2023. jún. 17. 10:12
 1/3 A kérdező kommentje:
*Ja, és most esküszöm koszosabb, gazosabb az Ecseri út, mint mikor voltak padok, fák, árnyék, stb..*
2023. jún. 17. 10:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek igyekeznek mindent máshogy, sőt fordítva csinálni, ahogy a szotyialista rendszerben történt. Az sem számít, hogy az akkor már bevált dolgokat csinálják rosszul. A be nem váltakat meg megerősítve csinálják.

A Mézga család című rajzfilm sorozatban van egy olyan rész, ahol az éjjelente elcsavargó Aladár egy antivilágba utazik a felfújható űrrakétájával. Ahol mindent fordítva csinálnak. Hát egy ilyen világot sikerült létrehozni a rendszerváltás után.

Ahol elégséges gázszerelő szakmunkás cetlivel milliárdos lehet valaki. Több diplomával és sok nyelvvizsgával meg Európa legrosszabbul fizetett pedagógusa. Ha egyáltalán kap munkát és nem külföldre menekül.

A szotyializmusban jól bevált, hogy a nagyüzemi mezőgazdaság helyett (illetve mellett) volt sok háztáji. A nép sok, jó minőségű és olcsó bioélelmiszerrel lett ellátva. Ezért ennek is az ellenkezőjét kellett csinálni, megtámogatott nagyüzemi mezőgazdaság kellett az elszálló élelmiszer árak érdekében. Plusz a minőség sem jó, nemrég egy biztonsági őr bele is halt a leértékelt étel okozta mérgezésbe. Hogy miért? Hát mert így történik minden ellenkezőleg, mint a szotyializmusban.

Mivel hazánk kiváló mezőgazdasági adottságokkal rendelkezik, ezért ipari üzemek létrehozására volt szükség. Például legutóbb akkumulátor gyár. Mivel az országnak jól jött volna az akár így termelt haszon, ezért mindenképpen gyarmatosítók kellettek, hogy a hasznot kivigyék.

Már a sorkatonaságnál is jól bevált az antivilág. A gömböt vinni szokták, a kockát meg addig gurítják, míg gömbbé nem kopik. Utána azt is viszik.

Mivel minden más volt szotyialista országban egy számjegyű az infláció, kb. 8 %, ezért nálunk 22 %. Európában itt 2,5-ször alacsonyabb az átlagbér. Az infláció meg szintén 2,5-ször magasabb.

Ha valami még nincs fordítva csinálva, ami késik az nem múlik.

Na, megyek téli öltözetben kocogni, hátrafelé, nehogy még kiközösítsenek. Hisz volt egy rendszerváltás.

2023. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, az árakat IS tapasztaltam, egy hete még ott voltam Spamyolba, Ternerifén.


Az ottani Aldi, Ldl árakból:

1kg kenyér: 1 euro,

Pilsner sör: fél Euro,

Fél kilos 66%os csokiskeksz: 1 euro,

Tészta: 0.5 Eurotól indul, 1Euro plafon


Olyasmi árak vannak mint itt viszonylag nemrég, kb 17' ben. (néztem régebbi Tescos, Sparos, stb újságokat)


Fizetés meg nettó 1200 Eurótól indul, de nem úgy mint itt, hogy van a kihirdetett minimálbér, és az alja munkáknál még ma is jellemző az ezerpárszáz forintos órabér, úgy hogy albérletre, rezsire se elég sokaknak.


De ami a legmegdöbbentőbb volt, főleg 10 év Pest után, az a 90s/2000s évek élni, és élni hagyni, kedvesség, segítőkészséges milliője'.


Mosolyog mindenki, nem téma a politika, és nem az hogy mint itt, idejött a rendőr hozzám hogy miért ülök, hanem nevető járőrök, spanglizva mentek el mellettem

(nem 1x :D )


Valami nagyon eltörött itthon. Fortyogó harag, gyűlölet, én már készülök elmenni innen, mindenhol csak a baxtatás, szivatás, ut án kiabáló megkeseredett emberek, plázákban nyáron forró víz, klíma sincs már mindenhol, mindig az hogy hogy szpssák egymást egyesek, komolyan..

2023. jún. 17. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!