Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ki gondozza a gyereksírokat,...

Ki gondozza a gyereksírokat, amikben olyan gyerek nyugszik aki pl a harmincas, negyvenes, ötvenes évekbem elhunyt?

Figyelt kérdés
A gyereknek nincs leszármazottja, a szülők és a testvérek meg vagy nem élnek vagy biztos már nincsenek olyan fizikai állapotban, hogy rendben tartsák a sírt. Mégis ezek a sírok nagyon szép állapotban vannak. Ki tartja őket rendben?
dec. 25. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy van rokon, mert a sírhelyet újra kell váltani.
dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk érdekes kérdés, mert kinek van erre pénze, hogy sosem látott gyerekek sírjait gondozza? Rengeteg ember halt meg akkoriban, sok gyerek és fiatal. Esetleg olyan lehet, hogy valamelyik hozzátartozó a végrendeletébe írta, hogy gondozni kell a sírt az örökségből.
dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"kinek van erre pénze, hogy sosem látott gyerekek sírjait gondozza?"

Pl. a mi családunk is gondoz olyan sírokat, amelyekben olyan rokonok fekszenek, akiket sose ismertünk.

dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Miért jó ez nektek? Én pl nem várnám el, hogy az én síromat gondozzák olyanok, akik nem is ismertek, nem vagyok én olyan fontos személy. A sírban már nincsenek ott, csak a csontjaik, a lelkük már biztosan nincs ott.
dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es: Azért, mert ennyi maradt belőlük a Földön, egy idő után senki se fogja őket gondozni, ha az utolsó hozzátartozók is elmennek. Én is újraváltom még a dédszüleim sírjait is, pedig egy kivétellel nem is ismertem őket.

Lehet, hogy nincs élet a halál után.

Amíg egy sírkő őrzi az emléküket, nevüket, nem tűnnek el teljesen. A hátramaradottaknak lelki megnyugvás a sírt látogatni. Egy fix pont az életben.

Inkább az anyagi vonzat lehet nehéz. Én a családom egyik utolsó élő tagja vagyok, több ágon egyedüli leszármazott. Megváltani még meg tudom a sírokat, de felújíttatni már nem mindig sikerül, van pár rozoga síremlék, ami én váltottam meg. A sírkövesek árajánlataitól sokkot kaptam, szerencsére összedőlni még egyik se akar.

febr. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Miért jó ez nektek? Én pl nem várnám el, hogy az én síromat gondozzák olyanok, akik nem is ismertek, nem vagyok én olyan fontos személy."

Ők se várták el. :)

febr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!