Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak nekem fura, hogy a...

Csak nekem fura, hogy a munkahelyemen, az osztályon belül a főnök (férfi) a velem azonos beosztású kollégák egy részét (nőket is) tegezi, velem és néhány másikkal meg magázódik? 6 éve dolgozom ott, én harmincas nő, ő 60-as férfi.

Figyelt kérdés
Tudom, first world problem, de engem egyre inkább zavar (nyilván azért, mert egyébként is egyre kevésbé kedvelem a főnökömet). Olyan kellemetlen, hogy az összes kollégámmal tegeződöm, és ha körlevelet írok(az egy db főnök miatt, akivel magázódom), mindig keresem a megfelelő megszólítási módot. Meg diszkriminatívnak is érzem, mert úgy látom, akiket jó munkaerőnek tart, azokkal tegeződik, akiket meg lenéz (pedig én is jó munkaerő vagyok, csak az ő számára nem látványos a munkám), azokkal megtartja a távolságot. Szóval igazából a viszonyunk a probléma, és a nemtegezés meg csak a jéghegy csúcsa. :)

2017. nov. 11. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
>> Szóval igazából a viszonyunk a probléma - akkor mit tudna tanácsolni egy csapat vadidegen ember ? Tulajdonképpen mi a kérdés ?
2017. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az érdekelne, hogy mi a véleményetek arról, hogy valakit tegez a főnök, valakit meg magáz ugyanazon az osztályon belül, azonos pozíciójú és különböző nemű emberek között.


A továbbiakban erre a kérdésre várom a véleményeket. Légy szíves, első válaszoló, a kérdésre válaszolj, ha pedig nem tudsz rá válaszolni, akkor meg ne írj semmit. Köszönöm.

2017. nov. 11. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez elég érdekes probléma, én sem találok rá logikus magyarázatot, de a helyedben megkérdezném a munkatársakat, hogy tudják-e, milyen alapon tegez vagy magáz valakit a főnök.
2017. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem sok évvel ezelőtt a kollégákat, mikor ide kerültem, mert ők mind tegező viszonyban voltak vele. Azt mondták, egyszer kollektíven felajánlotta egy csoportnak, mondván, hogy akkor legyen egységes. De az azóta belépő új kollégákat következetesen magázni szokta.


Csakhogy én már rég nem vagyok új, gondoltam, fel fogja ajánlani idővel. Hát nem. :) Csak azért furcsállom, mert ebben a szakmai közegben inkább az általános tegeződés a szokásos, például hasonló korú, hatvanas, magasabb beosztású, látszólag távolságtartóbbnak tűnő, sokkal távolabbi férfi kollégák simán mondják, hogy természetesen tegeződjünk. A saját főnököm meg nem jut el idáig.


Elég kényelmetlen bizonyos szitukban, nagyon hierarchikusnak érzem, meg diszkriminatívnak is. De hát persze volt gyerekszobám, így nyilván nem kezdeményezem én a tegeződést, de nagyon zavar.

2017. nov. 12. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
hát akkor te nem voltál abban a brancsban akiket tegez, ezért magáz. szerintem kérdezd meg tőle, hogy nem lenne-e egyszerbb, ha tegeződnétek, persze udvariasan. :)
2017. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem mai kérdés de álalában a nő kéri meg a férfit tegezésre kortól függetlenűl szóval te 30 vagy megérett a magázásra 60 férfi ha ismeri az illemet és egyből nem tegez le az azért van meet okosnak lát köztudott hogy a hülyéket nem magázzák habár ritkán előfordul azis.Na cóval neked kell megkérned a tegezésre és rá fogja vágni hogy nyugodtan!!
2018. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én azt tapasztalom, hogy a nagy korkülönbség ezt nagyon sokszor felülírja. Én legfeljebb a 40-es pasikat kérem meg, hogy tegeződjünk. Egy 60-as, nyugdíjközeli férfival nem tenném, főleg, hogy a munkahelyi hierarchiában felettem áll.


(Közben még puffogtam egy sort, mert a velem azonos korú és alacsonyabb pozíciójú férfi kollégával persze tegeződnek mostanában.)


Hát akkor ez valószínűleg így marad már. :) Nem életem legnagyobb problémája, persze, de néha olyan bután jön ki.

2018. febr. 17. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!