Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Régebben magyarországon is...

Régebben magyarországon is természetes volt, hogy elhunyt családtagjukkal képet csináltak?

Figyelt kérdés

Ugyebár főként a Viktoriánus korban volt elterjedt, hogy ha egy családtag/közeli rokon elhunyt, akkor szép ruhába öltöztették, és csináltak egy "családi képet"

Vagy csak simán lefotózták az illetőt.

Manapság szoktak még ilyet csinálni?

[link] ezt a cikket találtam a témában, de azok a képek nagyon nyomasztóak, főleg a tudat, hogy halott embereket látok képen.


jan. 28. 23:48
 1/2 UlfOrmson ***** válasza:
100%

ha jól tudom, akkor a viktoriánus Nagy-Britannián kívül sehol sem volt elterjedve (széleskörben) ez a szokás. Jelenleg szerintem már jogi akadáylai lennének egy ilyennek, illetve sokan olyan szinten viszolyognak a halál gondolatától, hogy nem lennének hajlandóak a halott rokonaikkal modellt állni (régebben az emberek természetesebben álltak a halál kérdéséhez, a falvakban az elhunytat gyakran a tisztaszobában/udvaron ravatalozták fel).

Kicsit más, de a 16-17. században a nemesség körében divat volt, hogy a halottat megfestették a ravatalán, a korszakból ismertek magyar festmények is.

jan. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 meskenye válasza:
max ha ravatalon volt a halott
febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!