Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A koleszban a szobatársaim,...

A koleszban a szobatársaim, akik Erdélyből jöttek rendszerint a szobában vágják a körmüket. Arrafelé ez természetes?

Figyelt kérdés
Amikor vágják, a körmök repkednek jobbra s balra, fel s le, rettentően visszataszító! Az ágyamban is találtam már. Mit tegyek? Eddig csak visszadobáltam az ágyukba, mert nem merek szólni nekik, nem akarom megsérteni őket, a szokásaikat. Erdélyben ez a természetes virtus? A norma, mindenki ezt csinálja?

2014. okt. 14. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik hozza a kötelező vidéki stílust. Nem a te dolgod megnevelni őket, sajnos el kell viseld őket.
2014. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ez borzasztó! Nem akarok én viszályt kelteni, de ez olyan mintha az én szokásom az lenne, hogy az ágyukba szarok, és nekik el kell viselni. Nem akarok ilyen radikális lépést tenni, de ha kell harcolok, küzdök egy szebb és élhetőbb világért, ahol nem kell levágott körmök között rettegni attól, hogy mikor jön a következő adag. A cél szentesíti az eszközt.
2014. okt. 14. 22:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem próbáltál beszélni velük, akkor nem értem mi a gond, valószínűleg nem is tudják hogy zavar téged, és ha normálisan megkéred őket, megteszik hogy máshol csinálják, mert nem nagy dolog.
2014. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell ahhoz Romániáig menni, hogy olyanokkal találkozz, akik így vágják a körmüket. Ne húzd meg magadat, egyszerűen szólj nekik, mert amellett, hogy gusztustalan a szanaszét heverő körömnyesedék, belelépni vagy belefeküdni is felettébb kellemetlen. Nagyon egyszerű úgy vágni, hogy ne repkedjen, nekik is sikerülni fog.
2014. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
36%
Vagy neadjisten véletlenül beinhalálni!
2014. okt. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem lehet éppen világlátott ember. Az, hogy valaki hol és hogy vágja a körmét. Egy nyugat-európai vonatozásom alkalmával ültem én már olyan kocsiban, ahol a "nyugati" hölgy szemrebbenés nélkül kezdte el művi pontossággal reszelni a körmeit ( a kezén), miközben a légkondicionáló a lejövő bőséges "port" a tüdőnkbe terelte. Érezni semmit nem éreztünk belőle, csak éppen láttuk, mert a hölgy ruháján is maradt belőle azért bőségesen. A kérdésre az én válaszom ezért az: embere válogatja és nem valamiféle "szokásról" van szó.
2014. okt. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért, hol vágja, a konyhában?

Ok, a repkedő körömdarabok szerintem is undorítóak, szólj, hogy figyeljenek oda, vagy szedjék össze és dobják ki. De ezt a szobás részt továbbra se értem.

2014. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Nem szért vágják ott a körmüket, mert erdélyiek. Szólj nékik, higy zavar, próbálják a fürdőszobában vágni. Ennyi.

Nekem csupa budapesti munkatársaim vannak, akik rendszeres bent esznek az irodában. Nemegyszer zsírfoltokat gagynak a papírokon. Nem beszélve a kajaszagról. És csodálkoznak, ha kiszellőztetek.

Szóval.

2014. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az ablakban, esetleg a fürdőben, a kád felett. A körömvágásnak ez a helye.
2014. okt. 14. 23:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy erdélyi dolog lenne. Beszélj velük hogy szemetes vagy újságpapír fölött vágják a körmüket, és olyan lendülettel, hogy ne elröpüljön, hanem leessen.
2014. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!