Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért gondolják páran, hogy...

Miért gondolják páran, hogy meg kell ünnepelni Magyarországon a Halloweent?

Figyelt kérdés

Erre ugye az a válasz általában, hogy "Há' akkó' má' a Valentin-napot se ünnepe'jük!" Egy rész a Valentin-nap európai, a rómaiakig vissza lehet vezetni a történetét, másrészt meg Európában is vannak szerelmesek, harmadrészt ami akkor van az nem is ünneplés, csak konkrétan veszünk egy ajándékot a szerelmünknek.


A Halloween kelta eredetű ünnepség. Az angol gyarmatosítókon keresztül jutott Amerikába. A Brit-szigeten kívül sehol sem ünnepelték. Csak az elmúlt pár évtizedben, mióta van TV, és mióta árad az USÁ-ból a szar, azóta egyre nagyobb divat átvenni az amerikaiak "kultúráját." Mellesleg az ünneplők nagy része szerintem amúgy sem tudja, mit ünnepelnek eredetileg Halloweenkor.


Mégis mi következik ezután? Lesz Hálaadás? Meg Függetlenség Napja? Miért nem tűzünk ki inkább egész évben amerikai zászlót? Sőt, úgy is sokan kritizálják a Himnuszt, mit szólnátok egy olyan buzdító himnuszhoz inkább, mint a "The Star-Spangled Banner"? A mottónk meg legyen "In God We Trust"! Na? Máris jobb, nem?


Van annyi egyéb magyar ünnep, amikorra ki lehetne találni valami Halloweenhez hasonló különlegességet:


május 30. Szent Jobb megtalálásának ünnepe

június 24. Keresztelő Szent János ünnepe

június 27. Szent László napja

június 29. Szent Péter és Szent Pál ünnepe

október 8. Magyarok Nagyasszonya

november 5. Szent Imre ünnepe

november 13. A magyar szentek és boldogok ünnepe


De még rengeteget fel lehetne sorolni. De inkább csak majmoljátok Amerikát. Rohadtul menők lesztek tőle.


2010. okt. 27. 18:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt, én lesz.rom úgy ahogy van, egy ünnepet se szoktam megtartani. De azt sajnálattal veszem tudomásul hogy már rendesen iskolai rendezvényeket szerveznek neki, mint ha igazi ünnepünk lenne... a dogánkat a szervezése miatt késeti egy hétig a tnár, nincs ideje kijavítani, grr. Nem hiszem hogy ne lenne más hazai ünnep, csak tény hogy "szomszéd fűje mindig zöldebb", külföldi ünnep az menő.

Viszont most őszintén, az ünnepek amiket leírtál... szerinted kit érdekel keresztelő szent jános, pl? Vagy szent péter-pál. Mi abban a buli? Érdekes? Május 30.at még kitalálom, de a többi meg névről sem hangzik izgalmasnak, nem is érdekel mit kell rajta ünnepelni.

2010. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

19:02 Na ha tényleg egy könyvben olvastad kiskorodban, nincs TV-d és tudsz szöveget értelmezni, akkor rájöhettél volna, hogy nem ezekkel van a bajom, egyik kommentemben ezt leírtam.


De mivel te ezután is offenzíven reagáltál rá, sajnos azt kell hinnem, hogy kummantasz azt illetően, hogy honnan ismered a Halloweent, mivel azért voltál támadó, mert megsértődtél azon, hogy leszóltam azokat, akik a TV-ből ismerik. Így sajnos lebuktattad magad, és bebizonyítottad, hogy mégiscsak azokhoz az agyhalottakhoz tartozol, akiket fikáztam.

2010. okt. 27. 19:08
 13/27 A kérdező kommentje:

19:07


Nnnnna, akkor:


június 24. Szent Iván napi hagyományok, Szent Iván éji tűzugrás Szerinted ebből nem lehetne valami orbitális bulit kihozni? Na ne.


június 29. aratásünnep ebből szintúgy ki lehetne hozni


A többire is ki lehetne még találni valamit és azt bevezetni.

2010. okt. 27. 19:13
 14/27 anonim ***** válasza:
37%

"És akkor mi van? Nekem azt jelenti hogy tetszik és jól érzem magam, és ez k*rvára elég jelentés." Abbahagyhatnád már ezt a "legjobb védekezés a támadás" stílust, roppantul szánalmas. Mi(ellenzők) mind véleményt írtunk le, észre vehetnéd, úgyhogy ne és akkor mi van-ozz. Azért mondom még szánalmasnak amúgy mert bármire rálehetne ordibálni ezt az idézetet.

Drogozós szitu: Drogozom, ja, na és fáj az neked, és akkor mi van, jól érzem magam, nekem ennyi elég.

Ez is meg a te eseted is ugyan oda lyukad ki végső soron, hogy szánalmas vagyok e vagy van rá jó indokom. Te eddig nem mutattál fel ilyet, szal előbbi.

2010. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%
Az előzőt 19:02-snek írtam.
2010. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
19:13 Jól van, értem, én is írtam, hogy nem hiszem hogy ne lehetne(izgalmas) bulis ünnepet találni magyarok között, de ilyen nevek eleve nem győznek a szomszéd fűje-effektus ellen. Amúgy a tűzugrás épp pont hogy nem működne mert volt ugye kihívás napja, amit legalábbis mifelénk sehol se látok már. Mozogni kellett, aktív programok. A tűzugrás is ilyen, csak kicsit veszélyesebb, szal...
2010. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, miért kell ezen fennakadni... ja, hogy halottak napja? Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a halott szeretteimre nem egyszer emlékezem egy évben :) A halottak napja... na az a képmutatás. Bemész ilyenkor egy temetőbe, találomra rámutatsz 30 emberre, és biztos lehetsz benne, hogy ebből minimum 27 CSAK azért van itt, mert halottak napja van, egyébként jó, ha évente egyszer eszébe jut a dédpapi, akit soha nm ismert...


Nade elég az offból... Halloween: eredetileg a Hallows' Eve, azaz "Szentek éjszakája" szavak skót másából (All Hallows' Even) összevont szóalak. Maga az ünnep a kelta Samhain ünnepéig nyúlik vissza, egyes kutatók szerint az ókori Róma Parentalia nevű, halottak napjához hasonló ünnepéhez is köze van.

Egyik legelterjedtebb jelképe a Jack-o'-Lantern (nem szeretem a töklámpás kifejezést :S), hosszabban Jack of the lantern. Ennek a jelképnek funkciója is volt pár száz évvel ezelőtt. Az emberek úgy hitték, hogy Halloween éjszakáján a holtak lelkei látogatást tesznek a mi világunkba és ilyen (eredetileg ijesztő) "arcú" faragott lámpásokkal próbálták távoltartani az ártó lelkeket, a gyerekek azért öltöztek be különböző túlvilági lényeknek, hogy a földön járó szellemek maguk közül valónak lássák, és így ne bántsák őket.


Van még kérdés? Egyébként nem, nem wikipédia.... és pont ezért, ha valamiben tévedek, akkor bizony elnézést kérek, és javítsatok ki nyugodtan.

2010. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
48%

Annyira unom már ezt az Amerika ellenességet. Ha nem tetszik, ne nézd, ne foglalkozz vele és jobb lesz az életed. Engem is sok minden bosszant, de nem foglakozom velük és kész, probléma megoldva...


Egy nem Amerika mániás

2010. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
89%
szerintem ez egy nagyon élvezetes cselekvés.
2010. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
51%

És akkor mivel kéne megindolkolnom? Mit kell az ízlésemen indokolni, most komolyan!? Nekem (ellenben veletek) nem az a bajom hogy ti nem szeretitek, hanem hogy másokat emiatt leszóltok! És én nem akarlak meggyőzni hogy szeressétek, arról akarlak meggyőzni hogy nem kell ezért másokat piszkálni.

Amúgy pedig kérdezőszerintem te paranoiás vagy, úgy mondod ezt a tv-s dolgot mintha valami nagy bűncselekményt fedtél volna fel... Hűűűha... Nem, nem onnan láttam, de azon sincs okod felháborodni ha valaki onnan látta. Mert attól neked lesz valami bajod?

És hát a drog is baromira hasonlatos egy töklámpáshoz de komolyan, baromi jó példa... Amúgy meg nem támadok, csak tudod mindenkinek más a stílusa. Én azért írtam azt mert komolyan kiváncsi vagyok hogy téged miért zavar hogy egy halál idegen ember amerikai ünnepet csinál magának, miben lesz attól a te életed más? Csak persze erre senki sem válaszol ugyanis akkor kiderülne hogy felesleges a felhajtás és nincs miért utálni a másikat!

2010. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!