Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért gondolják páran, hogy...

Miért gondolják páran, hogy meg kell ünnepelni Magyarországon a Halloweent?

Figyelt kérdés

Erre ugye az a válasz általában, hogy "Há' akkó' má' a Valentin-napot se ünnepe'jük!" Egy rész a Valentin-nap európai, a rómaiakig vissza lehet vezetni a történetét, másrészt meg Európában is vannak szerelmesek, harmadrészt ami akkor van az nem is ünneplés, csak konkrétan veszünk egy ajándékot a szerelmünknek.


A Halloween kelta eredetű ünnepség. Az angol gyarmatosítókon keresztül jutott Amerikába. A Brit-szigeten kívül sehol sem ünnepelték. Csak az elmúlt pár évtizedben, mióta van TV, és mióta árad az USÁ-ból a szar, azóta egyre nagyobb divat átvenni az amerikaiak "kultúráját." Mellesleg az ünneplők nagy része szerintem amúgy sem tudja, mit ünnepelnek eredetileg Halloweenkor.


Mégis mi következik ezután? Lesz Hálaadás? Meg Függetlenség Napja? Miért nem tűzünk ki inkább egész évben amerikai zászlót? Sőt, úgy is sokan kritizálják a Himnuszt, mit szólnátok egy olyan buzdító himnuszhoz inkább, mint a "The Star-Spangled Banner"? A mottónk meg legyen "In God We Trust"! Na? Máris jobb, nem?


Van annyi egyéb magyar ünnep, amikorra ki lehetne találni valami Halloweenhez hasonló különlegességet:


május 30. Szent Jobb megtalálásának ünnepe

június 24. Keresztelő Szent János ünnepe

június 27. Szent László napja

június 29. Szent Péter és Szent Pál ünnepe

október 8. Magyarok Nagyasszonya

november 5. Szent Imre ünnepe

november 13. A magyar szentek és boldogok ünnepe


De még rengeteget fel lehetne sorolni. De inkább csak majmoljátok Amerikát. Rohadtul menők lesztek tőle.


2010. okt. 27. 18:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek veled a médiából árad ez a globalista-cionista szenny ami megbolondítja a fiatalokat, de engem nem tudnak rávenni hogy ilyen amerikai sz@rt majmoljak, szívem magyar marad örökre.
2010. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

21:45

És akkor mivel kéne megindolkolnom? Mit kell az ízlésemen indokolni, most komolyan!? Nekem (ellenben veletek) nem az a bajom hogy ti nem szeretitek, hanem hogy másokat emiatt leszóltok!" Azzal hogy mi tetszik benne, de megint csak hőbörögtél, ahelyett hogy végiggondoltad volna. A drog meg jó példa volt, attól hogy az "bűn", mert csak annyit írtál, hogy tetszik, és kopjatok le, de akkor meg mit háborodsz fel ha azt írom majmolod, és gáz. Ettől jobban már nem rágom a szádba. mellesleg én csak téged szóltalak le.

"miért zavar hogy egy" Egyedül az zavar hogy emiatt kell 4 hetet várni arra hogy megtudjam hányas lett a doga. A többire azt írtam vélemény, azaz hogy nem tetszik(=gáz, gőz, szánalmas, akármi). Nem akarok karóra húzni senkit, téged akkor miért zavar? Miben lett más az életed pár betűtől? (nem kell válaszolni, nem érdekel)

2010. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ne nézz tévét fiam, mert hülye leszel tőle! Kérdező ez neked szól. Honnan gondolod, hogy az aki ilyenkor Halloweent mer ünnepelni, az a tv-ből vagy mozivászonból ötletel. Fel sem merült ugye, hogy véletlen nem keresztény, és olyan vallása van, aminek része ez az ünnep? Amúgy meg tapló vagy, mi közöd ahhoz, hogy más mit ünnepel. Téged úgyse hívna senki, mert turbó vagy.

Nem lehetne már leszállni azokról, akiknek ez fontos? Unalmas már folyton erről vitázni.

Különben sem amerikai.

"június 24. Szent Iván napi hagyományok, Szent Iván éji tűzugrás Szerinted ebből nem lehetne valami orbitális bulit kihozni? Na ne." Miért ne? Előbb volt nyári napforduló, mint Szent Iván ünnepe. Tessék, a pogányok megint leigázták a betolakodó keresztényeket. (ezt nem sértésnek szántam, csak tessék belegondolni, mi volt előbb!)


"Erre ugye az a válasz általában, hogy "Há' akkó' má' a Valentin-napot se ünnepe'jük!" Egy rész a Valentin-nap európai, a rómaiakig vissza lehet vezetni a történetét, másrészt meg Európában is vannak szerelmesek, harmadrészt ami akkor van az nem is ünneplés, csak konkrétan veszünk egy ajándékot a szerelmünknek"


Az nem Valentinnap, hanem a madarak párosodásának a napja. :p Eredetileg. Ugyanolyan képmutatás a Valentinnap, mint azért kimenni a temetőben, mert Halottak napja van. Ha valakit egész évben szeretsz, akkor másra egész évben emlékezhetsz. Amúgy meg olvasd el, miket írnak a Halloween eredetéről, mert lehet, hogy meg fogsz lepődni.

2010. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Már nem azért, de te meg felsoroltál egy csomó keresztény ünnepet. Én meg nem vagyok keresztény, és nagyon nem hat meg Szent László vagy Szent Imre.

Lehet, hogy Magyarországon egykor ez a vallás dívott, de ma már nem kötelező magyarnak és kereszténynek lenni egyszerre.


S ha már itt tartunk : tudod-e, hogy honnan ered Szent Iván-éj? Hogy eredetileg a pogányok ünnepelték a napfordulót, és onnan származik például a tűzgyújtás- és ugrás szokása? Ez mi, ha nem majmolás? :)


Ahogy pár száz éve átvették a keresztény ünnepeket, úgy manapság meg átveszik a külföldieket. Valamikor mindent el kell kezdeni, 500 év múlva csak annyira fogja zavarni a magyar embereket Halloween, mint manapság Szent Iván-éj pogány gyökere...


Én nem vagyok Halloween-párti, de nem is zavar a dolog. November elején sem tartok Halottak napját, na puff, nekem nem az jelenti a megemlékezés időpontját.

Akkor már nem is vagyok magyar? Vagy másképp kérdezve: miért kellene olyan ünnepeket majmolnunk, amik semmit nem jelentenek számunkra?

2010. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Hát döbbenetesek a válaszok, egy-két kivételtől eltekintve. Képesek vagytok egymással veszekedni, és nem a kérdésre válaszolni. Szánalmasnak tartom, hogy a magyar hagyományok feledésbe merülnek, és helyettük külföldről veszünk át szinte mindent. Nekem a hócipőm tele van a rendszerváltáskor elkezdődött nyugatmajmolással.

Én már azon csodálkozom, hogy a Debreceni Virágkarnevál még meg van tartva. A busójárást Mohácson már közel sem övezi akkora érdeklődést, akár a Szekszárdi Szüreti Napokat. És ezekhez még a vallásnak sincs sok köze, ha jól belegondolunk, viszont hazai ünnepek, régen munkahelyekről is különjáratok mentek a rendezvényekre.

Nem veszem bele, mert keresztény eredetű: húsvéti locsolkodás, karácsonyi betlehemezés. Voltak magyar népszokások, de azok már ósdiak?

Nem mondom, hogy vonuljunk fel május 1.-én, de miért csak a Városligetben van majális? És az is csak a politikáról szól. Hol vannak a vidéki, ökörsütéses, virslis-sörös majálisok? Szóval sok mindenben egyetértek a kérdezővel. Teszek Halloweenre, de én a Valentin napra is.

2010. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

25.: Neked és a Kérdezőnek van igaza.


2010. óta sok minden változott, pl. Szegeden ilyenkor október 31-én hatalmas csordányi agymosott és félrészeg fiatallal lehet találkozni, ahogy felvonulnak, mert ők egy amerikai trendet igyekeznek követni...


Nekik az Üvegtigris lett az áhított Kánaán, az azonos című filmből..., szánalmas.


Sajnos a normális értékrendűeket, sok helyen ma már meg sem értik, kiközösítik.

2016. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Miért gondolják páran, hogy közük van ahhoz, mit ünnepelnek mások? Én nem vagyok katolikus, amiket meg te felsorolták, azok egytől egyig katolikus ünnepek. Nem merülnek feledésbe a magyar hagyományok, és nem nyugatmajmolás. Akkor a karácsonyfaállítás is az, ha jobban belegondolsz. Nem lesz Hálaadás, és a Hallowe'en nem amerikai. Miért fáj neked, ha mások megtartják? Mert irigy vagy?

A Valentinnapot én is utálom, giccses hülyeség, de ugyanúgy a Halottak napja is, amikor azok az emberek, akik egyébként egész évben a temető felé sem néznek, azon versengenek, hogy ki tud több és nagyobb mécseseket meg koszorúkat kivinni.

2016. okt. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!