Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Akik külföldön éltek, hogy...

Akik külföldön éltek, hogy viszonyulnak a helyiek a magyar hagyományokhoz?

Figyelt kérdés
Itt nem a Felvidéket vagy Erdélyt értem.
2010. nov. 1. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

???

Mire gondolsz?

Nem vagyok az a népdaléneklős kézművesruhában járós típus; ha mi valamit máshogy szoktunk, pl. ünnepeken, azt ha úgy adódik, elmesélem (kérdezik is, sok féle népséggel dolgozom együtt, kíváncsiak szoktunk lenni egymásra), jé, érdekes, főzök magyaros kaját, jé, finom, főzzélmáskoris... vagy mikre gondoltál?

2010. nov. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Monjuk olyanra, hogy kinn élsz Norvégiában (példa), és december hatodikán jön a Mikulás a gyerekekhez. (mert mondjuk norvég férjed/feleséged van, de neked tetszik ez a magyar hagyomány és tartod.)
2010. nov. 8. 08:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Ausztriában tanulok, és ott sajnos nem nagyon tisztelnek, mert "csak" magyar vagyok. Március 15-én természetesen tettem kokárdát és beküldtek az igazgatóhoz, hogy ez micsoda rasszista megnyilvánulás, mert tök mindegy, hogy valaki magyar, osztrák, török vagy néger (ó, elnézést, a mai liberális világban már nem szabad őket megkülönböztetni-.-"), egyformán tisztelnünk kell... Nahát, én tisztelném őket szívesen, de csak akkor ha kölcsönös.


13/L

2010. nov. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!