Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha valamelyik kisebbséghez...

Ha valamelyik kisebbséghez tartozol, akkor az milyen szerepet játszik a mindennapi életedben?

Figyelt kérdés

Tehát miben jelenik, nyilvánul meg? Beszéled, és használod is a (kisebbségi) nyelvet a mindennapokban? Érdekel az adott nyelven lévő média (TV, zene, újságok, internet) is?

Milyen nemzetiségűnek tartod/vallod magad első sorban? Örülnél neki, ha megkap(hat)nád annak az országnak az állampolgárságát, ahonnan egyes őseid származnak?

Olyanok is írhatnak, akik ugyan vmelyik kisebbséghez tartoznak, de ez egyáltalán nem játszik szerepet az életükben, minden vélemény/tapasztalat érdekel!!


Tehát itt most a hagyományos Magyarországi kisebbségekre gondolok (Horvátok, Szerbek, Bosnyákok, Németek/Svábok, Szlovákok, Románok)és nem olyanokra, akik nemrég költöztek Magyarországra, vagy a család nem régóta él itt, és nem is a cigányokra/romákra, persze ők is egy kisebbség, de ez most sztem más kategória, tehát az említett kisebbségek tagjaira vagyok kíváncsi;)


2010. nov. 5. 17:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah, ha nem gond, akkor írjátok kort, nemet is, és h melyik kisebbséghez tartoztok ;))
2010. nov. 5. 18:03
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

42/F


A folyamatosan csökkenő létszámú magyar kisebbséghez tartozom. A fiatalok egyre kevésbé beszélik a nyelvemet, valami angol-magyar-lóvári keverék nyelven beszélnek, és leginkább a romákhoz akarnak hasonlítani.

Elsősorban magyarnak vallom magamat, de sajnos senki se tudja honnan jöttünk, így nem is aspirálhatok más állampolgárságra.


:(

2010. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Én európai vagyok, sőt méginkább a Föld nevű bolygó lakója. Bárhová megyek, a többséghez tartozom.
2010. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jó, oké, viccesek vagytok.....vmi komolyabb válasz esetleg?!
2010. nov. 5. 18:39
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy, első: azok, akik ilyen cigányosan viselkednek, és nem tudnak rendesen beszélni, azok nem a magyar fiatalok, hanem úgy kb. a legutolsó suttyók, tehát a fiatalok között is egy abszolút kisebbség, mellesleg meg pl. a nyugati országokban sokkal, de sokkal jobban van elangolosodva a nyelv, főleg a német nyelv, tehát ilyen téren azért nem állunk túl rosszul :)
2010. nov. 5. 18:43
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem rosszul és rossz helyen tetted fel a kérdésedet.

Szerinted mégis kik olvassák ezt a fórumot?

Örülj, ha normális válaszokat kapsz egyáltalán pl.normális romáktól, mert nagy meglepetésedre vannak ilyenek is.

De gratulálok, ha péel egy ortodox zsidó nyilatkozik neked itt az oldal hasábjain.Rá én is kiváncsi volnék...

2010. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De most mi van rosszul megfogalmazva ezen a kérdésen, nem érthető? :)

Amúgy most nem egy ortodox zsidóra gondoltam, hanem pont arra, h az átlagember, aki vmelyik kisebbséghez tartozik, annak az életében ez milyen szerepet játszik....ha pl. vki leírja, h "semmilyent, csak annyi pl. h a nevem nem magyar hangzású", akkor az is jó, pont arra vagyok kíváncsi, h ki hogyan áll hozzá ehhez a dologhoz.

2010. nov. 5. 19:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Szavaidat idézem:

"Tehát itt most a hagyományos Magyarországi kisebbségekre gondolok (Horvátok, Szerbek, Bosnyákok, Németek/Svábok, Szlovákok, Románok)és nem olyanokra, akik nemrég költöztek Magyarországra, vagy a család nem régóta él itt, és nem is a cigányokra/romákra"

Erre írtam, hogy nemigen fogsz választ kapni, mert ezek a kisebbségek elenyésző számmal élnek az országban.

Erre írod, hogy olyanok is írjanak, akik vmi miatt vannak kisebbségben (pl.más életszemlélet).

Szóval akkor most mi van?Tényleg nem kötekedésnek szántam.

2010. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja, bocs: nem életszemléletben más, hanem a neve miatt lóg ki a sorból.

Mellesleg a népcsoport neveket kisbetűkkel kell írni - jótanács.

2010. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hú, azt hiszem itt most félre értettük egymást kicsit :)

Tehát, olyanokra gondoltam, akik a Magyarországon nyilvántartott kisebbségekhez tartoznak, tehát mondjuk Horvát származásúak, ezért nyilván a vezetéknevük is erre utal, tehát nem magyaros hangzású, hanem szláv.

Ezt a névvel pedig úgy értettem, h ugye vannak olyanok, akik teljesen beleolvadtak a magyar társadalomba, asszimilálódtak, csak mondjuk a vezetéknevük nem magyaros hangzású, nyilván azért, mert az őseik között vannak nem magyarok, de egyébként csak magyarul beszélnek, és kulturálisan is teljesen a magyar társadalom részei.

Másrészt viszont vannak, akik őrzik a hagyományaikat, és pl. xy nemzetiségű néptánccsoportok tagjai, egymás között, a családban a magyar helyett az adott nemzetiségi nyelvet használják.

Most én arra lettem vna kíváncsi, h azok, akik vmelyik kisebbség tagjai, tehát nem magyar származásúak (ahogyan pl. Zushlag János sem az, tudom hülye példa talán ,de most ő jutott eszembe)hogy azok tudatosan élik-e meg azt, h ők egy kisebbség tagjai, őrzik-e a nyelvet, a hagyományokat stb.


[link]


szóval a linkben említett emberekre gondolok.

Remélem most már érthető ;)

2010. nov. 5. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!