Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha valamelyik kisebbséghez...

Ha valamelyik kisebbséghez tartozol, akkor az milyen szerepet játszik a mindennapi életedben?

Figyelt kérdés

Tehát miben jelenik, nyilvánul meg? Beszéled, és használod is a (kisebbségi) nyelvet a mindennapokban? Érdekel az adott nyelven lévő média (TV, zene, újságok, internet) is?

Milyen nemzetiségűnek tartod/vallod magad első sorban? Örülnél neki, ha megkap(hat)nád annak az országnak az állampolgárságát, ahonnan egyes őseid származnak?

Olyanok is írhatnak, akik ugyan vmelyik kisebbséghez tartoznak, de ez egyáltalán nem játszik szerepet az életükben, minden vélemény/tapasztalat érdekel!!


Tehát itt most a hagyományos Magyarországi kisebbségekre gondolok (Horvátok, Szerbek, Bosnyákok, Németek/Svábok, Szlovákok, Románok)és nem olyanokra, akik nemrég költöztek Magyarországra, vagy a család nem régóta él itt, és nem is a cigányokra/romákra, persze ők is egy kisebbség, de ez most sztem más kategória, tehát az említett kisebbségek tagjaira vagyok kíváncsi;)


2010. nov. 5. 17:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én magyarországi román vagyok,ezmiatt sosem ért engem itt atrocitás.Mivel közel lakom Romániához,így tudom nézni a román tévéket,kb felesen nézem a magyar adókkal.Otthon románul is és magyarul is beszélünk,a neten nézek román és magyar oldalakat is.Gyakran járok át Romániába,jól érzem magamat ott,de egyértelműen Magyarországot tartom a hazámnak.Szóval fura ez mert én románnak tartom magamat,de másodlagosan azért magyarnak is tartom magamat.Tervezem a román állampolgárság felvételét,de igazából ezt nem tartom túl sürgősnek.A nemzetiségi ellentétek a romániai románok részéről erősebb,mint a magyarok részéről.A románok és magyarok ellenségek,de a magyaroktól én még sosem kaptam beszólást a nemzetiségem miatt.Ha esetleg még kiváncsi vagy valamire,csak kérdezz nyugodtan!:)
2010. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok!


22/f vagyok ,román

2010. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Oks, köszi szépen, ilyesmi válaszokra gondoltam ;)
2010. nov. 6. 00:25
 14/15 anonim ***** válasza:
24%
Abban egyetértek, hogy egyre kevesebben beszélik a magyar nyelvet, és valami angol-magyar-cigány(hogy lovári vagy beás vagy stb., azt nem tudom pontosan) keveréket beszélnek leginkább...Hát a német nyelvhez képest jól állunk, de viszont vannak olyan nyelvek, ahol a használói közül sokan ügyelnek arra, hogy ne idegen szavakat használjanak, pl. volt Finnországban is az ellen kampány, hogy svéd szavakkal helyettesítsék a finneket.
2010. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Abban egyetértek, hogy egyre kevesebben beszélik a magyar nyelvet, és valami angol-magyar-cigány(hogy lovári vagy beás vagy stb., azt nem tudom pontosan"


Nem tudom, hogy melyik kisebbségről beszéltek, de az általad felsorolt nyelvek mind-mind különálló anyanyelvek, még a cigányon belül is a beás illetőleg a lovári / teljesen különálló, önálló nyelv, sőt egy lapon nem lehet említeni a kettőt, mert az egyik archaikus román ( beás), a másik pedig a romani nyelvcsalád tagja ( lovári), de az óromán beást egy román az életben a szájára nem veszi, hacsak nincsenek egyenásági rokonai az említett nemzetiségből.

2010. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!