Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a Facebook valójában egy "csapda"?

Figyelt kérdés
Nem tudom megfogalmazni miért, de valahogy rossz érzésem van vele kapcsolatban. Úgy érzem, valahogy sekélyessé teszi az embereket. Túl sok a hülye közhelyes idézet meg gondolat... ráadául az információkhoz akárki hozzáférhet. Egyébként ha mondjuk letörlöm magamat, akkor már senki nem fog tudni soha hozzáférni a dolgaimhoz? (értem itt azalatt azt, hogy mondjuk nincs-e esetleg egy szerver, ami "eltárolja" a dolgokat, vagy, hogy a hozzászólásaimban, mint megszűnt felhasználó leszek-e látható.)
2010. nov. 15. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A facebook annak csapda, aki nincs tisztában vele, mit tehet közzé, és mit nem.
2010. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nem csapda, csak simán egy baromság, myspace-utánzat.
2010. nov. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Csak hogy tisztázzuk: a Myspace az vadiúj a Facebookhoz képest, ugyanis a Facebook feltalálója találta fel magát a közösségi oldalt. Innentől kezdve a Myspace, iwiw, stb. az utánzatok... Ajánlom a Social Network c. filmet.


Értem, mire gondol a kérdező. Nem tudom, van-e ilyen szerver, de kicsit tényleg olyan "fíling", hogy ellenőrizni akarják az emberiséget. Mindenesetre szerintem nem ezzel a célzattal indult, de nem tartom kizártnak, hogy mára már ez is lehet a háttérben. Mondjuk kicsit összeesküvés elmélet szagú a dolog :D

2010. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
mi az a facebook?
2010. nov. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod törölni magad,mert kiirja hogy fölfüggeszti csak a tagságodat és bármikor szeretettel visszavárnak!

Kiváncsiságból egy hét múlva visszamentem és minden adatom,hozzászólásom,képek -tehát minden ott volt ahol abbahagytam .

Ha nem tárolná szerver akkor nem lenne igy,hanem újként kezelne.

Megszünt felhasználó nincs csak saját kéresre szüneteltetett fiók!Csapda volt-beleestél(beleestünk)de nagyon mindegy mert ha már egy helyre regeltél a neten akkor már mindent meglehet találni Rólad!!Facebookkal vagy anélkül!

2010. nov. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Igen csapda. Egyrészt, mert bármit is teszel, az az üzenőfalra egyből kikerül, másrészt, ha például játszol valamivel, az olyan, hogy egy idő után minden gondolatod a körül forog, hogy megérett-e már a búzád. Vannak, akik egyészt napokat töltenek el azzal, hogy minden feljelentkezett ismerősükkel chatelni akarnak.
2010. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, ilyenekre gondoltam. És szerintem ezen felül a fiatalságot pszichológiailag is degenerálja (pl. ezek a hányós képek sehol nem voltak 5 évvel ezelőtt.)


Szóval nem lehet véglegesen kilépni a rendszerből?

2010. nov. 16. 08:07
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha soha többet nem lépsz be akkor kiléptél véglegesen!De az adataid ott maradnak.Tudod?Amit nem látsz az nem fáj!
2010. nov. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem fáj, csak visszaélhetnek vele, ellenőrizhetik, stb.
2010. nov. 16. 09:40
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha törlöd magad, akkor is eltárolja az adataidat. (Van törlésre lehetőség, csak meg kell találni) Én a következő képpen jártam: Régen fent voltam a facebookon, de elegem lett, töröltettem az oldalt. Most ismét beléptem, kíváncsiságból, kamu név, kamu adatokkal, viszont ugyanazzal az emaillal, mint annak idején. Regisztráció után kapásból felajánlotta az összes régi ismerősömet. Na köszönöm, ennyi elég is volt.
2010. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!